Jak możemy Ci pomóc?

Szybkie zwroty

Szybkie Zwroty to darmowy system do obsługi zwrotów w Twoim sklepie internetowym. Ty zarządzasz wszystkimi zwrotami, a Twoi Klienci błyskawicznie zwracają zakupy.


Jak wdrożyć system zwrotów od Furgonetki?
 

Aby wdrożenie zwrotów w Twoim e-sklepie było możliwe, musisz mieć zarejestrowane konto na Furgonetka.pl ze zintegrowaną platformą sklepową. Zaloguj się i przejdź do listy zintegrowanych sklepów. Następnie postępuj według wskazówek. 
 

 Krok 1  Na liście integracji znajdź sklep, dla którego chcesz włączyć Szybkie Zwroty i kliknij w przycisk SKONFIGURUJ TERAZ: Krok 2  Przed Tobą Ustawienia zwrotów. W tym miejscu ustal wszystkie zasady, według których Twoi Klienci będą mogli realizować zwrot zakupów (więcej szczegółów znajdziesz w dalszej części wpisu). Krok 3  Zapisz ustawienia.


Gotowe! Twój sklep został właśnie wzbogacony o moduł do szybkich i łatwych zwrotów online. W rezultacie Ty zyskujesz intuicyjny panel do zarządzania wszystkimi przesyłkami zwrotnymi (dostępny w górnej zakładce Zwroty), a Twoi klienci – wygodną możliwość zwracania produktów.


Pamiętaj, aby poinformować kupujących o zasadach dot. zwracania zakupów (w czytelnej polityce zwrotów) i udostępnić im link do Szybkich Zwrotów.
 

Jakie ustawienia zwrotów możesz skonfigurować na koncie?
 

W trakcie konfiguracji systemu zwrotów (opisanej w  Krok 2  powyższej instrukcji), określisz kilka istotnych kwestii, które zdefiniują proces zwracania produktów w Twoim sklepie internetowym:

 

Adres do zwrotu

Wskaż adres, na który Klienci będą nadawać przesyłki, jeśli wybiorą Szybkie Zwroty w Twoim sklepie.
 

Polityka zwrotów

Określ:

 • Czas na odstąpienie od umowy – zdecyduj, ile dni Klient ma na zwrócenie produktu (czas w panelu liczy się od następnego dnia po doręczeniu zamówienia). Pamiętaj, że ustawowo czas na odstąpienie od umowy nie powinien być krótszy niż 14 dni.
 • Czas na zwrot pieniędzy – określ liczbę dni na zwrot środków za zakupy zwracane do Twojego sklepu (czas liczy się od następnego dnia po doręczeniu zamówienia). Weź pod uwagę, że ustawowo czas ten wynosi maksymalnie 14 dni.
 • Treść polityki zwrotów – zdecyduj, czy chcesz wgrać własny dokument (pamiętaj, że jego zapisy powinny być zgodne z ustawieniami w systemie), czy wolisz wygenerować gotową Politykę zwrotów od Furgonetki, na bazie wprowadzonych ustawień.
  Dlaczego warto zdecydować się na Politykę zwrotów od Furgonetki?
  Nasz dokument jest opracowany i zweryfikowany przez prawników, dzięki czemu masz pewność, że każdy punkt jest zgodny z aktualnie obowiązującym prawem. Polityka zwrotów zawiera wszystkie zasady określone przez Ciebie w Ustawieniach zwrotów, wraz z datą wprowadzenia ostatnich zmian.
  Gotową Politykę zwrotów wygenerujesz bezpośrednio w rubryce ze swoim e-sklepem w sekcji Zwroty w Panelu Klienta.
 • Dodatkowe ustawienia – w tym miejscu możesz wgrać logo swojego sklepu, aby pojawiło się na stronie zwrotów. Możesz także uzupełnić formularz z komunikatem o zasadach zwracania produktów, jeśli chcesz przekazać ważne informacje swoim Klientom (np. poinformować ich o darmowych zwrotach).
   

Udostępnianie Klientom bezpłatnych zwrotów

Tu skonfigurujesz opcję darmowych zwrotów i określisz, które formy nadania chcesz opłacać za Klienta. W tym celu możesz skorzystać z umowy własnej z przewoźnikiem lub z oferty dostępnej na Furgonetka. 

Jak ustawić bezpłatne zwroty? W widocznej tabeli zaznacz formy nadania (możesz wybrać maksymalnie 3 oferty firm kurierskich). Koszt nadanych przesyłek zwrotnych zostanie doliczony do Twojego konta. Aby było to możliwe, bieżące saldo zawsze powinno wynosić minimum 50 zł. Ceny przesyłek zwrotnych mogą ulegać zmianie, a aktualne kwoty znajdziesz w swoim cenniku

Pamiętaj – jeśli nie zdecydujesz się udostępniać darmowych zwrotów, kupujący samodzielnie poniosą koszt każdej przesyłki zwrotnej.
 

Jak udostępnić link do zwrotów swoim Klientom? 
 

Na koniec nie zapomnij udostępnić Klientom nowej opcji wygodnego zwracania zakupów. Link do strony zwrotów znajdziesz na liście sklepów w szczegółach danego źródła. Wystarczy, że skopiujesz odnośnik i wkleisz w wybrane miejsce:

 

Gdzie umieścić link do systemu zwrotów w sklepie internetowym?


Możesz pomyśleć o tym, aby komunikat o zwrotach pojawił się np.: 

 • w stopce strony Twojego sklepu
 • jako banner na górze strony głównej
 • na karcie produktu
 • w panelu dla zalogowanych użytkowników 
 • w wiadomości mailowej z potwierdzeniem złożenia zamówienia

Prostym rozwiązaniem jest także włączenie do struktury sklepu adresu URL: nazwatwojegosklepu_pl/zwrot, który będzie przekierowywał użytkowników na stronę zwrotów. Ty będziesz z łatwością podawać go dalej, a Twoi klienci – bez problemu zapamiętają link i wpiszą go “z palca” zamiast szukać odnośników w Twojej witrynie. W tym celu w ustawieniach zaznacz odpowiednią opcję:


Z naszym systemem Klienci online zyskują gwarancję, że w razie nietrafionych zakupów mogą szybko i bez problemów odesłać towar do sklepu. Dzięki pozytywnym doświadczeniom chętniej zrealizują ponowne zakupy. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki, jak informować Klientów o szybkich i intuicyjnych zwrotach: Darmowy poradnik.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem