Jak możemy Ci pomóc?

Jak zapakować przesyłkę?

Za odpowiednie zapakowanie przesyłki zawsze odpowiedzialny jest nadawca. Właściwe zabezpieczenie przedmiotu jest istotnym elementem nadania i od niego zależy, w jakim stanie paczka dojdzie do adresata.

O czym należy pamiętać?
 • Duże produkty AGD i RTV powinny być umieszczone na palecie euro i stabilnie do niej przytwierdzone.
 • Przesyłki powyżej 50 kg (w przypadku firmy DPD) także powinny być umieszczone na palecie.
 • W przypadku towarów szklanych - warto stosować naklejkę z ostrzeżeniem "Uwaga szkło".
 • W przypadku towarów, których nie można odwracać - warto stosować naklejkę z ostrzeżeniem "góra/dół".
 • Towar nie może wystawać za paletę.
 • Należy wyeliminować pustą przestrzeń pozostającą po opakowaniu towaru (najlepiej materiałem wypełniającym).
W przypadku firmy UPS zwróć szczególną uwagę na: 
 • Przesyłki zawierające płyny - kurierzy UPS nie przyjmują zleceń na substancje ciekłe zawierające w jednym naczyniu więcej niż 8,5l.

W przypadku firmy FedEx zwróć szczególną uwagę na: 

 • FedEx umożliwia przesyłkę opon samochodowych w ramach usług krajowych. Zwracamy jednak uwagę, że jako wysyłka standardowa będą traktowane wyłącznie opony do samochodów osobowych o rozmiarze do 17 cali przy założeniu, że ich zewnętrzna średnica nie przekracza 700 mm, pakowane pojedynczo lub podwójnie oraz zgodnie z zaleceniami z poradnika.

W przypadku firmy InPost zwróć szczególną uwagę na: 

 • Dopuszczalne jest zabezpieczenie kartonu z zewnątrz folią stretch. Tego typu opakowanie nie jest traktowane jako Paczka Niestandardowa (w przypadku spełnienia pozostałych warunków, zwłaszcza dotyczących regularnych kształtów, oraz zastosowania folii stretch, której struktura nie spowoduje wstrzymywania ruchu paczki na przenośnikach taśmowych).
 • Zakazany jest przewóz materiałów budowlanych: cegieł, kostek, pustaków, nadproży, bloczków betonowych oraz płyt gipsowo-kartonowych.
W przypadku firmy DPD zwróć szczególną uwagę na: 
 • Koperty foliowe (tzw. foliopaki) o masie przekraczającej 5 kg są uznawane przez DPD za niestandardowe. Dotyczy to również przesyłek zapakowanych w dedykowane materiały przewoźnika. 
W przypadku firmy Sp Express (SPX) zwróć szczególną uwagę na: 
 • do zapakowania przesyłki niezbędny jest karton wykonany z tektury falistej (5-warstwowej). Należy zadbać o to, aby był czysty, pozbawiony starych naklejek i kodów kreskowych (mogą spowodować opóźnienie w dostawie paczki). 
 • karton należy wybrać na tyle dużych rozmiarów, aby zmieścił się do środka zabezpieczający wypełniacz, który musi obejmować ładunek co najmniej ¼ wielkości całego produktu. 
 • w opakowanie inne niż karton można zapakować jedynie trwałe produkty poligraficzne o wadze do 5kg. W tym przypadku należy zastosować foliopak lub kopertę kurierską. Przed wysyłką należy upewnić się, czy produkt wysyłany w tej formie nie zostanie uszkodzony w transporcie, pod uciskiem kilkudziesięciu kilogramów. 
 • rozmiar i trwałość opakowania należy dopasować do ciężaru zawartości paczki.
Ważne: 
 • Dobrze zapakowana przesyłka to paczka opakowana w karton o kształcie prostopadłościanu, zaklejony taśmą w sposób niepowodujący odkształcenia. 
 • Źle zapakowana przesyłka to paczka o kształcie: okrągłym, cylindrycznym (np. tuba), odbiegającym od prostopadłościanu (np. pogięty karton), o nierównych krawędziach i z wystającymi elementami. Przesyłki owinięte folią stretch, zwykłą folią lub innym materiałem utrudniającym przesuwanie. 
 
Niektóre firmy kurierskie określają szczegółowo warunki pakowania przesyłek. Znajdziesz je w poniższych poradnikach: 
 
DPD
Dodatkowe zalecenia "opony" (spedycja krajowa - obowiązująca do 31 października 2021 r.)
Dodatkowe zalecenia "opony" (spedycja międzynarodowa - obowiązująca do 31 października 2021 r.)
Dodatkowe zlecenia "opony" (instrukcja ujednolicona - obowiązująca od 1 listopada 2021 r.)
 
UPS
 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem