Jak możemy Ci pomóc?

Co to jest usługa DPD Pickup i jak z niej skorzystać?

DPD Pickup to sieć obejmująca możliwość nadania i odbioru przesyłek w placówkach partnerskich. W Polsce sieć DPD Pickup obejmuje ponad 27000 placówek, a ich liczba stale wzrasta. Ważnym atutem sieci jest fakt, że przygotowaną przesyłkę można zanieść do wyznaczonego przez siebie punktu, nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. Paczkę można nadać czy odebrać w dogodnej dla siebie lokalizacji, oraz skorzystać z szeregu usług dodatkowych, jak ubezpieczenie czy nadanie paczki za pobraniem.

 

Jak nadać przesyłkę w punkcie DPD Pickup w serwisie Furgonetka.pl?

1. Załóż bezpłatne konto w serwisie.

2. Zaloguj się do konta, następnie na stronie głównej lub w Panelu Klienta kliknij przycisk “Dodaj przesyłkę”.

3. Uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy oraz szczegóły paczki. Wybierz sposób nadania przesyłki: "Kurier przyjedzie po przesyłkę" lub "Dostarczę przesyłkę do punktu", a przy sposobie doręczenia zaznacz opcję “Odbiorca odbierze przesyłkę z punktu”.


DPD Pickup oferuje wariant nadanie w punkcie - dostawę do punktu, lub nadanie z określonego adresu - dostawę do punktu

 

4. Wybierz firmę "DPD Pickup" i kliknij przycisk "Zapisz do wysłania".

5. Na kolejnej stronie (zakładka „Do wysłania”) zaznacz przesyłki, które chcesz w danej chwili zamówić oraz kliknij “Zapłać i Zamów”.

6. Jeśli nie masz wystarczających środków na saldzie, zostaniesz przekierowany do systemu pośrednika płatności, przez który możesz dokonać przedpłaty za zamówienie. Jeśli posiadasz środki na saldzie w serwisie, zostaną one pobrane automatycznie.

7. Po zaksięgowaniu dokonanej wpłaty lub pobraniu środków dostępnych na saldzie, zamówienie zostanie zarejestrowane, a na naszej stronie zostanie wyświetlone potwierdzenie rejestracji przesyłki wraz z dostępem do dokumentów przewozowych.

Wybierz dogodny punkt nadania, następnie wydrukuj protokół przekazania towaru i etykietę z adresem Odbiorcy – naklej ją na przesyłkę, przygotuj paczkę i zanieś do wskazanego przez siebie punktu.

 

Ile kosztuje usługa DPD Pickup?

Jeśli chcesz szybko i niewielkim kosztem nadać przesyłkę, skorzystaj z opcji DPD Pickup. Wybierz dogodny dla siebie punkt nadania, znajdujący się w drodze do Twojej pracy czy uczelni, a zaoszczędzisz nawet do 30% w porównaniu z tradycyjnym kurierem. W serwisie Furgonetka.pl ceny usługi DPD Pickup zaczynają się już od 10,91 zł brutto. Pełną ofertę z cennikiem znajdziesz na naszej stronie: https://furgonetka.pl/cennik/dpd.

 

DPD Pickup - na co zwrócić uwagę?

1. Jak anulować etykietę z DPD Pickup?

Etykietę można anulować z poziomu Panelu Klienta, klikając ikonę przekreślonego kółka.

 

2. W ciągu ilu dni mogę dostarczyć paczkę do punktu DPD Pickup?

Etykieta DPD nie ma terminu ważności, zatem paczkę można nadać w dowolnym terminie.

 

3. W ciągu ilu dni mogę odebrać przesyłkę?

Paczka w punkcie DPD Pickup będzie czekać na Ciebie do 7 dni kalendarzowych. Jeśli jest to paczka dostarczona do punktu, bo kurier DPD nie zastał Cię w domu, masz tylko 3 dni na odbiór paczki. Jeśli paczka nie zostanie odebrana w podanym terminie, zostanie zwrócona do nadawcy.

 

4. Jak zostanę poinformowany o dostarczeniu przesyłki?

Jeśli w zakładce “Powiadomienia” w ustawieniach konta zaznaczyłeś opcję powiadomienia o doręczeniu, zostaniesz poinformowany o statusie przesyłki e-mailem.

 

5. Czy mogę wybrać zapasowy punkt?

W usłudze DPD Pickup nie ma możliwości wskazania zapasowego punktu DPD Pickup, do którego może nastąpić doręczenie.


6. Co jest potrzebne do odbioru przesyłki? 

Do odbioru paczki z punktu DPD Pickup potrzebny jest numeru przesyłki oraz kod PIN, które dostarczone zostaną wiadomością SMS lub e-mail.

 

Zamów usługę DPD Pickup już dziś na https://furgonetka.pl/ i przekonaj się, jakie to proste.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem