Jak możemy Ci pomóc?

Jak zapakować koła do wysyłki?

Jeśli potrzebujesz wysłać koła samochodowe, bez problemu nadasz je przesyłką kurierską. Usługę zamówisz szybko i wygodnie przez platformę Furgonetka.pl. Dowiedz się jednak najpierw, jak zapakować koła do wysyłki.

Co warto przygotować do pakowania kół?

W pierwszej kolejności uzbrój się w kilka rzeczy, które przydadzą Ci się do zapakowania koła, czyli opony wraz z felgą. Będziesz potrzebować takich materiałów i narzędzi jak:
  • karton (dopasowany do rozmiarów koła)
  • tektura (dla dodatkowego zabezpieczenia) 
  • folia bąbelkowa
  • taśma pakowa
  • miarka i waga (do określenia parametrów paczki) 

Jak zapakować koła do wysyłki kurierem? 

W kolejnym kroku przejdź do zapakowania kół. O czym warto pamiętać? Pakuj je pojedynczo – jedna opona z felgą powinna trafić do jednego kartonu o kształcie prostopadłościanu. Zanim jednak włożysz koło do środka, porządnie zabezpiecz każdy element.

Najpierw przykryj felgę tekturą i folią bąbelkową w celu uchronienia jej delikatnej powierzchni przed uszkodzeniami i zarysowaniami w trakcie transportu. Zwróć uwagę na to, aby dokładnie zabezpieczyć obręcze. W dalszym kroku owiń całe koło folią bąbelkową, używając dużej ilości materiału. 

Następnie włóż koło do kartonu o kształcie prostopadłościanu. Dodatkowo możesz wypełnić puste przestrzenie wewnątrz resztkami tektury lub folii bąbelkowej, aby opona z felgą była odpowiednio unieruchomiona. Im lepiej zadbasz o cały pakunek, tym mniejsza szansa, że jego wnętrze ulegnie uszkodzeniu podczas przewożenia. 

Rekomendujemy, aby tak przygotowaną zawartość kartonu sfotografować. Zdjęcia przydadzą Ci się w razie reklamacji, jeśli – mimo porządnego zapakowania koła – coś w transporcie pójdzie nie tak. Na koniec dokładnie zaklej złącza kartonu taśmą pakową, aby opona wraz z felgą nie miały szans wypaść z opakowania. 

Pozostaje ostatnia część – określenie parametrów przesyłki. Z użyciem miarki zmierz szerokość, długość i wysokość kartonu. Takie wymiary będą Ci potrzebne podczas uzupełniania formularza zamówienia przesyłki. Oprócz tego zważ paczkę, aby podać tę wartość podczas nadawania paczki. 

Jak zapakować felgi? 

Jeśli chcesz wysłać same felgi bez opon, z podobną dokładnością podejdź do ich zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Felgi, szczególnie aluminiowe, są delikatne i podatne na zarysowania, dlatego warto dokładnie owinąć je folią bąbelkową i wzmocnić ochronę tekturowymi paskami, dbając przede wszystkim o obręcze. 

Felgi zawsze pakuj w karton pojedynczo lub maksymalnie po dwie sztuki. Pamiętaj również, aby wypełnić puste przestrzenie wewnątrz pakunku w taki sposób, aby elementy nie przesuwały się luźno w trakcie transportu. 

Jak wysłać zapakowane koła przez serwis Furgonetka.pl? 

Koła zapakowane zgodnie z powyższą instrukcją możesz nadać szybko i wygodnie przez nasz serwis Furgonetka.pl. Do wyboru masz kilka firm kurierskich, które realizują zarówno usługi krajowe, jak i międzynarodowe. 

Dlaczego odpowiednie przygotowanie kół do wysyłki ma takie znaczenie? Jeśli nie będą zapakowane pojedynczo w karton o kształcie prostopadłościanu, mogą zostać nieprzyjęte przez przewoźnika i zwrócone Nadawcy. 

Planujesz nadać same opony? Przeczytaj również: Jak zapakować i wysłać opony kurierem?
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem