Jak możemy Ci pomóc?

Świat Przesyłek / Uszkodzenie oraz ubytek przesyłki

Reklamacje należy składać drogą elektroniczną poprzez wybranie ikony "Złóż Reklamację" w szczegółach danej przesyłki w zakładce "Zamówione".

Wymagane dokumenty:
  • protokół szkody sporządzony przy doręczeniu w obecności kuriera. W przypadku braku dokumentu należy jak najszybciej przekazać nam dyspozycję wezwania kuriera do Odbiorcy w celu spisania protokołu. Dokument może być spisany nie później niż w ciągu 7 dni od doręczenia, ale trzeba mieć na uwadze czas przepływu informacji między Furgonetką, przewoźnikiem a lokalnym oddziałem doręczającym i kierowcą. 
    Samo sporządzenie protokołu szkody nie uruchamia procedury reklamacyjnej.
  • skan oświadczenia umożliwiającego prowadzenie reklamacji przez serwis,
  • skan formularza reklamacyjnego,
  • skan dokumentu potwierdzającego wartość wysyłanego towaru (faktura, paragon, umowa kupna/sprzedaży, itp.),
  • skan zdjęć, na których widać skalę uszkodzeń (opcjonalnie).
 
Termin składania reklamacji
Roszczenia z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Usługi przewozowej przedawniają się z upływem roku. Jednak w przypadku przyjęcia przesyłki przez Odbiorcę i stwierdzenia ubytku lub uszkodzenia jej zawartości, niedającego się z zewnątrz zauważyć, reklamację można wnieść w terminie do 7 dni od dnia przyjęcia przesyłki przez Odbiorcę.
 
Termin udzielenia odpowiedzi
30 dni od dnia złożenia reklamacji.
 
Ważne informacje
Termin przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego liczy się od momentu potwierdzenia przez przewoźnika przyjęcia kompletu poprawnie wypełnionych dokumentów lub, jeśli takie potwierdzenie nie zostanie przesłane, od daty przekazania dokumentów do Partnera.
 
Przekazanie dokumentacji reklamacyjnej przez pracownika serwisu Furgonetka.pl nie wyklucza konieczności jej uzupełnienia przez użytkownika serwisu w późniejszym terminie. Przewoźnik ma prawo wezwać podmiot składający reklamację do uzupełnienia braków formalnych (należy je dostarczyć w terminie do 7 dni).
 
Protokół szkody powinien zostać sporządzony tego samego dnia, w którym przesyłka zostaje doręczona. Szczególnie ważne jest to w przypadku szkody jawnej, czyli w sytuacji, kiedy uszkodzenie widoczne jest z zewnątrz. Informacje wpisane na protokole oraz data mogą mieć wpływ na decyzję o uznaniu reklamacji.

Wszelka zawartość, oryginalne kartony wysyłkowe i opakowania powinny być dostępne i przechowywane aż do momentu całkowitego uregulowania roszczeń. 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem