Jak możemy Ci pomóc?

Paczka do Francji – jak zamówić taniego kuriera?

Jeśli potrzebny Ci tani kurier, to świetną ofertę znajdziesz w naszym serwisie. Jako broker współpracujemy z kurierami, którzy dostarczają paczki do Francji i jesteśmy w stanie zapewnić niską cenę przesyłki. Wysłanie paczki do Francji za pośrednictwem serwisu Furgonetka będzie tańsze, niż zlecenie przesyłki poczcie albo przekazanie przesyłki prywatnemu przewoźnikowi, który jeździ do tego kraju.

Jak wysłać paczkę do Francji?

Wysyłka kurierem do Francji jest banalnie prosta. Jeśli chcesz na tym zaoszczędzić, wystarczy założyć konto w serwisie Furgonetka.pl i dodać paczkę do wysłania. W formularzu zamówienia kuriera dodajesz dane nadawcy i odbiorcy przesyłki, określasz typ przesyłki, jej wagę oraz wymiary i wybierasz firmę, która wykonuje usługi międzynarodowe. W serwisie Furgonetka dostępne są usługi czterech kurierów międzynarodowych. Możesz wybrać, czy kurier ma przyjechać po paczkę do Twojego domu lub firmy, czy sam dostarczysz ją do oddziału. Po wypełnieniu formularza trzeba już tylko wybrać kuriera, opłacić zamówienie, wydrukować dokumenty przewozowe i przekazać paczkę kurierowi. Z serwisu Furgonetka mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Nie ma ograniczenia dotyczącego ilości nadawanych przesyłek. Możesz wysłać jedną albo nadać ich 100. Zasady nadawania paczek międzynarodowych są takie same, jak przesyłek krajowych, a cała procedura trwa dosłownie kilka minut.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Francji?

Koszt wysłania paczki do Francji jest uzależniony od kilku zmiennych. Przede wszystkim na cenę nadania wpływa waga paczki. Im paczka jest cięższa, tym będzie droższa. Oczywiście mała waga wcale nie gwarantuje niskiej ceny przesyłki, dlatego że w parze z niską wagą mogą iść np. duże wymiary paczki albo jej duża wartość. Najtańsza zawsze będzie ta paczka do Francji, która ma regularne i niewielkie wymiary oraz niską wagę. Taką przesyłkę można sortować automatycznie, a więcej szybciej, co ogranicza koszty jej obsługi. Oczywiście różnica w cenie będzie dotyczyła także rodzaju przesyłki, dlatego że lekki i niewielkich rozmiarów list będzie wyceniony taniej niż paczka. Na cenę wpłyną też wszelkie dodatkowe usługi – doręczenie priorytetowe czy ubezpieczenie. Cenę zawyży również wysoka deklarowana wartość przesyłki. Ogólnie nadanie do Francji będzie wycenione podobnie jak przesyłka adresowana do Szwecji czy do Włoch.

Paczkę do Francji mogą dostarczyć kurierzy FedEx, UPS, GLS, DPD i SP Express (SPX). Dokładne ceny usług znajdziesz w cenniku międzynarodowym

Tanie przesyłki do Francji

Klienci niestety nie mają wpływu na cenniki usług kurierskich, dlatego że te są przygotowane w odniesieniu do możliwości logistycznych konkretnych firm. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zrobić nic, żeby paczka była tańsza. Tani kurier jest w Twoim zasięgu, jeśli będziesz pamiętać o tym, by tak zmniejszyć wymiary paczki czy zrezygnować z dodatkowych usług, jeśli nie są absolutnie konieczne.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Francji?

Czas doręczenia przesyłki do Francji może być różny, a wpływ na to będzie miało kilka czynników. Podstawowym czynnikiem określającym czas doręczenia jest odległość, jaką paczka ma do pokonania. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku doręczenia paczki tuż za niemiecką granicę, np. do miasta Metz, a inaczej do bardziej oddalonych miast takich jak Bordeaux czy Brest. Ponadto w większych miastach przesyłki są doręczane zwykle szybciej niż w małych miejscowościach i tutaj w grę wchodzi odległość od najbliższej sortowni. Czas doręczenia przesyłki wynosi standardowo 3-5 dni, a w przypadku usługi priorytetowej 1-3 dni roboczych. Oczywiście na te terminy mogą wpłynąć czynniki niezależne od firmy – np. nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Wysyłka paczki do Francji będzie tańsza, jeśli skorzystasz z usług serwisu Furgonetka.pl. Nadaj dowolną przesyłkę i ciesz się niską ceną.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem