Jak możemy Ci pomóc?

Jak naliczane są opłaty za podjazd kuriera InPost?

Jeśli zamawiasz przesyłki z odbiorem przez przewoźnika InPost i nadajesz mniej niż 5 paczek za jednym razem, zapłacisz dodatkowo opłatę za podjazd kuriera. Z tego artykułu dowiesz się, ile kosztuje usługa i w jaki sposób jest naliczana. 

Ile kosztuje podjazd kuriera InPost?

Opłata za podjazd kuriera jest doliczana automatycznie do ceny końcowej, kiedy zamawiasz naraz mniej niż 5 przesyłek InPost. Kwoty różnią się w zależności od liczby przesyłek i wynoszą odpowiednio: 

  • 2,71 zł brutto – za podjazd kuriera w przypadku 1 przesyłki 
  • 2,21 zł brutto – za podjazd kuriera w przypadku 2 przesyłek
  • 1,72 zł brutto – za podjazd kuriera w przypadku 3 przesyłek 
  • 1,48 zł brutto – za podjazd kuriera w przypadku 4 przesyłek
  • 0,00 zł – za podjazd kuriera w przypadku 5 przesyłek i więcej.

Ważne
Jeśli wybierasz jednocześnie dwa sposoby nadania – InPost Kurier i InPost Paczkomaty – a dla każdego z nich posiadasz mniej niż 5 paczek, to opłata za podjazd kuriera również zostanie naliczona. I to podwójnie, w sytuacji gdy zdecydujesz się wydać kurierowi paczki, które miały zostać zaniesione do Paczkomatu. 

Kiedy nie naliczy się opłata za podjazd kuriera InPost? 

Za podjazd kuriera nie zapłacisz w ogóle, jeśli jednorazowo wyślesz 5 lub więcej przesyłek InPost. Należy przy tym wziąć pod uwagę godziny graniczne dla podjazdów w różnych strefach InPost i łączyć przesyłki w ramach jednego zlecenia. 

Przykład:  
Jeśli godziną graniczną dla Twojej strefy jest 13:00, to paczki zamówione przed i po tej godzinie się nie zsumują, tylko zostaną przypisane do różnych zleceń. Aby uniknąć opłaty dla 5 paczek, warto złożyć zamówienie na każdą z nich przed godziną graniczną. 

Co więcej – aby wszystkie paczki mogły zostać wliczone do jednego podjazdu, każdą z nich musisz zamówić na takie same dane Nadawcy w formularzu – imię, nazwisko/nazwę firmy i adres. 

Do puli paczek wliczają się zarówno przesyłki DOX, jak i standardowe paczki w przedziałach wagowych określonych przez przewoźnika. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem