How can we help you?

Search by category

Paczka do USA – jak zamówić taniego kuriera?

Najtańszym i najprostszym sposobem nadawania paczek do USA jest skorzystanie z możliwości, jakie daje nasz serwis. Furgonetka to strona do szybkiego i wygodnego zamawiania przesyłek. Wybór kuriera jest nie tylko najbezpieczniejszym i najszybszym rozwiązaniem, ale też rozwiązaniem najtańszym. Dodatkowo do kraju tak bardzo oddalonego od Polski, jak USA, właściwie nie ma możliwości doręczenia paczki w inny sposób, niż kurierem. Przecież nie przekażemy jej kierowcy, który jedzie do Stanów, bo drogą lądową nie można się tam dostać. Pozostaje jedynie droga lotnicza.

Jak wysłać paczkę do USA?

Wysyłka paczki do USA może być prosta i dodatkowo można to zrobić naprawdę szybko. Pomocny będzie w tym przypadku serwis Furgonetka. Wystarczy założyć konto w serwisie i wybrać opcję „Dodaj przesyłkę”. Pojawi się formularz, w którym należy wypełnić dane nadawcy i odbiorcy oraz określić rodzaj przesyłki. Dla USA dostępna jest firma UPS, która w tym wariancie transportuje wyłącznie paczki. Następnie określamy sposób przekazania paczki firmie kurierskiej i tutaj do wyboru w zakresie wysyłki międzynarodowej są dwa rozwiązania. Można zamówić kuriera do domu albo samodzielnie dostarczyć przesyłkę do oddziału firmy kurierskiej.

Ile kosztuje wysłanie paczki do USA?

Paczka do USA będzie bez wątpienia droższa od przesyłki adresowanej do kraju Europejskiego. Taka paczka musi niestety przebyć na pokładzie samolotu drogę przez cały ocean. Koszt wysyłki będzie zależny od cennika wybranej firmy kurierskiej, a ten z kolei jest uzależniony od organizacji pracy w danej firmie, a także od właściwości samej przesyłki. Pierwszym czynnikiem warunkującym cenę nadania jest rodzaj przesyłki. Im większa i cięższa będzie przesyłka, tym będzie droższa. Oczywiście lekka paczka może być czasami droższa od tej ciężkiej, ale tylko wtedy, kiedy będzie miała niestandardowe wymiary albo gdy nadawca deklaruje wysoką wartość takiej przesyłki. Jeśli jesteśmy już przy wartości przesyłek, to warto zauważyć, że koszt nadania zwiększą także wszelkie usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Paczka do USA może być wysłana w cenie już od 149,42 zł netto, a dostarczaniem paczek do Stanów zajmuje się w naszym serwisie kurier UPS. Dokładny cennik wysyłki paczki do USA znajdziesz w cenniku międzynarodowym na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do USA

Mimo że przesyłka do USA nie należy do najtańszych, są pewne sposoby, by zmniejszyć jej cenę. Przede wszystkim wpływ na to mają wyszczególnione wyżej kwestie wagi i rozmiarów przesyłki. O ile wagi nie da się zmniejszyć (chyba że rozdzielając jedną przesyłkę na dwie), o tyle na wymiary zwykle mamy wpływ i warto to wykorzystać. Przede wszystkim dobrze jest spakować zawartość przesyłki w jak najmniejszy karton, ale oczywiście zawartość musi być bardzo dokładnie zapakowana i nie może wystawać poza obręb kartonu.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do USA?

Czas dostarczenia przesyłki do USA wynosi ok. tygodnia, ale ciężko jest określić dokładny termin. Zależy on przede wszystkim od terminu, w jakim nadawca przekazuje paczkę kurierowi – jeśli robi to np. w piątek, to bardzo możliwe jest, że przesyłka wyruszy w drogę dopiero po weekendzie. Na czas dostawy wpływają także rozwiązania logistyczne stosowane w danej firmie kurierskiej oraz miejsce doręczenia. W największych miastach – Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago czy Filadelfii czas doręczenia będzie krótszy, niż w momencie, kiedy kurier będzie musiał dostarczyć przesyłkę na ranczo oddalone o 300 km od najbliższej sortowni.

Wyślij przesyłkę do USA w kilka minut. Po prostu przejdź do formularza dodawania przesyłki na stronie https://furgonetka.pl.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Meet our Customer Service team

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Paulina
Grzegorz
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Anna
Wiktoria
Martyna
Paulina
Paulina
Aleksandra
Paulina
Natalia

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept