Jak możemy Ci pomóc?

Faktury i dokumenty finansowe / W jaki sposób zmienić dane do faktury na swoim koncie?

Swoje aktualne dane do faktury możesz sprawdzić w zakładce [Dane Konta]. 
Rodzaj konta, który wybierasz rejestrując się w serwisie, ma bezpośredni wpływ na faktury za usługi. Nie ma możliwości otrzymywania na koncie prywatnym faktur na firmę. Nie ma również możliwości otrzymywania faktur na osobę prywatną na koncie firmowym. 

Zakres i sposób, w jaki mogą zostać zmodyfikowane dane na Twoim koncie, są zależne od tego, czy została już wystawiona pierwsza faktura za usługi. Sprawdź: Kiedy i w jaki sposób otrzymam fakturę za usługi?

  • NA TWOIM KONCIE NIE ZOSTAŁA JESZCZE WYSTAWIONA FAKTURA

Do momentu wystawienia pierwszej faktury możesz dowolnie modyfikować dane oraz rodzaj konta. Pamiętaj, że po wystawieniu pierwszej faktury zmiana danych właściciela konta na inny podmiot nie będzie już możliwa.

Zmiana rodzaju konta (z prywatnego na firmowe lub z firmowego na prywatne)
W zakładce Dane Konta wybierz kafelek wskazujący typ konta, który Cię interesuje (prywatne lub firmowe), uzupełnij dane adekwatne dla wybranego typu i zapisz ustawienia.Zmiana danych na koncie prywatnym
Dane możesz edytować w dowolnym zakresie. Pamiętaj, że dane na koncie prywatnym powinny należeć do rzeczywistego właściciela tego konta. 

Zmiana danych na koncie firmowym
Jeżeli chcesz zmienić przypisany do konta NIP działalności, wystarczy, że wprowadzisz nowy numer w edytowalnym polu "NIP". Pozostałe dane zostaną automatycznie pobrane z bazy GUS. Jeżeli w bazie GUS nie będzie pełnych danych Twojej firmy, brakujące informacje uzupełnij ręcznie. 

Opcja [Edytuj] widoczna przy danych firmy pozwoli na aktualizację danych w obrębie wybranego numeru NIP - dane zostaną ponownie pobrane z bazy GUS. Jeżeli baza GUS nie zawiera pełnych danych Twojej firmy, wyświetli się formularz z polami do ich ręcznej edycji. 

  • NA TWOIM KONCIE WYSTAWIONO JUŻ PIERWSZĄ FAKTURĘ

Po wystawieniu pierwszej faktury zmiana danych właściciela konta na inny podmiot nie jest możliwa. W związku z tym, jeżeli na fakturach ma widnieć inny nabywca (inna osoba lub firma), powinieneś utworzyć nowe, odrębne konto i to na nim rejestrować przyszłe zamówienia.

Zmiana danych na koncie prywatnym
Zmiana danych osoby prywatnej może być wykonana tylko przez administratora serwisu Furgonetka.pl. Aby złożyć dyspozycję aktualizacji Twoich danych, zaloguj się do konta i wyślij do nas wiadomość przez formularz kontaktowy, w treści podając powód zmiany i nowe dane. Pamiętaj, że dane powinny należeć do rzeczywistego właściciela konta.

Zmiana danych na koncie firmowym
Użyj opcji Odśwież dane z GUS, dzięki której system automatycznie zaktualizuje dane na takie, które aktualnie znajdują się w bazie Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dla Twojego numeru NIP. 


Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
lub przeciągnij tutaj
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli masz konto firmowe i preferujesz kontakt telefoniczny.

Jeśli posiadasz konto prywatne, skorzystaj z zamieszczonego wyżej formularza kontaktowego.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem