Jak możemy Ci pomóc?

Czy kurier może dostarczyć przesyłkę w sobotę?

Czasami napięty grafik dnia czy tygodnia nie pozwala nam odebrać przesyłki w dni robocze. Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku i jesteś w domu dopiero wieczorami, to niekiedy przy zamówieniu przesyłki możesz wybrać opcję, jaką jest „dostarczenie przesyłki w sobotę”. Wtedy wysyłka kurierem będzie droższa, ale paczka dojdzie szybciej.

Dostarczenie przesyłki w sobotę

Dostarczenie przesyłki w sobotę jest dodatkowo płatną usługą skierowaną do Klientów, którzy nie mogą odebrać paczki w dni robocze. Ta usługa nie wchodzi w zakres paczki standardowej – trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Zwykle ma ona zastosowanie w przypadku paczek zamawianych w piątek – kiedy np. nie chcesz czekać na swoje zakupy do poniedziałku.

Usługa ta może być zlecona tylko i wyłącznie w momencie nadawania przesyłki (nie można jej później domówić) oraz tylko po konsultacji z firmą kurierską. Nie każdy kurier oferuje dostarczenie przesyłki w sobotę na terenie całego kraju. Zwykle możliwe jest to tylko w niektórych lokalizacjach, np. w dużych miastach. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że kod pocztowy odbiorcy jest dostępny dla usługi “dostarczenie przesyłki w sobotę”.

Koszt dostarczenia paczki w sobotę

Za dostarczenie w sobotę trzeba dopłacić, a wysokość dopłaty jest różna w zależności od wybranej firmy kurierskiej oraz regionu, do którego paczka ma dotrzeć. W niektórych firmach dopłata ta jest procentowa, w innych jest wyrażona kwotowo.

Ważne: Przesyłka nie zostanie dostarczona w sobotę, jeśli ta sobota jest jednocześnie dniem ustawowo wolnym od pracy i świątecznym.

W niektórych firmach kurierskich Klient ma możliwość osobistego odbioru przesyłki w sobotę, ale tylko wtedy, kiedy przesyłka jest wysłana w trybie standardowym – z doręczeniem w poniedziałek. Zanim jednak wybierzesz się do punktu odbioru, skontaktuj się telefoniczne z firmą i dopytaj, czy taki odbiór będzie możliwy.

Dokładną cenę swojej paczki z usługą „dostarczenie w sobotę” sprawdzisz korzystając z kalkulatora.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem