How can we help you?

Faktury i dokumenty finansowe / W jaki sposób zmienić dane do faktury na swoim koncie?

Swoje aktualne dane do faktury możesz sprawdzić w zakładce [Dane Konta]. 
Rodzaj konta, który wybierasz rejestrując się w serwisie, ma bezpośredni wpływ na faktury za usługi. Nie ma możliwości otrzymywania na koncie prywatnym faktur na firmę. Nie ma również możliwości otrzymywania faktur na osobę prywatną na koncie firmowym. 

Zakres i sposób, w jaki mogą zostać zmodyfikowane dane na Twoim koncie, są zależne od tego, czy została już wystawiona pierwsza faktura za usługi. Sprawdź: Kiedy i w jaki sposób otrzymam fakturę za usługi?

  • NA TWOIM KONCIE NIE ZOSTAŁA JESZCZE WYSTAWIONA FAKTURA

Do momentu wystawienia pierwszej faktury możesz dowolnie modyfikować dane oraz rodzaj konta. Pamiętaj, że po wystawieniu pierwszej faktury zmiana danych właściciela konta na inny podmiot nie będzie już możliwa.

Zmiana rodzaju konta (z prywatnego na firmowe lub z firmowego na prywatne)
W zakładce Dane Konta wybierz kafelek wskazujący typ konta, który Cię interesuje (prywatne lub firmowe), uzupełnij dane adekwatne dla wybranego typu i zapisz ustawienia.Zmiana danych na koncie prywatnym
Dane możesz edytować w dowolnym zakresie. Pamiętaj, że dane na koncie prywatnym powinny należeć do rzeczywistego właściciela tego konta. 

Zmiana danych na koncie firmowym
Jeżeli chcesz zmienić przypisany do konta NIP działalności, wystarczy, że wprowadzisz nowy numer w edytowalnym polu "NIP". Pozostałe dane zostaną automatycznie pobrane z bazy GUS. Jeżeli w bazie GUS nie będzie pełnych danych Twojej firmy, brakujące informacje uzupełnij ręcznie. 

Opcja [Edytuj] widoczna przy danych firmy pozwoli na aktualizację danych w obrębie wybranego numeru NIP - dane zostaną ponownie pobrane z bazy GUS. Jeżeli baza GUS nie zawiera pełnych danych Twojej firmy, wyświetli się formularz z polami do ich ręcznej edycji. 

  • NA TWOIM KONCIE WYSTAWIONO JUŻ PIERWSZĄ FAKTURĘ

Po wystawieniu pierwszej faktury zmiana danych właściciela konta na inny podmiot nie jest możliwa. W związku z tym, jeżeli na fakturach ma widnieć inny nabywca (inna osoba lub firma), powinieneś utworzyć nowe, odrębne konto i to na nim rejestrować przyszłe zamówienia.

Zmiana danych na koncie prywatnym
Zmiana danych osoby prywatnej może być wykonana tylko przez administratora serwisu Furgonetka.pl. Aby złożyć dyspozycję aktualizacji Twoich danych, zaloguj się do konta i wyślij do nas wiadomość przez formularz kontaktowy, w treści podając powód zmiany i nowe dane. Pamiętaj, że dane powinny należeć do rzeczywistego właściciela konta.

Zmiana danych na koncie firmowym
Użyj opcji Odśwież dane z GUS, dzięki której system automatycznie zaktualizuje dane na takie, które aktualnie znajdują się w bazie Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dla Twojego numeru NIP. 


Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
or drag here
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Call us if you have a company account and prefer telephone contact.

If you have a private account, use the contact form above.

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept