Jak możemy Ci pomóc?

Opcje zaawansowane / Grupowanie przesyłek

Jeśli nadajesz przesyłki hurtowo i korzystasz w Furgonetce z funkcji importowania zamówień z pliku, grupowanie przesyłek pozwoli Ci lepiej zorganizować ich widok i ułatwi Ci pracę.

Zaimportowane przesyłki trafiają zawsze do zakładki „Do wysłania”. Jeżeli przed rozpoczęciem importu włączysz opcję grupowania, to wszystkie zamówienia pobrane z pliku zostaną wyświetlone w jednym wierszu jako “Moja grupa”, zamiast długiej listy z poszczególnymi przesyłkami.

 


Jak importować przesyłki z pliku, tworząc z nich grupę?

Przygotuj plik z przesyłkami, które chcesz zamówić — powinien być zgodny z wytycznymi, które zamieściliśmy w Dokumentacji dla narzędzia importu. Otwórz w Panelu Klienta Narzędzie importu i zaznacz opcję umieszczenia przesyłek w grupie, zanim rozpoczniesz importowanie zamówień z pliku.
 

 

Ważne! Jeśli zaimportujesz przesyłki w formie grupy, to będą one stanowić grupę nie tylko w zakładce ”Do wysłania”, ale też w zakładce “Zamówione”.

Jak obsłużyć przesyłki połączone w grupę?
 

  • Zamawianie i edycja

Jeśli chcesz wyświetlić wszystkie przesyłki wchodzące w skład danej grupy, kliknij jej wiersz.

Każdą z przesyłek możesz w razie potrzeby edytować lub usunąć, tak samo jak do tej pory.


Przesyłki z danej grupy możesz zamawiać osobno lub zbiorczo, tworząc zamówienia dla kilku wybranych przesyłek naraz lub od razu dla całej grupy. 

Aby jednocześnie zamówić wszystkie przesyłki wchodzące w skład grupy, zaznacz tę grupę checkboxem po lewej stronie i użyj przycisku “Podsumowanie i płatność”. 
 

 

Jeśli zamawianie przesyłek z danej grupy będziesz przeprowadzać w różnym czasie, to każda kolejna skutecznie zamówiona przesyłka trafi do zakładki “Zamówione” i dołączy do tej samej grupy, w ramach której została wcześniej zaimportowana z pliku.
 

  • Anulowanie

Przesyłkę wchodzącą w skład grupy możesz po zamówieniu anulować. Anulowane zamówienie otrzyma odpowiedni status, a numer przesyłki zostanie przekreślony.
Jednocześnie anulowane przesyłki zostaną skopiowane do zakładki “Do wysłania”, gdzie ponownie zostaną umieszczone w grupie. Każdą przesyłkę z tej grupy możesz np. edytować i zamówić ponownie.


 

Wyjątek: przesyłki Świata Przesyłek

W Furgonetce możesz zamówić transport międzynarodowy, korzystając z usług przewoźnika Świat Przesyłek. Taki transport następuje wówczas w formie dwóch odrębnych zamówień: 

- na przesyłkę krajową realizowaną przez FedEx
- na przesyłkę zagraniczną realizowaną przez Świat Przesyłek. 

Zamówienia złożone w tym wariancie automatycznie tworzą grupę przesyłek. Z tego powodu, jeśli w importowanym przez Ciebie pliku znajdzie się zamówienie realizowane przez SP Express (SPX), to zostanie ono wydzielone do osobnej grupy.


Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem