Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Co to jest przesyłka za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem jest niezwykle wygodnym i bezpiecznym typem przesyłki wybieranym przykładowo podczas zakupów w nieprzetestowanym jeszcze sklepie internetowym lub przy zamawianiu towaru za pośrednictwem lokalnego portalu ogłoszeniowego. Doskonale sprawdza się też wtedy, kiedy kupujący nie może zrobić przedpłaty (np. nie korzysta z bankowości internetowej).

Przesyłka pobraniowa (COD) jest rodzajem przesyłki polegającej na doręczeniu paczki wraz z pobraniem należności za nią przez kuriera. Wysokość pobranej przez kuriera należności określa Nadawca w trakcie składania zamówienia. W serwisie Furgonetka.pl przesyłka za pobraniem oferowana jest przez wszystkie firmy kurierskie z wyłączeniem usługi Paczka w Ruchu, można z niej skorzystać wyłącznie w przypadku przesyłek krajowych.

Należność odebrana przez kuriera jest przekazywana Nadawcy przesyłki na wskazane konto bankowe. Pieniądze pojawiają się na koncie w przeciągu kilku dni. Dokładny termin przekazania należności jest zależny od warunków ustalanych przez konkretną firmę kurierską.

Podczas korzystania z serwisu do zamawiania kuriera online Furgonetka.pl Klient może otrzymać pieniądze za pobranie w 1 dzień roboczy od momentu otrzymania ich od firmy kurierskiej, która realizowała przewóz. Wystarczy, że skorzysta ze specjalnej usługi pobrania express, która jest dodatkowo płatna.

Czy przy opcji pobrania mogą wystąpić jakieś problemy?

Przesyłka pobraniowa jest bezpieczna przede wszystkim dla Kupującego. Nie wykonuje on przedpłaty, więc dopiero trzymając w ręku przesyłkę ponosi koszty. Wiele osób sądzi, że przed zapłatą za pobranie będzie mogło otworzyć paczkę, sprawdzić zawartość i na podstawie własnej oceny podjąć decyzję, czy za nią zapłaci, czy nie. Niestety w przypadku przesyłek pobraniowych nie ma możliwości sprawdzenia zawartości paczki. Kurier, który pozwoli na taką sytuację, przekracza swoje kompetencje. Odbiorca może otworzyć paczkę dopiero po zapłaceniu za nią.

Zdarzają się też sytuacje, że Odbiorcy nie posiadają wystarczającej ilości gotówki potrzebnej do zapłacenia za pobranie albo celowo nie chcą odebrać przesyłki. W takiej sytuacji kurier nie może przekazać przesyłki, a awizo różni się od tego pozostawianego na wypadek nieobecności Odbiorcy. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać, że po stronie firmy kurierskiej usługa została wykonana, dlatego że została podjęta próba doręczenia przesyłki. Różnica między nieobecnością Odbiorcy a „brakiem gotówki” jest znacząca, dlatego że w pierwszym przypadku kurier podejmuje kolejną próbę doręczenia, natomiast w drugim stwierdza odmowę przyjęcia przesyłki.

Niestety część przesyłek pobraniowych wraca do Nadawców, przez co ponoszą oni straty. Towar został wysłany w dobrej wierze, z zamysłem, że Odbiorca zapłaci za pobranie, tymczasem wysyłka okazała się nieskuteczna, a Nadawca stracił tylko pieniądze. W celu minimalizacji tych strat tak ważne jest, by cena przesyłki za pobraniem była jak najniższa. Porównanie ofert na Furgonetka.pl i wybór tej najtańszej zminimalizuje straty w przypadku odmowy płatności za pobraniem.

 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 16:30.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Kalkulatorze. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar.

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli preferujesz kontakt telefoniczny

+48 22 112 08 35

Oczekujący na połączenie: ---

Czas oczekiwania: około --- min.

Poznaj nasz zespół Obsługi Klienta

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Natalia
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Patryk
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Aleksandra
Anna
Robert
Małgorzata
Daria
Natalia
Marcin
Kamila
Ewelina
Ewelina
Justyna
Dawid
Marta

Furgonetka.pl site saves information in form of cookie files. They are used for statistical, advertising and functional purpouses - what help us to adapt our site for users visiting us frequently. Read more »

I accept cookies policy