Jak możemy Ci pomóc?

Jak nadać przesyłkę w automacie Paczkomat® InPost?

Popularność automatów Paczkomat® InPost coraz bardziej rośnie. Obecnie są one jednymi z najpopularniejszych narzędzi pomocnych w wysyłce towaru. Popularność ta wynika z faktu, że niski koszt jest połączony z ich wygodą, możliwością nadania przesyłki w każdym momencie i brakiem konieczności czekania na kuriera. Niestety nadal dla wielu osób nadawanie przesyłek przez automaty Paczkomat® InPost może być dość trudne. Dowiedz się, zatem jak nadać paczkę w automacie Paczkomat® InPost.

Zanim nadasz paczkę w automacie Paczkomat® InPost

Przekonanie, że nadanie paczki zaczyna się i kończy przy automacie Paczkomat® InPost, nie jest zgodne z prawdą. Zanim umieścisz paczkę w automacie Paczkomat® InPost, należy złożyć zlecenie na jej wysyłkę i wygenerować list przewozowy. Rejestracji zlecenia można dokonać na stronie Furgonetka.pl.

Poprawne złożenie zlecenia wymaga podania kilku niezbędnych informacji: danych Nadawcy, danych Odbiorcy, wymiarów i wagi przesyłki oraz informacji o jej zawartości. W formularzu składania zamówienia konieczne jest zaznaczenie sposobu nadania jako [Dostarczę przesyłkę do automatu]. Następnie należy wydrukować etykietę z danymi przewozowymi.

Paczka, którą wysyłasz automatem Paczkomat® InPost, powinna być właściwie zabezpieczona przed uszkodzeniem. Wysyłane towary najlepiej pakować w kartony, dlatego że amortyzują wstrząsy i tym samym minimalizują ryzyko uszkodzenia zawartości. Karton musi być też oczywiście dokładnie zaklejony taśmą, a na opakowaniu powinna się znaleźć wydrukowana wcześniej etykieta.

Jak wysłać paczkę automatem Paczkomat® InPost?

Nadanie paczki w automacie Paczkomat® InPost jest bardzo proste. Na ekranie dotykowym kliknij „Nadaj przesyłkę” i wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. W kolejnym kroku zeskanuj kod kreskowy z etykiety (skanowanie odbywa się przy użyciu świecącego na czerwono skanera). Jeśli Paczkomat® InPost nie posiada skanera, na ekranie wprowadź numer listu przewozowego ręcznie. 

Dzięki podaniu danych dotyczących paczki (poprzez skanowanie kodu lub wpisanie numeru listu przewozowego), Paczkomat® InPost zyska informację dotyczącą gabarytów paczki i w rezultacie automatycznie otworzy skrytkę dopasowaną do jej parametrów. Włóż przesyłkę do skrytki i zatrzaśnij drzwiczki. Następnie na ekranie kliknij opcję „Drukuj potwierdzenie” i gotowe – paczka została nadana.

Ważne
W przypadku korzystania z automatu Paczkomat® InPost bez ekranu lub skanera paczek, przesyłkę można również nadać, używając aplikacji InPost Mobile.

Automaty Paczkomat® InPost to tanie, wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Już dziś możesz zamówić nadanie przesyłki automatem Paczkomat® InPost na stronie Furgonetka.pl i zaoszczędzić sporo pieniędzy. A paczkę wyślesz dowolnego dnia i o dowolnej godzinie, nawet przy okazji załatwiania codziennych spraw. 

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem