Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Czy kurier może odebrać przesyłkę w sobotę?

Nie zawsze jest tak, że mamy w ciągu tygodnia czas, żeby nadać przesyłkę. Praca od rana do wieczora, dom, dzieci, prywatne sprawy i często w domu jesteśmy tylko w weekendy. Na szczęście istnieje możliwość nadania paczki w sobotę, a kurier może po nią przyjechać tuż pod Twoje drzwi.

Dziś firmy kurierskie robią, co mogą, by odpowiedzieć na potrzeby Klientów, a ci mają przecież coraz mniej czasu. Rozwój zawodowy i życie rodzinne absorbuje nas często bez reszty i niektóre sprawy musimy po prostu przełożyć na weekend. Kurierzy, idąc tym tropem, postanowili zaoferować usługę „nadanie w sobotę”.

W naszym serwisie możesz skorzystać z usługi DPD “nadanie w oddziale w sobotę”, gdzie samodzielnie tego dnia możesz dostarczyć przesyłkę do oddziału firmy kurierskiej. Usługa jest jednak dodatkowo płatna. Szczegóły sprawdzisz w cenniku DPD.

Czym jest odbiór w sobotę?

Najprościej ujmując, odbiór w sobotę jest dodatkowo płatną usługą, która polega na odbiorze paczki w sobotę. Usługa ta jest tzw. usługą terminową, czyli podajemy w niej dokładną datę odbioru paczki, a w związku z tym występują co do niej pewne ograniczenia terytorialne. Firmy kurierskie mogą zastrzec, że usługa ta dostępna jest tylko w określonych regionach (np. w większych miastach, gdzie znajdują się placówki tych firm).

Nadanie w sobotę może być połączone z usługą terminowego dostarczenia, czyli np. nadając paczkę w sobotę, masz możliwość wybrania terminu dostawy w poniedziałek do konkretnej godziny, przykładowo do 12.00. Nie powinno się jednak łączyć nadania i doręczenia w sobotę, czyli wybierając „nadanie w sobotę”, nie wybieramy „dostarczenia w sobotę”, dlatego że w takim przypadku paczka nie dotrze tego samego dnia, a dopiero po 7 dniach.

Koszt nadania w sobotę jest uzależniony od regulaminu konkretnego kuriera. Czasami dopłata do takiej usługi jest procentowa (np. 50% ceny zasadniczej), innym razem wyrażona kwotowo. Zawsze jest jednak tańsza niż dostarczenie w sobotę lub święto.

Z uwagi na to, że w weekendy spędzamy w domu więcej czasu, zdarza się, że sobota jest jedynym dniem, kiedy możemy nadawać przesyłki kurierskie. Jeśli chcesz nadać paczkę w sobotę, skorzystaj z naszej strony Fugonetka.pl.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Poznaj nasz zespół Obsługi Klienta

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Paulina
Grzegorz
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Anna
Wiktoria

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem