How can we help you?

Jaki jest czas dostarczenia przesyłki krajowej?

Czas, jaki przewoźnik ma na doręczenie przesyłki, wylicza się dopiero po przekazaniu paczki kurierowi (czyli po statusie nadania), a nie od momentu złożenia zamówienia. 

Transport przesyłek krajowych realizowany jest do 2 dni roboczych po przekazaniu przesyłki kurierowi, ale zazwyczaj doręczenie następuje już kolejnego dnia roboczego.
Niniejsze terminy nie są jednak gwarantowane. 

Śledząc swoją przesyłkę oczekuj na status świadczący o wydaniu jej do doręczenia, co będzie oznaczało, że kurier tego dnia podejmie próbę dostawy. 

 

Przykład:
1. Przesyłka krajowa nadana we wtorek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w środę lub maksymalnie w czwartek (czyli drugiego dnia roboczego).
2. Przesyłka krajowa nadana w piątek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w przyszłym tygodniu w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek (czyli drugiego dnia roboczego, nie licząc soboty i niedzieli). 


Wyjątek stanowi:

  • DPD - doręczenie możliwe do 3 dni roboczych.
  • ORLEN paczka - doręczenie możliwe do 4 dni roboczych.
  • Inpost - pomimo tego, że dostawa zazwyczaj następuje w kolejnym dniu roboczym, za gwarantowany termin doręczenia przewoźnik przyjmuje 5 dni roboczych.
  • Xpress Delivery - Przewoźnik gwarantuje doręczenie przesyłki zamówionej do godz. 20:00 w ciągu 120 minut na terenie danego miasta, od momentu odebrania jej od Nadawcy. Kierowcy Xpress Delivery rozwożą paczki w godz. 8:00 - 22:00.
  • DeliGoo - Przewoźnik doręcza paczki zamówione do godz. 17:00 jeszcze w tym samym dniu, a z dodatkową usługą DeliGoo Express w ciągu 120 minut na terenie danego miasta od momentu odebrania przesyłki od Nadawcy. Kierowcy DeliGoo rozwożą paczki od godz. 11:00 do godz. 22:00 - 23:00 (w zależności od miasta).
  • GLS Szybka Paczka - doręczenie możliwe do 3 dni roboczych
  • Pocztex - dla przesyłek nadanych w dniu roboczym: w mieście wojewódzkim – w placówkach pocztowych do godziny 15:00 albo za pośrednictwem kuriera w siedzibie nadawcy do godziny 17:00, w pozostałych miejscowościach – do godziny 15:00, doręczenie nastąpi do drugiego dnia roboczego. Dla przesyłki niestandardowej oraz przesyłki w formacie 2XL doręczenie nastąpi do trzeciego dnia roboczego. Przesyłka nadana po godzinach granicznych, traktowana jest jako nadana w następnym dniu roboczym.

W przypadku niektórych przewoźników istnieje możliwość wykupienia dodatkowej usługi gwarantującej doręczenie przesyłki krajowej następnego dnia roboczego po nadaniu. Jest to:
- opcja Doręczenie do godziny 9:30 lub 12:00 w DPD - gwarantuje doręczenie przesyłki kolejnego dnia roboczego do wybranej godziny.
- opcja DPD Next Day - gwarantuje doręczenie przesyłki następnego dnia roboczego po odebraniu.
- opcja Doręczenie na wskazany dzień w Pocztex - pozwala na wskazanie dnia, w którym przesyłka ma być dostarczona. Przesyłkę należy przekazać do transportu najpóźniej dzień przed planowanym doręczeniem, do godz. 15:00.

Jeśli chcesz skorzystać z jednej z powyższych opcji, wypełniając formularz zamówienia zaznacz ją w sekcji “Usługi dodatkowe”.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
or drag here
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Call us if you have a company account and prefer telephone contact.

If you have a private account, use the contact form above.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept