Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

dostępne daty nadania dla InPost na Furgonetka

Jeśli często wysyłasz paczki z InPost, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Teraz możesz sprawdzić, do której godziny nadać paczkę w Twojej lokalizacji, aby ruszyła w drogę jeszcze tego samego dnia. Zobacz, jak skorzystać z nowej funkcji w serwisie Furgonetka.

Kiedy nadać paczkę InPost, żeby wyszła tego samego dnia?

Przewoźnik InPost wprowadził 4 strefy i wytyczył dla nich graniczne godziny podjazdów kuriera. Co to oznacza w praktyce? Jeśli nadasz paczkę przed godziną wskazaną dla Twojego obszaru, zostanie wysłana jeszcze tego samego dnia.

Dla podjazdów w poszczególnych strefach, godziny graniczne prezentują się następująco:

  • Strefa „A” do godziny 16:00,
  • Strefa „B” do godziny 15:00,
  • Strefa „C” do godziny 14:00,
  • Strefa „D” do godziny 13:00.

Strefy podzielono na podstawie kodów pocztowych, dlatego to z ich użyciem ustalisz, jaka godzina została przypisana do Twojego adresu lub Paczkomatu zlokalizowanego w Twojej okolicy.

Jak sprawdzić daty nadania dla InPost na Furgonetka?

Godziny graniczne dla przesyłek InPostu sprawdzisz przy nadawaniu paczki za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Zobacz, jak krok po kroku dotrzeć do odpowiedniej sekcji na naszej stronie internetowej:

1. Wejdź na stronę główną Furgonetka.pl i z listy dostępnych przewoźników wybierz InPost Paczkomaty lub InPost Kurier, a następnie kliknij przycisk “Dodaj paczkę”.

2. W kolejnym kroku wypełnij formularz dotyczący nadania paczki. Jeśli chcesz na razie zorientować się w godzinach nadania, wpisz tylko kod pocztowy.

furgonetka formularz kod pocztowy

3. Na ruchomej belce z wymienionymi przewoźnikami kliknij opcję “Dostępne daty nadania”.

furgonetka formularz wybór przewoźnika

4. Sprawdź godziny graniczne paczek nadawanych przez InPost, które wyświetlą się w nowym oknie.

furgonetka komunikat daty nadania

5. Zamów kuriera lub nadaj paczkę w Paczkomacie do wskazanej godziny, a Twoja przesyłka zostanie wysłana jeszcze tego samego dnia roboczego!

Godziny nadania paczek InPost – więcej informacji

Zasady dotyczące godzin granicznych obowiązują dla nadania przesyłek w Paczkomatach i PaczkoPunktach, a także dla zlecenia podjazdu kuriera InPost.

W sytuacji gdy w bazie przewoźnika nie będzie wskazanego kodu pocztowego, proces nadania będzie przebiegał tak jak do tej pory, czyli w godzinach 9:00 – 18:00.

Jeśli zamówisz część paczek przed wskazaną godziną, a część po, opłaty za oba podjazdy kuriera zsumują się.

Podsumowanie

Dostępne daty nadania dla InPost to bardzo przydatna funkcjonalność. W jednej chwili pozwoli Ci ustalić, do kiedy trzeba nadać paczkę, żeby została wysłana jeszcze tego samego dnia. Godzinę graniczną dla swojej lokalizacji możesz w prosty i szybki sposób sprawdzić w naszym serwisie Furgonetka.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock