Jak możemy Ci pomóc?

Jak wysłać kurierem AGD?

Przeprowadzka, remont albo wymiana sprzętów AGD w domu wiążą się z koniecznością przetransportowania tych urządzeń. Niestety czasami samemu nie można przywieźć lodówki czy zmywarki z marketu budowlanego albo nie można dostarczyć starej kuchenki osobie, która kupiła ją od nas przez portal ogłoszeniowy. W takich sytuacjach transport AGD może wykonać kurier. To rozwiązanie będzie bezpieczne szczególnie ze względu na duże wymiary oraz dużą wagę urządzenia kuchennego.

Sprzęty AGD są dość cennymi sprzętami, bo mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a niewłaściwy transport stanowi dla nich zagrożenie. Źle przygotowane czy przewożone mogą się uszkodzić i doprowadzić do dużych strat. Dlatego też AGD (oraz RTV) trzeba solidnie zapakować i ostrożnie przewozić.

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest dopasowanie opakowania do ciężaru sprzętu. Małych elementów nie można wysyłać w kopertach, a duże opakowania trzeba odpowiednio wypełnić.

AGD najlepiej obłożyć tekturą i owinąć folią bąbelkową, a jeszcze lepiej założyć na duże urządzenia oryginalne styropianowe narożniki. Jeśli ich nie masz, warstwa folii musi być bardzo gruba. W każdym przypadku dobrze będzie też oznaczyć paczkę naklejkami „Ostrożnie”, „Góra-dół” albo „Szkło”, jeśli wysyłamy np. telewizor.

Firmy kurierskie zalecają, a niekiedy wymagają, aby duży sprzęt AGD i RTV został umieszczony na palecie. Należy jednak pamiętać, że towar musi zostać prawidłowo zabezpieczony na czas transportu. Ładunek nie może wystawać poza obrys palety, ponieważ może to spowodować naliczenie opłat dodatkowych, a nawet odmowę przyjęcia przesyłki.

Ostatnią ważną kwestią jest zapewnienie osobnych opakowań dla wszystkich odrębnych elementów. Przykładowo kable i wtyczki nie mogą się znajdować luźno w kartonie z telewizorem, bo mogłyby stłuc matrycę.

Ile kosztuje wysłanie AGD kurierem?

Cena przesyłki kurierskiej jest uzależniona od kilku zmiennych. Na cenę wpływają waga i wymiary paczki (determinują, czy przesyłka jest standardowa, czy niestandardowa), miejsce dostarczenia (w kraju lub za granicą) oraz ewentualne usługi dodatkowe. Jedną z tych usług dodatkowych, jaka na pewno podniesie koszt nadania, jest ubezpieczenie, ale w przypadku AGD i RTV ubezpieczenie jest bardzo ważne, więc nie warto na nim oszczędzać. Jeśli zawartość paczki jest cenna, w formularzu zamówienia kuriera należy zaznaczyć usługę „ubezpieczenie przesyłki”.

Chcesz wysłać sprzęt gospodarstwa domowego? Interesuje Cię jak tanio wysłać AGD kurierem? Zobacz cennik dla przesyłek kurierskich na stronie https://furgonetka.pl/ i wybierz najkorzystniejszą opcję.

 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem