How can we help you?

Paczka do Szwecji – jak zamówić taniego kuriera?

Zdecydowanie najlepszą metodą nadawania paczek jest skorzystanie z usług naszego serwisu. Furgonetka od kilku lat pośredniczy w nadawaniu przesyłek kurierskich tak w Polsce, jak i poza granice kraju. Oferujemy swoje usługi klientom indywidualnym i firmowym, niezależnie od ilości wysyłanych w miesiącu przesyłek. Możliwości oferowane przez serwis Furgonetka znacząco skracają i ułatwiają czas nadania paczek, a dodatkowo pozwalają na skorzystanie z preferencyjnych warunków cenowych. Jeśli tani kurier, to tylko przez serwis Furgonetka.pl

Jak wysłać paczkę do Szwecji?

Paczki do Szwecji możesz nadawać bez wychodzenia z domu. Mało tego – nawet bez wstawania z kanapy. Wystarczy tylko dostęp do internetu i komputer albo smartfon z zainstalowaną aplikacją Furgonetka. Po zarejestrowaniu w serwisie Furgonetka.pl otrzymasz dostęp do wszystkich funkcjonalności i oferty czterech firm kurierskich, które doręczają przesyłki za granicę.

Cała procedura nadania paczki do Szwecji jest bardzo prosta. Logujesz się w serwisie, klikasz „Dodaj przesyłkę” i wypełniasz dane w formularzu zamówienia. Wpisujesz tam dane nadawcy przesyłki i odbiorcy. Określasz rodzaj przesyłki, jaką chcesz nadać (list, paczka), podajesz wagę i wymiary paczki oraz sposób przekazania jej kurierowi. Kurier może przyjechać do Ciebie po odbiór przesyłki, ale możesz też osobiście dostarczyć ją do punktu odbioru. Na koniec wybierasz firmę, która ma przewieźć Twoją przesyłkę, płacisz za nadanie i drukujesz dokumenty do naklejania na przesyłce i do przekazania kurierowi. GLS nie wymaga drukowania dokumentów przewozowych. Dostarcza je kurier odbierający przesyłkę od nadawcy. Należy jednak pamiętać, że to nadawca ma obowiązek przykleić etykietę na właściwą paczkę. Wysyłka za granicę właściwie niczym nie różni się od wysyłki w obrębie kraju. Przewoźnik GLS w Szwecji nie dostarcza przesyłki pod adres odbiorcy. Jest ona dostarczana do najbliższego punktu Parcel Shop.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje kurier do Szwecji. Cena nadania paczki jest uzależniona od kilku zmiennych. Przede wszystkim firmy kurierskie określają koszt nadania na podstawie wagi i wielkości przesyłki. Im większa i cięższa jest paczka, tym więcej problemów sprawia w transporcie i w sortowaniu, a tym samym jej dostarczenie będzie droższe. Istotne jest także miejsce dostarczenia paczki. Nadanie w rejon południowej Szwecji, np. do Ystad może być tańsze, niż dostawa w najdalsze zakątki północy kraju, np. do Kiruny.

Na koszty transportu zawsze wpływa także organizacja działania konkretnej firmy kurierskiej – to, czy korzysta z usług podwykonawców, ile ma magazynów, gdzie są zlokalizowane, ile jest sortowni i jak nowoczesny jest system działania tych sortowni. Na te czynniki nadawca nie ma wpływu, ale są też takie, które może kontrolować.

Paczkę do Szwecji możesz wysłać za pośrednictwem firm kurierskich DPD, FedEx, UPS, GLS i SP Express (SPX). Dokładne ceny przesyłek międzynarodowych znajdziesz w cenniku międzynarodowym

Tanie przesyłki do Szwecji

Paczka do Szwecji może być wysłana za mniejsze pieniądze, jeśli dołożysz starań, by zmniejszyć jej gabaryty. Oczywiście nie każdą paczkę da się zredukować, ale część przedmiotów można rozkręcić albo inaczej umieścić w mniejszym pudełku i tym samym zmniejszyć koszt przesyłki.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Szwecji?

O ile paczki wysyłane w obrębie kraju zwykle są opatrzone gwarantowanym terminem doręczenia, o tyle te zagraniczne już nie i ciężko przewidzieć dokładny termin doręczenia. Im dalszy jest dystans, jaki przesyłka ma do pokonania, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, które mogą znacząco wpłynąć na datę dostawy. Najszybciej docierają zawsze przesyłki priorytetowe (samolotowe). Te standardowe zwykle o dzień lub dwa dni później. Można przyjąć, że paczka do Szwecji będzie podróżować ok. 3-5 dni roboczych, przy czym ostateczny termin dostarczenia jest zależny od miejsca, do jakiego przesyłka jest adresowana – czy jest to duże miasto, w którym znajduje się sortowania, czy mała wieś oddalona od sortowni o setki kilometrów. Na czas dostawy wpływ ma również infrastruktura drogowa oraz stan dróg, a także termin wydania paczki kurierowi. Jeśli przekażesz mu przesyłkę w piątek albo sobotę, to możliwe jest, że spędzi ona weekend w magazynie, a wyruszy w drogę dopiero na początku przyszłego tygodnia. Warto pamiętać, że dopuszczalny termin doręczenia wynosi do 5 dni roboczych po nadaniu.

Planujesz nadanie paczki do Szwecji? Skorzystaj z preferencyjnej oferty kurierów w serwisie https://furgonetka.pl.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
or drag here
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Call us if you have a company account and prefer telephone contact.

If you have a private account, use the contact form above.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept