Jak możemy Ci pomóc?

Jaki jest czas dostarczenia przesyłki krajowej?

Czas, jaki przewoźnik ma na doręczenie przesyłki, wylicza się dopiero po przekazaniu paczki kurierowi (czyli po statusie nadania), a nie od momentu złożenia zamówienia. 

Transport przesyłek krajowych realizowany jest do 2 dni roboczych po przekazaniu przesyłki kurierowi, ale zazwyczaj doręczenie następuje już kolejnego dnia roboczego.
Niniejsze terminy nie są jednak gwarantowane. 

Śledząc swoją przesyłkę oczekuj na status świadczący o wydaniu jej do doręczenia, co będzie oznaczało, że kurier tego dnia podejmie próbę dostawy. 

 

Przykład:
1. Przesyłka krajowa nadana we wtorek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w środę lub maksymalnie w czwartek (czyli drugiego dnia roboczego).
2. Przesyłka krajowa nadana w piątek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w przyszłym tygodniu w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek (czyli drugiego dnia roboczego, nie licząc soboty i niedzieli). 


Wyjątek stanowi:

  • DPD - doręczenie możliwe do 3 dni roboczych.
  • ORLEN paczka - doręczenie możliwe do 4 dni roboczych.
  • Inpost - pomimo tego, że dostawa zazwyczaj następuje w kolejnym dniu roboczym, za gwarantowany termin doręczenia przewoźnik przyjmuje 5 dni roboczych.
  • Xpress Delivery - Przewoźnik gwarantuje doręczenie przesyłki zamówionej do godz. 20:00 w ciągu 120 minut na terenie danego miasta, od momentu odebrania jej od Nadawcy. Kierowcy Xpress Delivery rozwożą paczki w godz. 8:00 - 22:00.
  • DeliGoo - Przewoźnik doręcza paczki zamówione do godz. 17:00 jeszcze w tym samym dniu, a z dodatkową usługą DeliGoo Express w ciągu 120 minut na terenie danego miasta od momentu odebrania przesyłki od Nadawcy. Kierowcy DeliGoo rozwożą paczki od godz. 11:00 do godz. 22:00 - 23:00 (w zależności od miasta).
  • GLS Szybka Paczka - doręczenie możliwe do 3 dni roboczych
  • Pocztex - dla przesyłek nadanych w dniu roboczym: w mieście wojewódzkim – w placówkach pocztowych do godziny 15:00 albo za pośrednictwem kuriera w siedzibie nadawcy do godziny 17:00, w pozostałych miejscowościach – do godziny 15:00, doręczenie nastąpi do drugiego dnia roboczego. Dla przesyłki niestandardowej oraz przesyłki w formacie 2XL doręczenie nastąpi do trzeciego dnia roboczego. Przesyłka nadana po godzinach granicznych, traktowana jest jako nadana w następnym dniu roboczym.

W przypadku niektórych przewoźników istnieje możliwość wykupienia dodatkowej usługi gwarantującej doręczenie przesyłki krajowej następnego dnia roboczego po nadaniu. Jest to:
- opcja Doręczenie do godziny 9:30 lub 12:00 w DPD - gwarantuje doręczenie przesyłki kolejnego dnia roboczego do wybranej godziny.
- opcja DPD Next Day - gwarantuje doręczenie przesyłki następnego dnia roboczego po odebraniu.
- opcja Doręczenie na wskazany dzień w Pocztex - pozwala na wskazanie dnia, w którym przesyłka ma być dostarczona. Przesyłkę należy przekazać do transportu najpóźniej dzień przed planowanym doręczeniem, do godz. 15:00.

Jeśli chcesz skorzystać z jednej z powyższych opcji, wypełniając formularz zamówienia zaznacz ją w sekcji “Usługi dodatkowe”.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem