Jak możemy Ci pomóc?

Jak nadać przesyłkę w paczkomacie Inpost?

Popularność paczkomatów coraz bardziej rośnie. Obecnie są one jednymi z najpopularniejszych narzędzi pomocnych w wysyłce towaru. Popularność ta wynika z faktu, że niski koszt paczkomatów jest połączony z ich wygodą, możliwością nadania przesyłki w każdym momencie i brakiem konieczności czekania na kuriera. Niestety nadal dla wielu osób nadawanie przesyłek przez paczkomaty może być dość trudne. Dowiedz się, jak nadać paczkę w paczkomacie.

Zanim nadasz paczkę w paczkomacie

Przekonanie, że nadanie paczki zaczyna się i kończy przy paczkomacie, nie jest zgodne z prawdą. Zanim umieścisz paczkę w paczkomacie, należy złożyć zlecenie na jej wysyłkę i wygenerować list przewozowy. Rejestracji zlecenia można dokonać na stronie Furgonetka.pl.

Poprawne złożenie zlecenia wymaga podania kilku niezbędnych informacji: danych Nadawcy, danych Odbiorcy, wymiarów i wagi przesyłki oraz informacji o jej zawartości. W przypadku wyboru paczkomatu konieczne jest zaznaczenie sposobu nadania [Dostarczę przesyłkę do automatu]. Następnie należy wydrukować etykiety z danymi przewozowymi.

Paczka, którą wysyłasz paczkomatem, powinna być właściwie zabezpieczona przed uszkodzeniem. Wysyłane towary najlepiej pakować w kartony, dlatego że amortyzują wstrząsy i tym samym minimalizują ryzyko uszkodzenia zawartości. Karton musi być też oczywiście dokładnie zaklejony taśmą, a na opakowaniu powinna się znaleźć wydrukowana wcześniej etykieta.

Jak wysłać paczkę paczkomatem?

Nadanie paczki w paczkomacie jest bardzo proste. Na ekranie dotykowym kliknij „Nadaj przesyłkę” i wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. W kolejnym kroku zeskanuj kod kreskowy z etykiety (skanowanie odbywa się przy użyciu świecącego na czerwono skanera). Jeśli paczkomat nie posiada skanera, na ekranie wprowadź numer listu przewozowego ręcznie. 

Dzięki podaniu danych dotyczących paczki (poprzez skanowanie kodu lub wpisanie numeru listu przewozowego), paczkomat zyska informację dotyczącą gabarytów paczki i w rezultacie automatycznie otworzy skrytkę dopasowaną do jej parametrów. Włóż przesyłkę do skrytki i zatrzaśnij drzwiczki. Następnie na ekranie kliknij opcję „Drukuj potwierdzenie” i gotowe – paczka została nadana.

Ważne
W przypadku korzystania z paczkomatu bez ekranu lub skanera paczek, przesyłkę można również nadać, używając aplikacji InPost Mobile.

Paczkomaty InPost to tanie, wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Już dziś możesz zamówić nadanie przesyłki paczkomatem na stronie Furgonetka.pl i zaoszczędzić sporo pieniędzy. A paczkę wyślesz dowolnego dnia i o dowolnej godzinie, nawet przy okazji załatwiania codziennych spraw. 

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Hinzufügen Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka verwendet Cookies. Durch die Nutzung der Website stimmen Sie deren Speicherung zu. OK