Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Jak wysłać kurierem telewizor?

W końcu wymieniasz swoją starą plazmę na nowy telewizor 4K? A może kupujesz TV od kogoś z drugiego końca Polski i musisz sobie zorganizować transport telewizora? Ten sprzęt ma tak duże gabaryty i jest przy tym tak delikatny, że najlepiej wysłać go kurierem. Zobacz, ile kosztuje wysłanie telewizora kurierem i jak przygotować TV do wysyłki.

Na bezpieczeństwo przesyłki wpływa nie tylko jakość usług oferowana przez daną firmę kurierską, ale też w głównej mierze sposób pakowania przesyłki. W telewizorze najbardziej problematycznym elementem jest matryca, bo łatwo ją stłuc i sprzęt nadaje się wtedy albo do naprawy, albo na złom. To Nadawca jest odpowiedzialny za poprawne pakowanie przesyłki i to na nim spoczywa odpowiedzialność, żeby właściwie zabezpieczyć sprzęt. Jeśli tego nie zrobi, firma kurierska może nie uznać reklamacji wniesionej po zniszczeniu paczki.

Firmy kurierskie wymagają zwykle, by sprzęty AGD i RTV były umieszczane na paletach w standardzie EURO, o wymiarach 120 cm x 80 cm, ale telewizory o wadze do 30 kg można przesłać też przesyłką paczkową z zastrzeżeniem wykupienia dla niej usługi dodatkowej, jaką jest „przesyłka niestandardowa”. Taka przesyłka jest sortowana ręcznie i ostrożniej traktowana przez kuriera – nie ustawia się na niej innych paczek i umieszcza zgodnie z oznaczeniami „Góra-dół”. Zanim jednak złożysz zamówienie upewnij się, jakie są zasady przyjmowania do transportu telewizorów w wybranej firmie kurierskiej.

Jak przygotować telewizor do wysyłki?

Po odłączeniu telewizora od gniazdka trzeba wypiąć z niego kable lub nośniki (np. pendrive) i wszystkie te dodatkowe elementy (łącznie z pilotem i ewentualną anteną), spakować osobno. Każdy element owijamy folią bąbelkową, zaklejamy i ewentualnie wkładamy do osobnych pudełek albo składamy razem i owijamy folią.

Telewizor najlepiej przewozić w oryginalnym opakowaniu i zabezpieczyć styropianowymi narożnikami. Jeśli masz oryginalne opakowanie wraz z wypełnieniem ze styropianu, to wystarczy umieścić w nim telewizor, obłożyć tymi styropianowymi zabezpieczeniami, a później owinąć folią i zakleić.

Jeśli nie masz oryginalnego kartonu, zaopatrz się w pudełko o rozmiarach podobnych do telewizora, owiń urządzenie folią bąbelkową, włóż do kartonu i wypełnij dokładnie wolne przestrzenie folią albo gazetami, a następnie owiń karton folią i zaklej taśmą.

Telewizor powinien być przewożony w pozycji pionowej, więc nie zapomnij oznaczyć paczki naklejką „Góra-dół”. Z uwagi na matrycę warto też oznaczyć paczkę naklejką „Ostrożnie” albo „Uwaga, szkło”.

Oczywiście są to ogólne wytyczne, a szczegółowe informacje dotyczące sposobu wysyłki u danego kuriera oraz cennik nadań znajdziesz na stronie www.furgonetka.pl. Jeśli chcesz wiedzieć, jak najtaniej wysłać telewizor kurierem, to sprawdź ceny usług, pamiętając o zaznaczeniu „przesyłki niestandardowej" i ewentualnego „ubezpieczenia” albo „przesyłki paletowej”, a później wybierz najkorzystniejszą ofertę. W serwisie Furgonetka.pl kuriera zamówisz w kilka minut i z odbiorem telewizora prosto z domu – szybko, wygodnie i tanio.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Poznaj nasz zespół Obsługi Klienta

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Grzegorz
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Anna
Wiktoria
Martyna
Paulina
Paulina
Paulina
Natalia
Kinga

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem