Jak możemy Ci pomóc?

Jak wysłać paczki do Niemiec?

Paczka do Niemiec może być wysłana między innymi za pośrednictwem naszego serwisu, jako broker oferujemy tanie usługi największych firm kurierskich. Furgonetka.pl udostępnia wiele rozwiązań, dzięki którym można nie tylko łatwo i tanio nadawać paczki, ale też śledzić je oraz zautomatyzować procesy logistyczne np. w momencie nadawania przesyłek ze sklepu internetowego. Z usług serwisu może skorzystać każdy – klient indywidualny, który chce jednorazowo nadać np. prezent do rodziny w Niemczech albo firma, która chce wysyłać zamówienia swoim klientom. W przypadku firmy ogromnym ułatwieniem jest możliwość generowania i drukowania dużej liczby dokumentów przewozowych i integracja ze sklepem lub serwisem aukcyjnym.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Paczki do Niemiec można wysyłać właściwie tak samo, jak te na terenie Polski. Można zlecić wysyłkę bezpośrednio w wybranej firmie kurierskiej albo skorzystać z naszej strony i zapłacić za wysyłkę mniej. Jeśli chcesz zaoszczędzić na paczce, wykorzystaj możliwości, jakie daje serwis Furgonetka.pl. Przede wszystkim musisz mieć konto w serwisie Furgonetka.pl, a później można już dowolnie dodawać przesyłki. Po zalogowaniu w serwisie klikasz „Dodaj przesyłkę”, określasz jej typ (list czy paczka), wpisujesz dane nadawcy oraz odbiorcy, określasz gabaryty i wagę paczki oraz wybierasz firmę, która jest w stanie przewieźć paczkę do Niemiec. Pamiętaj, że nie wszyscy kurierzy gwarantują wysyłkę za granicę. Listę tych dostępnych zobaczysz po wypełnieniu miejsca odbioru i dostawy.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec?

Nie można jednoznacznie określić, ile będzie kosztował kurier do Niemiec, bo to zależy od miejsca, do którego ma dotrzeć przesyłka, jej rodzaju oraz wymiarów i wagi. Te parametry warunkują ceny nadań. Każdy kurier ma własny cennik dla określonego rodzaju paczek, przy czym bierze pod uwagę ich ciężar i rozmiary (co wpływa na sposób transportu i sortowania), a także rodzaj (listy są tańsze od paczek) oraz miejsce doręczenia.

Ceny nadania paczki do Niemiec różnią się w zależności od firmy kurierskiej, więc zawsze warto porównać cenniki różnych kurierów. Czasami różnica może być dość duża, a przy większej liczbie paczek opłacalne będzie wybranie najtańszej oferty, tym bardziej że jakość usługi nie odbiega w takim przypadku od tej, która jest wyceniana drożej.

Przesyłkę do Niemiec na naszej stronie można wysłać za pośrednictwem firm: UPS, GLS, Ambro Express, FedEx, DPD i SP Express (SPX). Dokładny cennik przesyłek międzynarodowych sprawdzisz na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do Niemiec

Na pewne czynniki warunkujące koszt przesyłki nie masz wpływu, ale inne są od Ciebie zależne. W celu zmniejszenia kosztu przesyłki warto przede wszystkim poświęcić chwilę jej wielkości. Niektóre paczki można zmniejszyć – np. rozkręcając przedmiot będący ich zawartością. Na wagę zwykle nie mamy wpływu, ale zmniejszenie wymiarów paczki jest w wielu przypadkach jak najbardziej możliwe i wyjątkowo opłacalne. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest po prostu porównanie ofert i wybranie spośród nich tego kuriera, który ma najniższe ceny.

Średni czas dostarczenia paczki do Niemiec wynosi ok. 48 godzin, ale niekiedy może się przedłużyć – np. w sytuacji, gdy odbiorca mieszka na prowincji, a nie w dużym mieście. Tak naprawdę czas doręczenia zależy zawsze od dnia i godziny, w jakich paczka została przekazana kurierowi (np. weekend przesyłka może spędzić w magazynie, a ruszyć w drogę dopiero w poniedziałek). Sama odległość od nadawcy do odbiorcy nie jest wyznacznikiem czasu doręczenia. Zwykle paczki są doręczane szybciej w dużym miasta – w Monachium, Hamburgu, Frankfurcie czy Stuttgarcie, a później w mniejszych miejscowościach, które są bardziej oddalone od sortowni przesyłek. Dopuszczalny czas transportu przesyłki międzynarodowej w transporcie drogowym wynosi do 5 dni roboczych liczonych po dniu nadania.

Chcesz tanio wysłać paczkę do Niemiec? Zarejestruj się na stronie Furgonetka.pl i sprawdź cennik paczek.

 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem