Jak możemy Ci pomóc?

Kurier nie zastał odbiorcy paczki

W niektórych przypadkach zdarza się, że kurier nie dostarczył paczki, bo nie zastał jej Odbiorcy. Czasami trzeba zostać dłużej w pracy, innym razem zapomnimy o tym, że czekamy na paczkę albo mamy po prostu coś pilnego do załatwienia i musimy wyjść. Co zrobić, jeśli kurier zostawił awizo? Musisz wiedzieć, że kurierzy po kilku nieudanych próbach dostarczenia przesyłki zwracają ją do Nadawcy.

Kiedy odwiedził Cię kurier?

W niektórych przypadkach kurierzy dzwonią do Odbiorców przed doręczeniem z informacją, że będą za chwilę, za godzinę czy po prostu o określonej godzinie. Wcześniejszy telefon pozwala kurierowi upewnić się, czy zastanie Odbiorcę, czy też go nie zastanie albo Odbiorca będzie dostępny, ale np. dopiero za jakiś czas. Jeśli kurier nie zadzwoni, to oczywiście nie trzeba się martwić o to, że nie będziemy widzieć, czy nas odwiedził, czy nie, bo nieskuteczna próba doręczenia jest zazwyczaj odznaczona w historii statusów transportu przesyłki.

W większości firm kurierskich podejmowane są dwie próby doręczenia i po drugiej nieudanej próbie Odbiorca musi osobiście odebrać paczkę we wskazanym miejscu.

Jak długo przesyłka czeka na odebranie?

Jeżeli kurier nie zastał Odbiorcy z reguły po dwukrotnej próbie doręczenia (w przypadku usług Pocztex po jednej próbie), przesyłka będzie czekała na Odbiorcę w jednej z placówek firmy kurierskiej, ale oczywiście nie będzie tam przechowywana w nieskończoność. Okres przetrzymywania paczki  i czas na odbiór przesyłki jest zależny od poszczególnych przewoźników.

Kto może odebrać paczkę z placówki firmy kurierskiej?

W większości firm kurierskich przesyłkę może odebrać nie tylko Odbiorca wpisany na list przewozowy, ale też osoby zamieszkujące pod tym samym adresem, czyli najbliższa rodzina. Zastępczy Odbiorca ma obowiązek podpisać się na liście przewozowym, co pozwala później zidentyfikować faktycznego Odbiorcę. Jeśli chcemy, by ktoś inny odebrał za nas przesyłki kurierskie, wystarczy sporządzić dla takiej osoby specjalne pełnomocnictwo.

W momencie, kiedy Odbiorca nie odbierze przesyłki w terminie określonym przez firmę kurierską, przesyłka ta wróci do Nadawcy i Zleceniodawca ponosi koszt tego zwrotu. Jeśli chcesz uniknąć tych dodatkowych i całkowicie niepotrzebnych kosztów, zapoznaj się wcześniej z cennikiem brokera kurierskiego na stronie www.furgonetka.pl. Znajdziesz tam wszystkie ważne informacje o doręczeniach, awizacji i zwrotach.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem