How can we help you?

Search by category

Czy kurier może odebrać przesyłkę w sobotę?

Nie zawsze jest tak, że mamy w ciągu tygodnia czas, żeby nadać przesyłkę. Praca od rana do wieczora, dom, dzieci, prywatne sprawy i często w domu jesteśmy tylko w weekendy. Na szczęście istnieje możliwość nadania paczki w sobotę, a kurier może po nią przyjechać tuż pod Twoje drzwi.

Dziś firmy kurierskie robią, co mogą, by odpowiedzieć na potrzeby Klientów, a ci mają przecież coraz mniej czasu. Rozwój zawodowy i życie rodzinne absorbuje nas często bez reszty i niektóre sprawy musimy po prostu przełożyć na weekend. Kurierzy, idąc tym tropem, postanowili zaoferować usługę „nadanie w sobotę”.

W naszym serwisie możesz skorzystać z usługi DPD “nadanie w oddziale w sobotę”, gdzie samodzielnie tego dnia możesz dostarczyć przesyłkę do oddziału firmy kurierskiej. Usługa jest jednak dodatkowo płatna. Szczegóły sprawdzisz w cenniku DPD.

Czym jest odbiór w sobotę?

Najprościej ujmując, odbiór w sobotę jest dodatkowo płatną usługą, która polega na odbiorze paczki w sobotę. Usługa ta jest tzw. usługą terminową, czyli podajemy w niej dokładną datę odbioru paczki, a w związku z tym występują co do niej pewne ograniczenia terytorialne. Firmy kurierskie mogą zastrzec, że usługa ta dostępna jest tylko w określonych regionach (np. w większych miastach, gdzie znajdują się placówki tych firm).

Nadanie w sobotę może być połączone z usługą terminowego dostarczenia, czyli np. nadając paczkę w sobotę, masz możliwość wybrania terminu dostawy w poniedziałek do konkretnej godziny, przykładowo do 12.00. Nie powinno się jednak łączyć nadania i doręczenia w sobotę, czyli wybierając „nadanie w sobotę”, nie wybieramy „dostarczenia w sobotę”, dlatego że w takim przypadku paczka nie dotrze tego samego dnia, a dopiero po 7 dniach.

Koszt nadania w sobotę jest uzależniony od regulaminu konkretnego kuriera. Czasami dopłata do takiej usługi jest procentowa (np. 50% ceny zasadniczej), innym razem wyrażona kwotowo. Zawsze jest jednak tańsza niż dostarczenie w sobotę lub święto.

Z uwagi na to, że w weekendy spędzamy w domu więcej czasu, zdarza się, że sobota jest jedynym dniem, kiedy możemy nadawać przesyłki kurierskie. Jeśli chcesz nadać paczkę w sobotę, skorzystaj z naszej strony Fugonetka.pl.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Meet our Customer Service team

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dominika
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept