How can we help you?

Co to jest przesyłka za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem jest niezwykle wygodnym i bezpiecznym typem przesyłki wybieranym przykładowo podczas zakupów w nieprzetestowanym jeszcze sklepie internetowym lub przy zamawianiu towaru za pośrednictwem lokalnego portalu ogłoszeniowego. Doskonale sprawdza się też wtedy, kiedy kupujący nie może zrobić przedpłaty (np. nie korzysta z bankowości internetowej).

Przesyłka pobraniowa (COD) jest rodzajem przesyłki polegającej na doręczeniu paczki wraz z pobraniem należności za nią przez kuriera. Wysokość pobranej przez kuriera należności określa Nadawca w trakcie składania zamówienia. W serwisie Furgonetka.pl przesyłka za pobraniem oferowana jest przez wszystkie firmy kurierskie, można z niej skorzystać zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych (taką możliwość daje przewoźnik UPS). 

Należność odebrana przez kuriera jest przekazywana Nadawcy przesyłki na wskazany polski rachunek bankowy. Pieniądze pojawiają się na koncie w przeciągu kilku dni. Dokładny termin przekazania należności jest zależny od warunków ustalanych przez konkretną firmę kurierską.

Podczas korzystania z serwisu do zamawiania kuriera online Furgonetka.pl Klient może otrzymać pieniądze za pobranie w 1 dzień roboczy od momentu otrzymania ich od firmy kurierskiej, która realizowała przewóz. Wystarczy, że skorzysta ze specjalnej usługi pobrania express, która jest dodatkowo płatna.

Czy przy opcji pobrania mogą wystąpić jakieś problemy?

Przesyłka pobraniowa jest bezpieczna przede wszystkim dla Kupującego. Nie wykonuje on przedpłaty, więc dopiero trzymając w ręku przesyłkę, ponosi koszty. Wiele osób sądzi, że przed zapłatą za pobranie będzie mogło otworzyć paczkę, sprawdzić zawartość i na podstawie własnej oceny podjąć decyzję, czy za nią zapłaci, czy nie. Niestety, w przypadku przesyłek pobraniowych nie ma możliwości sprawdzenia zawartości paczki. Odbiorca może otworzyć paczkę dopiero po zapłaceniu za nią.

Zdarzają się też sytuacje, że Odbiorcy nie posiadają wystarczającej ilości gotówki potrzebnej do zapłacenia za pobranie albo celowo nie chcą odebrać przesyłki. W takiej sytuacji kurier nie może przekazać przesyłki, a awizo różni się od tego pozostawianego na wypadek nieobecności Odbiorcy. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać, że po stronie firmy kurierskiej usługa została wykonana, dlatego że została podjęta próba doręczenia przesyłki. Różnica między nieobecnością Odbiorcy a „brakiem gotówki” jest znacząca, dlatego że w pierwszym przypadku kurier podejmuje kolejną próbę doręczenia, natomiast w drugim – stwierdza odmowę przyjęcia przesyłki.

Niestety, część przesyłek pobraniowych wraca do Nadawców, przez co ponoszą oni straty. Towar został wysłany w dobrej wierze, z zamysłem, że Odbiorca zapłaci za pobranie, tymczasem wysyłka okazała się nieskuteczna, a Nadawca stracił tylko pieniądze. W celu minimalizacji tych strat tak ważne jest, by cena przesyłki za pobraniem była jak najniższa. Porównanie ofert na Furgonetka.pl i wybór tej najtańszej zminimalizuje straty w przypadku odmowy płatności za pobraniem.

 
Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
or drag here
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Call us if you have a company account and prefer telephone contact.

If you have a private account, use the contact form above.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept