How can we help you?

Search by category

Paczka do Holandii – jak zamówić taniego kuriera?

Niewątpliwie najszybszym i najtańszym sposobem wysłania paczki do Holandii jest skorzystania z usług naszego serwisu. Jako broker kurierski pośredniczymy w nadawaniu przesyłek krajowych i międzynarodowych, więc paczka do Holandii może zostać doręczona nie tylko szybko, ale i wyjątkowo tanio – taniej, niż w przypadku skorzystania z usług pocztowych albo przekazania paczki prywatnemu przewoźnikowi, który jeździ na trasie Polska - Holandia. Część tych przewoźników oczywiście oferuje możliwość zabrania przesyłki, ale nie mają oni sztywnych cenników takich usług, a poza tym nigdy nie ma pewności, czy zastaną odbiorcę w domu. Jeśli się tak nie stanie, wrócą z przesyłką i usługa nie będzie zrealizowana.

Jak wysłać paczkę do Holandii?

Paczkę do Holandii możesz wysłać kurierem. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest nadanie paczki przy pomocy brokera Furgonetka, a można to zrobić w naprawdę łatwy sposób. Pierwszy krok to założenie konta w serwisie. Po rejestracji na stronie Furgonetka.pl otrzymasz dostęp do możliwości serwisu. Możesz w każdej chwili nadać paczkę do Holandii, po prostu wybierając opcję „Dodaj przesyłkę”. Po wybraniu tej opcji wpiszesz dane nadawcy i odbiorcy, określisz rodzaj przesyłki (paczka lub list), określisz wagę i wymiary przesyłki oraz wybierzesz dowolnego kuriera z listy tych, którzy dostarczają paczki do Holandii. Od razu widzisz, ile będzie kosztowała Twoja paczka.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Holandii?

Wysłanie paczki do Holandii jest zwykle niewiele droższe niż wysyłka do Niemiec. Średnio taka usługa kosztuje o kilka złotych więcej, ale ostatecznie cena nadania jest wynikową wielu zmiennych. Pierwszą ważną kwestią wpływającą na cenę przesyłki jest jej rodzaj. Wysłanie przesyłki listowej jest tańsze niż wysłanie paczki. Jeśli chodzi o paczki, różnica w cenie będzie zależała od wagi i gabarytów – droższe są cięższe i większe paczki. Oczywiście sama waga to nie wszystko. Paczka może być stosunkowo lekka, ale za to nie nadawać się do automatycznego sortowania i wtedy zostanie potraktowana jako przesyłka niestandardowa, a takie sortuje się ręcznie, co kosztuje więcej. Jeśli zawartość przesyłki jest cenna, wykupienie opcji ubezpieczenia jeszcze bardziej podniesie cenę nadania.

Do Holandii przesyłkę wyślesz za pośrednictwem firm kurierskich FedEx, UPS, GLS i DPD a ceny takich paczek zaczynają się już od 43,71 zł netto. Jeśli chcesz sprawdzić dokładny cennik nadania za granicę, wejdź na stronę https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do Holandii

Klient nie ma wpływu na cenniki ustalone w konkretnych firmach kurierskich ani na sposób pracy kurierów (co również wpływa na koszty wysyłki). Niemniej jednak tani kurier to nie tylko slogan reklamowy, a rzeczywistość, ale pod warunkiem, że nadawca sam zadba o nadanie przesyłce odpowiednich cech. Czasami wystarczy rozkręcić przedmiot będący zawartością paczki i już można zmniejszyć jej rozmiary. Innym razem dużą zawartość taniej jest rozdzielić na dwie paczki, niż płacić koszt jednej niestandardowej.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Holandii?

Najważniejszym czynnikiem warunkującym czas dostawy jest miejsce dostarczenia. Nie chodzi tu o ogólny dystans, jaki ma pokonać paczka, ale o wielkość miejscowości, do jakiej ma być dostarczona. Paczki do dużych miast takich jak Haga, Amsterdam czy Rotterdam dochodzą szybciej, niż te wysyłane do mniejszych miast i małych miejscowości. Niestety im dalej na prowincję, tym bardziej czas doręczenia może się wydłużyć. Nie jest to jednak regułą. Tak naprawdę czas doręczenia w pewnym zakresie jest zależny również od sposobu pracy ustalonego w danej firmie kurierskiej, ilości magazynów i sortowni, przez jakie przechodzi paczka oraz standardów, jakie są tam przyjęte. Zwykle przesyłka jest na miejscu w czasie 2-4 dni roboczych. Ostatecznie dopuszczalny czas transportu nie powinien przekraczać 5 dni roboczych liczonych po nadaniu.

Masz w planach wysłanie paczki do Holandii? Skorzystaj z usług https://furgonetka.pl i zapłać mniej.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Meet our Customer Service team

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Paulina
Grzegorz
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Anna
Wiktoria
Martyna
Paulina
Paulina
Aleksandra
Paulina
Natalia

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept