Jak możemy Ci pomóc?

Jak wysłać rower kurierem?

Zakup nowego roweru, sprzedaż używanego, konieczność wysłania prezentu – jest naprawdę wiele przypadków, kiedy trzeba przesłać rower. Wysyłka kurierska to wtedy z pewnością najlepsze rozwiązanie – wygodne, korzystne cenowo i bardzo bezpieczne. Zobacz, jak tanio wysłać rower kurierem.

Zanim przekażesz rower kurierowi, pamiętaj, by właściwie przygotować go do wysyłki. Źle przygotowany może się zniszczyć podczas transportu.

Przygotowanie roweru do wysyłki

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie roweru do wysłania go kurierem. Rower przede wszystkim musi być czysty. Trzeba go oczyścić z błota i piasku oraz dokładnie umyć i pozwolić mu samoistnie wyschnąć.

Rower wyślesz taniej i bezpieczniej po zdemontowaniu. Konieczne jest odkręcenie przedniego koła, siodełka, kierownicy i pedałów oraz zabezpieczenie tych elementów za pomocą dostępnych materiałów – gazet lub tektury. Świetnie sprawdza się w tym przypadku również folia bąbelkowa. Bardzo ważne jest jednak, by podczas takiego pakowania nie pozostawiać w kartonie wolnej przestrzeni, żeby poszczególne elementy nie przemieszczały się w nim. Wolną przestrzeń wypełnij dokładnie gazetami lub folią.

Jeśli nie chcesz albo nie możesz rozkręcić roweru, skręć jego kierownicę do linii ramy i owiń całego stretchem i/albo folią bąbelkową. Zrób to bardzo dokładnie, by żaden element nie został pominięty. Szczególnie dobrze zabezpiecz wszystkie wystające elementy – rogi, pedały, siodełko itp. Całość owiń jeszcze dla pewności dodatkowych stretchem/ folią bąbelkową i taśmą klejącą i zamów kuriera.

Pamiętaj, że sama folia czy stretch nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia przed ewentualnym uszkodzeniem. Pod stretchem powinna się znaleźć dodatkowa warstwa zabezpieczająca np. z tektury falistej, folii bąbelkowej itp. Dodatkowo niektórzy przewoźnicy przyjmują do transportu rowery wyłącznie jako paczki zapakowane w karton o regularnym kształcie prostopadłościanu.

Zamawiając kuriera, masz pewność, że Twój rower dotrze w miejsce przeznaczenia na czas, a ta usługa wcale nie będzie Cię dużo kosztować. Dzięki porównaniu ofert wybierzesz taką firmę, która przewiezie rower najtaniej.

Ile kosztuje wysłanie roweru kurierem?

Cena wysyłki roweru kurierem będzie uzależniona od wybranej firmy kurierskiej, a także od tego, ile miejsca zajmie rower (transport rozkręconego jest tańszy) i ile waży. Transport roweru kurierem możesz zamówić już od kilkudziesięciu złotych, więc jest to bardzo korzystne. Na stronie www.furgonetka.pl łatwo obliczysz konkretny koszt transportu dla Twojego zamówienia – skorzystaj z wygodnego kalkulatora, porównaj ceny i wyślij rower kurierem. To wygodne i bardzo szybkie rozwiązanie.

Jeśli z uwagi na zbyt duży rozmiar lub wagę nadanie nie będzie możliwe, skorzystaj z serwisu Furgonetka Giełda.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem