How can we help you?

Śledzenie przesyłki - dlaczego warto korzystać?

Raporty dotyczące zachowań Konsumentów podają, że coraz więcej rzeczy kupujemy online. Takie zakupy wiążą się z wieloma korzyściami, bo przez internet można kupić taniej, a każdy Klient ma dostęp do niemal nieograniczonej liczby produktów. Czasami jednak czas oczekiwania na paczkę się przedłuża, nie wiemy, gdzie jest nasza przesyłka i czy w ogóle została wysłana. Z pomocą przychodzi tutaj śledzenie przesyłki, czyli narzędzie do monitorowania paczki.

Czym jest śledzenie przesyłki?

Śledzenie przesyłki jest darmowym narzędziem polegającym na możliwości sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się nasza paczka. W większości przypadków sklepy internetowe informują nas o nadaniu przesyłki z zakupionymi towarami, ale kiedy Klient nie otrzymuje numerów paczki, to nie może sprawdzić, czy została ona faktycznie nadana, czy to tylko taki wybieg ze strony sprzedającego, a na dostawę trzeba będzie jeszcze sporo poczekać.

Monitorowanie paczki jest nierozerwalnie związane z jej identyfikacją w każdym węźle ekspedycyjno-rozdzielczym. Paczka nigdy nie jest dostarczana do Odbiorcy przez tego samego kuriera, który odbiera ją od Nadawcy. Zanim przesyłka dotrze do Odbiorcy, pojawia się w kilku różnych sortowniach, gdzie jest identyfikowana i wprowadzana do systemu. Każda ta identyfikacja jest odnotowana w systemie i zarówno Nadawca, jak i Odbiorca mogą dzięki temu sprawdzić, gdzie znajduje się paczka. Monitorowanie przesyłki obejmuje także informacje o pierwszym etapie przewozu, czyli przekazaniu paczki kurierowi, a także ostatnich etapach, czyli przekazaniu paczki do doręczenia i odebraniu paczki przez Odbiorcę.

Przesyłkę można monitorować za pomocą specjalnej aplikacji monitorującej (każdy kurier ma stronę www, na której Klienci śledzą paczki) dzięki numerom zamieszczonym na liście przewozowym. Numery te wystarczy wkleić lub przepisać do specjalnej rubryki i zatwierdzić wyszukiwanie. W odpowiedzi pojawi się lista z datami i godzinami przekazania paczki, jej zarejestrowania w poszczególnych węzłach ekspedycyjno-rozdzielczych i ewentualnie w ostatnim etapie wydania do doręczenia.

Jeśli sklep internetowy nie wysłał nam automatycznie linku śledzenia oraz numerów nadania, to warto o nie poprosić, bo to ułatwi zaplanowanie sobie odbioru. Jeśli np. widzimy, że paczka została dziś rano wydana do doręczenia, to jasne jest, że musimy się jej spodziewać jeszcze tego samego dnia.

Dlaczego warto skorzystać z opcji monitorowania przesyłki?

Nadawca dzięki monitorowaniu może sprawdzić, czy paczka została odebrana, natomiast Odbiorca skontroluje, czy Nadawca wydał przesyłkę kurierowi.

Jeśli monitorowanie pokazuje, że paczka jest „w doręczeniu”, to w niektórych przypadkach możemy się spodziewać telefonu od kuriera, który będzie się chciał upewnić, czy jesteśmy w domu i czy możemy odebrać przesyłkę. Pamiętaj jednak, że to indywidualna decyzja kuriera, nie ma on obowiązku kontaktu telefonicznego.

Nadałeś już przesyłkę i chcesz sprawdzić na jakim jest etapie? Wpisz numer swojej paczki na naszej stronie do śledzenia przesyłek i dowiedz się, jaki jest jej status. Jeśli wiesz, jakim kurierem została nadana paczka, którą chcesz sprawdzić, możesz skorzystać odpowiednio z:

DHL Śledzenie

DPD Śledzenie

Fedex Śledzenie

UPS Śledzenie

GLS Śledzenie

Inpost Śledzenie

Poczta Polska Śledzenie

ORLEN paczka Śledzenie

Świat Przesyłek Śledzenie

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept