Jak możemy Ci pomóc?

Jak spakować i wysłać bagaż, plecak, walizkę?

W każdą podróż wyruszamy z mniejszym lub większym bagażem. Czasem jednak nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą do samochodu czy samolotu wszystkich potrzebnych rzeczy. Co możemy zrobić, żeby dostarczyć je na miejsce? Z pomocą przyjdzie nam wysyłka walizki lub plecaka za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Jaki rodzaj bagażu możemy wysłać kurierem?

Każdy z nas może spotkać się z potrzebą dostarczenia bagażu (np. z ubraniami) w miejsce, do którego z jakichś powodów nie możemy ich zawieźć samodzielnie. W takiej sytuacji należy pamiętać, że bagażu nie wyślemy kurierem, jeśli znajdują się w nim rzeczy osobiste i wartościowe, a także dokumenty. Dozwolone jest natomiast wysyłanie bagażu z: ubraniami, butami, książkami, pamiątkami z podróży i innymi podobnymi przedmiotami.

Należy przede wszystkim pamiętać, że nasz plecak, walizka czy torba nie są paczką gotową do nadania. My transportujemy w nich swoje rzeczy, jednak dla firmy kurierskiej nie jest to gotowa przesyłka, a jedynie towar, który należy dodatkowo zapakować. Oznacza to, że kurier prawdopodobnie odmówi przyjęcia niezabezpieczonej walizki, a jeśli uda nam się ją nadać w taki sposób, prawdopodobnie nie dotrze na miejsce w dobrym stanie.

Jak przygotować bagaż do wysyłki?

Walizka przeznaczona do wysyłki musi być zamknięta, aby jej zawartość nie wydostała się na zewnątrz i nie uległa zniszczeniu. Bagaż należy też dobrze zabezpieczyć – najlepiej dokładnie owinąć folią, a później umieścić w kartonowym opakowaniu. Takie zabezpieczenie ma znaczenie, aby proces transportu nie wpłynął na wartość oraz nie zmienił wyglądu plecaka czy walizki. Wybrany karton powinien być gruby, sztywny i wytrzymały.

Zabezpieczoną walizkę umieszczamy w kartonowym pudełku dopasowanym rozmiarem, a wolne przestrzenie wypełniamy miękkim materiałem, np. zmiętymi gazetami lub folią. Karton trzeba również dokładnie zakleić, a w razie potrzeby - oznaczyć naklejkami ostrzegawczymi.

W kontekście pakowania szczególne znaczenie ma także ostateczny kształt przesyłki. Z walizki nie mogą wystawać żadne nadprogramowe elementy. Jest to warunek gwarantujący nie tylko bezpieczeństwo samej zawartości, ale także wszystkich osób, które będą obsługiwały paczkę po drodze. Do walizki nie należy wkładać produktów szybko psujących się i niebezpiecznych. Niedozwolone są także płyny, które mogłyby się rozlać i uszkodzić nie tylko zawartość przesyłki, ale także inne paczki w ramach tego samego transportu.

Konieczność wysyłki bagażu może przytrafić się każdemu i w różnych sytuacjach. Warto skorzystać z bezpiecznej formy transportu, jaką jest wysyłka kurierem. Przed nadaniem walizki lub plecaka, warto jednak dokładnie przygotować paczkę i zapakować ją np. w solidny karton, aby zabezpieczyć zawartość przed zniszczeniem.
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem