Jak możemy Ci pomóc?

Jakie usługi dodatkowe mogę zamówić?

Składając zamówienie w naszym serwisie, masz możliwość zaznaczenia w formularzu różnego rodzaju usług dodatkowych, które uzupełniają podstawowy transport przesyłki. Do Twojej dyspozycji są zarówno usługi bezpłatne, jak i dodatkowo płatne (wszystkie ceny sprawdzisz w cennikach konkretnych przewoźników).

USŁUGI DODATKOWE WIDOCZNE W FORMULARZU ZAMÓWIENIA:

Koszt usług dodatkowych zaznaczonych w formularzu zamówienia jest automatycznie doliczany do kosztu przesyłki. W praktyce oznacza to, że dokonujesz zamówienia na łączną (zsumowaną) kwotę. Przy każdej usłudze dodatkowej zobaczysz kafelki z logo przewoźników oferujących jej realizację. 
 • Pobranie przy doręczeniu (COD) – przesyłka kurierska, której warunkiem odbioru przez Adresata jest wręczenie kurierowi kwoty wyrażonej w PLN, umieszczonej na liście przewozowym przez Nadawcę przesyłki. Ze względu na terminy zwrotu kwoty pobrania, masz do wyboru: COD Standard i COD Express.
   
 • Kurier przywiezie dokumenty przewozowe – jeżeli nie masz możliwości wydrukowania dokumentów przewozowych, możesz zamówić usługę dostarczenia ich przez kuriera. Usługa jest dostępna bezpłatnie w DPD i odpłatnie w DHL. Przesyłki z tą usługą są odbierane przez kuriera w następnym dniu roboczym.
   
 • Paczka w Weekend – opcja działa tylko w przypadku InPost Paczkomat® 24/7. Po wybraniu tej usługi dodatkowej, paczka jest doręczona do paczkomatu w sobotę lub w niedzielę. Aby tak się stało, należy nadać ją od czwartku od godziny 20:00 do piątku zgodnie z granicznymi godzinami nadań.
 • Doręczenie do godziny 10:30 lub 12:00 – usługa dostępna w transporcie krajowym dla przewoźnika DPD na wybranych kodach pocztowych. Gwarancja doręczenia do konkretnej godziny (w zależności od wybranej opcji) jest równoznaczna z doręczeniem na kolejny dzień roboczy po nadaniu. 
   
 • Doręczenie na wskazany dzień – usługa dostępna tylko u przewoźnika Pocztex. Gwarantuje doręczenie przesyłki w dniu podanym przez Nadawcę. Od dnia nadania przesyłki do dnia wskazanego przez Nadawcę nie może  upłynąć więcej niż 7 dni. Dodatkowo, aby dostawa była skuteczna, przesyłkę należy przekazać do transportu najpóźniej dzień przed planowanym doręczeniem, do godz. 15:00.
   
 • DPD Next Day – usługa przewoźnika DPD, dzięki której paczka zostanie dostarczona w kolejnym dniu roboczym po nadaniu. 
   
 • Doręczenie przesyłki w sobotę – usługa dostępna w transporcie krajowym na wybranych kodach pocztowych dla przewoźników DPD, DHL, InPost. Aby przesyłka mogła być doręczona w sobotę, powinna być nadana w piątek.
   
 • Dokumenty zwrotne – usługa dostępna w transporcie krajowym dla przewoźników DPD, FedEx, UPS, InPost i DHL. Po jej wybraniu Nadawca dołącza do przesyłki dokument, który Odbiorca musi podpisać przed odbiorem przesyłki. Kurier zabiera podpisany dokument i jest on zwracany pod adres Nadawcy. Zwrot dokumentów dołączonych do przesyłek realizowany jest w cyklu tygodniowym.
   
 • Usługa "Ostrożnie" (Pocztex) – po jej wykupieniu, przesyłki traktowane są ze szczególną ostrożnością. Usługa jest wymagana dla przesyłek z zawartością: przedmiotów łatwo tłukących się, płynów, gazów, szkła, rzeczy łamliwych i kruchych, rzeczy oznaczonych jako „rzecz o krótkim okresie trwałości”, żywych roślin, owadów i żywych ptaków (w szczególności pszczół i piskląt ptactwa domowego).
   
 • Awizacja SMS-owa dostawy – usługa dostępna tylko w przypadku przewoźnika InPost. Po jej zamówieniu, firma kurierska powiadomi Odbiorcę SMS-em o godzinie doręczenia przesyłki.
   
 • UPS Express Saver – usługa UPS Express Saver przewiduje dostarczenie przesyłki krajowej w następny dzień roboczy od jej nadania, a przesyłki międzynarodowej – w terminie od 1 do 3 dni roboczych w zależności od kraju Odbiorcy.
   
 • FedEx Priority – usługa gwarantuje dostawę przesyłki międzynarodowej w terminie od 1 do 3 dni roboczych, w zależności od kraju Odbiorcy. Transport odbywa się drogą lotniczą. 
   
 • Przesyłka wartościowa (Pocztex) – usługa określająca wartość przesyłki, która w ewentualnym postępowaniu reklamacyjnym jest bezsporna (jako Klient nie musisz udowadniać wartości paczki na podstawie faktury czy paragonu).
   
 • DeliGoo Express – usługa gwarantuje doręczenie przesyłki w ciągu 120 minut od momentu odebrania jej od Nadawcy. Maksymalny dystans między adresem Nadawcy a Odbiorcy wynosi 8 km.
   
 • Powiadomienie SMS o nadaniu do Odbiorcy – dzięki tej usłudze Odbiorca otrzyma powiadomienie o nadaniu na numer kontaktowy wprowadzony w formularzu zamówienia. Usługę znajdziesz w sekcji danych Odbiorcy w formularzu zamówienia przesyłki. 
   
 • Ubezpieczenie przesyłki – podczas składania zamówienia, masz możliwość zadeklarowania wartości przesyłki, która podlega ubezpieczeniu. Pole do wprowadzenia wartości widoczne jest w sekcji Przesyłki. Nie jest to jednak bezsporna kwota, która bezwzględnie podlega zwrotowi. W przypadku złożenia reklamacji należy przedstawić dokument potwierdzający wskazaną wartość. 
USŁUGI DODATKOWE DOSTĘPNE W PODSUMOWANIU ZAMÓWIENIA:

W naszym serwisie możesz także skorzystać z usług dostępnych w podsumowaniu zamówienia. Cena widoczna jest obok proponowanego terminu, dla którego odbiór jest dodatkowo płatny. Koszt usługi jest automatycznie doliczany do ceny przesyłki.
 
 • Odbiór przesyłki tego samego dnia (UPS) – firma UPS za odebranie przesyłki w tym samym dniu roboczym, w którym złożysz zamówienie, pobiera dodatkową opłatę. 
   
 • Odbiór w sobotę (DHL) – firma DHL odpłatnie oferuje możliwość odbioru przesyłki przez kuriera w sobotę.


USŁUGI DOSTĘPNE PO ZAMÓWIENIU PRZESYŁKI: 

Z usług dodatkowych możesz skorzystać także poza procesem zamawiania przesyłki. Jakie usługi są do Twojej dyspozycji? 
 • Zwrot do Nadawcy – usługa pozwalająca zwrócić przesyłkę do Nadawcy, gdy jest ona już w transporcie do Odbiorcy. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule:  Kto i w jaki sposób może zwrócić przesyłkę do nadawcy?
   
 • Przeadresowanie – usługa pozwala na zmianę adresu Odbiorcy po nadaniu przesyłki. Szczegółowe instrukcje przeczytasz w osobnym artykule: Kto i w jaki sposób może przeadresować przesyłkę? Jak zmienić adres odbiorcy?
   
 • Kolejna próba doręczenia przesyłki – przewoźnicy DPD, FedEx GLS Szybka Paczka standardowo podejmują dwie bezpłatne próby doręczenia. Jeśli przesyłka nie zostanie doręczona w ramach podstawowych kosztów transportu, możesz poprosić o kolejną płatną próbę dostawy. Usługa nie jest jednak gwarantowana – przewoźnik może odmówić podjęcia kolejnej próby doręczenia. 
   
 • Podjazd auta z windą – możliwość odbioru lub doręczenia palety autem z windą oferują bezpłatnie firmy DHL i DPD, a odpłatnie FedEx. Więcej informacji przeczytasz w artykule: Jak zamówić auto z windą po przesyłkę paletową?
   
 • Ponowienie podjazdu kuriera – jeśli przesyłki nie udało Ci się nadać w pierwotnie planowanym terminie, możesz skorzystać z bezpłatnej możliwości ponownego zlecenia podjazdu na wybrany dzień. Więcej wskazówek znajdziesz w artykule: Kurier nie odebrał przesyłki.
   
 • Powiadomienia spedycyjne – usługa, dzięki której możesz na bieżąco otrzymywać informacje o wszystkich wybranych statusach przesyłek. Informacje są przesyłane za pomocą wybranych przez Ciebie środków komunikacji – SMS (odpłatnie), e-mail, powiadomienie push na aplikacji mobilnej lub WebHook. Usługa dostępna w zakładce Powiadomienia w ustawieniach konta. 
   
 • Potwierdzenie doręczenia przesyłki – usługa możliwa do zamówienia dopiero po doręczeniu. Na Twój wniosek, przewoźnik może udostępnić dokument przewozowy z potwierdzeniem dostawy. Usługa jest odpłatna u przewoźnika DPD.
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem