Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Dokumenty przewozowe / Czy muszę drukować dokumenty przewozowe? Co jeśli nie mam takiej możliwości?

Etykieta jest najważniejszym dokumentem niezbędnym do prawidłowej realizacji usługi transportowej i potwierdzeniem opłacenia zlecenia. To na niej zakodowane są wykupione przez Ciebie usługi dodatkowe, wskazany jest adres doręczenia i numer przesyłki wraz z kodem kreskowym. Dzięki temu, że przewoźnik skanuje kod kreskowy, możesz śledzić przesyłkę i weryfikować statusy z przebiegu transportu.

W przypadku braku naszej etykiety kurier może odmówić przyjęcia przesyłki i naliczyć dodatkowo opłatę za tzw. pusty podjazd. Koszt ten ponosi Zleceniodawca zamówienia, dlatego dopilnuj, aby nadawca, który będzie przekazywał paczkę kurierowi, na pewno wydrukował naszą etykietę i nakleił ją na przesyłkę.

Dokumentów nie drukuje się w przypadku przesyłek międzynarodowych:
⇒ eksportowych i importowych firmy GLS,
⇒ importowych firmy DPD.

Dla powyższych przesyłek kurier sam przywozi już wydrukowane dokumenty przewozowe. Nadawca powinien jedynie zweryfikować, czy zawarte na nich dane są zgodne z zamówieniem i czy etykiety zostały umieszczone na właściwych przesyłkach.

 

Jeżeli posiadasz już zarejestrowaną przesyłkę krajową u przewoźnika, który wymaga samodzielnego wydrukowania dokumentów i wiesz, że nadawca nie zdoła ich przygotować - anuluj zlecenie. Po anulowaniu środki za pierwotne zamówienie powrócą na wirtualne saldo w serwisie i będą do Twojej dyspozycji.

W przypadku przesyłki międzynarodowej po anulowaniu wprowadź nowe zamówienie, wybierając tym razem inną firmę kurierską, która dostarczy etykietę nadawcy.

Usługa dodatkowa "Kurier przywiezie dokumenty przewozowe"

Jeśli zamawiasz przesyłkę krajową realizowaną przez firmy DPD i DHL, a nie masz możliwości wydrukowania dokumentów przewozowych, możesz skorzystać z dodatkowej usługi, w ramach której to kurier dostarczy Ci potrzebne dokumenty przewozowe. Musisz jednak pamiętać, że przesyłki realizowane w ten sposób zostaną odebrane w kolejnym dniu roboczym od momentu złożenia zamówienia. 

Dla przesyłek nadawanych z firmą DPD usługa jest bezpłatna. W przypadku DHL naliczana jest opłata dodatkowa.

Opcję "Kurier przywiezie dokumenty przewozowe" znajdziesz w sekcji "Usługi dodatkowe" w Formularzu zamówienia:

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem