Jak możemy Ci pomóc?

Jak wysłać szkło kurierem?

Sprzedaż albo zakup porcelany lub szkła zdarza się bardzo często. Wyprowadzasz się i nie chcesz zabierać ze sobą do nowego domu starej zastawy, a może wręcz przeciwnie – jesteś kolekcjonerem porcelany i upatrzyłeś sobie w internecie zastawę, ale sprzedający nie oferuje dostawy? Nic straconego, transport szkła można zlecić firmie kurierskiej. Oferta kurierów jest idealnie dopasowana do przedmiotów tak delikatnych, jak szkło, czy porcelana.

Kto podejmie się transportu szkła?

Firmy kurierskie w ogóle nie przyjmują do transportu jednolitych tafli szkła jak lustra, szyby czy okna. Jeśli chodzi o pozostałe szklane czy porcelanowe przedmioty, to ich specyfika sprawia, że można je łatwo zniszczyć. Przewoźnicy nawet jeśli przewożą szkło, to mogą nie uznawać reklamacji związanej z takim transportem, bo mimo że przewóz byłby wykonany poprawnie, przesyłka może być zbyt delikatna. Niestety w takim przypadku Nadawca jest bezsilny, bo interesy kuriera chroni Prawo przewozowe. Zapisy w nim zawarte podają, że odpowiedzialność przewoźnika może być wyłączona, jeśli przewożony towar jest szczególnie podatny na szkodę. Jeśli jednak konkretny kurier przyjmuje szkło, to w gestii Nadawcy pozostaje, by je jak najlepiej zabezpieczyć przed wysyłką.

Zabezpieczenie przesyłki zawierającej szkło

Każdy szklany czy porcelanowy element należy zapakować osobno – zawinąć w gazetę lub najlepiej folię bąbelkową. Talerze i półmiski o takiej samej wielkości można ułożyć w niewysoki stos i przełożyć kawałkami kartonu lub folii bąbelkowej. Konieczne jest oczywiście przygotowanie odpowiednio dużego i twardego kartonu. Szklanki, literatki i inne tego typu towary układamy w kartonie jeden przy drugim (tylko jedna warstwa) a talerze stosami, przy czym nie powinno się wkładać do tego samego kartonu różnych elementów, czyli np. talerzy razem ze szklankami.

Karton należy dokładnie wyłożyć gazetami albo folią, a po umieszczeniu w nim szkła, wypełnić go styropianowymi kulkami lub zwiniętą folią/gazetami. Następnie dokładnie zaklejamy karton i ewentualnie owijamy go folią bąbelkową i zaklejamy jeszcze raz. W transporcie szkła świetnie sprawdzają się także specjalne narożniki albo korkowe lub styropianowe przekładki – takie dodatkowe elementy pozwalają zabezpieczyć rogi kartonu oraz odseparować poszczególne elementy przesyłki. Na koniec opakowanie oznaczamy naklejką „Ostrożnie” albo „Uwaga, szkło”.

Jeśli chcesz znaleźć firmę kurierską, która zajmie się transportem szkła, zrobisz to szybko na stronie www.furgonetka.pl. W kilka chwil dowiesz się, ile kosztuje wysłanie szkła kurierem i zamówisz nadanie, a później wystarczy już tylko przekazać swoją paczkę kurierowi.

 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem