How can we help you?

Search by category

Jaki jest czas dostarczenia przesyłki krajowej?

Czas, jaki przewoźnik ma na doręczenie przesyłki, wylicza się dopiero po przekazaniu paczki kurierowi (czyli po statusie nadania), a nie od momentu złożenia zamówienia. 

Transport przesyłek krajowych realizowany jest do 2 dni roboczych po przekazaniu przesyłki kurierowi, ale zazwyczaj doręczenie następuje już kolejnego dnia roboczego.
Niniejsze terminy nie są jednak gwarantowane. 

Śledząc swoją przesyłkę oczekuj na status świadczący o wydaniu jej do doręczenia, co będzie oznaczało, że kurier tego dnia podejmie próbę dostawy. 

 

Przykład:
1. Przesyłka krajowa nadana we wtorek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w środę lub maksymalnie w czwartek (czyli drugiego dnia roboczego).
2. Przesyłka krajowa nadana w piątek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w przyszłym tygodniu w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek (czyli drugiego dnia roboczego, nie licząc soboty i niedzieli). 

 


Wyjątek stanowi:

  • DPD - doręczenie możliwe do 3 dni roboczych.
  • ORLEN paczka - doręczenie możliwe do 4 dni roboczych.
  • Poczta Polska - dla przesyłek standardowych nadanych w placówce do godziny 15:00 doręczenie możliwe do 3 dni roboczych (po 15:00 do 4 dni roboczych), dla przesyłek niestandardowych nadanych w placówce do 15:00 doręczenie możliwe do 4 dni roboczych (po 15:00 do 5 dni roboczych).
  • Poczta Ekspres 24 - dla przesyłek nadanych w dniu roboczym: w mieście wojewódzkim – w placówkach pocztowych do godziny zakończenia urzędowania danej placówki pocztowej, nie dłużej niż do 15:00 albo za pośrednictwem kuriera w siedzibie nadawcy do godziny 17:00, w pozostałych miejscowościach – do godziny 15:00, doręczenie nastąpi do drugiego dnia roboczego. Dla przesyłki niestandardowej doręczenie nastąpi do czwartego dnia roboczego.
  • Inpost Kurier - pomimo tego, że dostawa zazwyczaj następuje w kolejnym dniu roboczym, za gwarantowany termin doręczenia przewoźnik przyjmuje 14 dni roboczych.
  • Xpress Delivery - Przewoźnik gwarantuje doręczenie przesyłki zamówionej do godz. 20:00 w ciągu 120 minut na terenie danego miasta, od momentu odebrania jej od Nadawcy. Kierowcy Xpress Delivery rozwożą paczki w godz. 8:00 - 22:00.
  • DeliGoo - Przewoźnik doręcza paczki zamówione do godz. 17:00 jeszcze w tym samym dniu, a z dodatkową usługą DeliGoo Express w ciągu 120 minut na terenie danego miasta od momentu odebrania przesyłki od Nadawcy. Kierowcy DeliGoo rozwożą paczki od godz. 9:00 - 11:00 (w zależności od miasta) do godz. 22:00 - 23:00.

 

W przypadku niektórych przewoźników istnieje możliwość wykupienia dodatkowej usługi gwarantującej doręczenie przesyłki krajowej następnego dnia roboczego po nadaniu. Jest to:
- opcja Doręczenie do godziny 9:30 lub 12:00 w DPD - gwarantuje doręczenie przesyłki kolejnego dnia roboczego do wybranej godziny.

Jeśli chcesz skorzystać z jednej z powyższych opcji, wypełniając formularz zamówienia zaznacz ją w sekcji “Usługi dodatkowe”.

 

 

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Meet our Customer Service team

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Wiktoria
Martyna
Paulina
Paulina
Paulina
Natalia
Kinga
Agnieszka

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept