How can we help you?

Co to jest usługa DPD Pickup i jak z niej skorzystać?

DPD Pickup to sieć obejmująca możliwość nadania i odbioru przesyłek w placówkach partnerskich. W Polsce sieć DPD Pickup obejmuje ponad 25300 placówek, a ich liczba stale wzrasta. Ważnym atutem sieci jest fakt, że przygotowaną przesyłkę można zanieść do wyznaczonego przez siebie punktu, nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. Paczkę można nadać czy odebrać w dogodnej dla siebie lokalizacji, oraz skorzystać z szeregu usług dodatkowych, jak ubezpieczenie czy nadanie paczki za pobraniem.

 

Jak nadać przesyłkę w punkcie DPD Pickup w serwisie Furgonetka.pl?

1. Załóż bezpłatne konto w serwisie.

2. Zaloguj się do konta, następnie na stronie głównej lub w Panelu Klienta kliknij przycisk “Dodaj przesyłkę”.

3. Uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy oraz szczegóły paczki. Wybierz sposób nadania przesyłki: "Kurier przyjedzie po przesyłkę" lub "Dostarczę przesyłkę do punktu", a przy sposobie doręczenia zaznacz opcję “Odbiorca odbierze przesyłkę z punktu”.


DPD Pickup oferuje wariant nadanie w punkcie - dostawę do punktu, lub nadanie z określonego adresu - dostawę do punktu

 

4. Wybierz firmę "DPD Pickup" i kliknij przycisk "Zapisz do wysłania".

5. Na kolejnej stronie (zakładka „Do wysłania”) zaznacz przesyłki, które chcesz w danej chwili zamówić oraz kliknij “Zapłać i Zamów”.

6. Jeśli nie masz wystarczających środków na saldzie, zostaniesz przekierowany do systemu pośrednika płatności, przez który możesz dokonać przedpłaty za zamówienie. Jeśli posiadasz środki na saldzie w serwisie, zostaną one pobrane automatycznie.

7. Po zaksięgowaniu dokonanej wpłaty lub pobraniu środków dostępnych na saldzie, zamówienie zostanie zarejestrowane, a na naszej stronie zostanie wyświetlone potwierdzenie rejestracji przesyłki wraz z dostępem do dokumentów przewozowych.

Wybierz dogodny punkt nadania, następnie wydrukuj protokół przekazania towaru i etykietę z adresem Odbiorcy – naklej ją na przesyłkę, przygotuj paczkę i zanieś do wskazanego przez siebie punktu.

 

Ile kosztuje usługa DPD Pickup?

Jeśli chcesz szybko i niewielkim kosztem nadać przesyłkę, skorzystaj z opcji DPD Pickup. Wybierz dogodny dla siebie punkt nadania, znajdujący się w drodze do Twojej pracy czy uczelni, a zaoszczędzisz nawet do 30% w porównaniu z tradycyjnym kurierem. W serwisie Furgonetka.pl ceny usługi DPD Pickup zaczynają się już od 10,91 zł brutto. Pełną ofertę z cennikiem znajdziesz na naszej stronie: https://furgonetka.pl/cennik/dpd.

 

DPD Pickup - na co zwrócić uwagę?

1. Jak anulować etykietę z DPD Pickup?

Etykietę można anulować z poziomu Panelu Klienta, klikając ikonę przekreślonego kółka.

 

2. W ciągu ilu dni mogę dostarczyć paczkę do punktu DPD Pickup?

Etykieta DPD nie ma terminu ważności, zatem paczkę można nadać w dowolnym terminie.

 

3. W ciągu ilu dni mogę odebrać przesyłkę?

Paczka w punkcie DPD Pickup będzie czekać na Ciebie do 7 dni kalendarzowych. Jeśli jest to paczka dostarczona do punktu, bo kurier DPD nie zastał Cię w domu, masz tylko 3 dni na odbiór paczki. Jeśli paczka nie zostanie odebrana w podanym terminie, zostanie zwrócona do nadawcy.

 

4. Jak zostanę poinformowany o dostarczeniu przesyłki?

Jeśli w zakładce “Powiadomienia” w ustawieniach konta zaznaczyłeś opcję powiadomienia o doręczeniu, zostaniesz poinformowany o statusie przesyłki e-mailem.

 

5. Czy mogę wybrać zapasowy punkt?

W usłudze DPD Pickup nie ma możliwości wskazania zapasowego punktu DPD Pickup, do którego może nastąpić doręczenie.


6. Co jest potrzebne do odbioru przesyłki? 

Do odbioru paczki z punktu DPD Pickup potrzebny jest numeru przesyłki oraz kod PIN, które dostarczone zostaną wiadomością SMS lub e-mail.

 

Zamów usługę DPD Pickup już dziś na https://furgonetka.pl/ i przekonaj się, jakie to proste.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
or drag here
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Call us if you have a company account and prefer telephone contact.

If you have a private account, use the contact form above.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept