How can we help you?

Search by category

Jak wysłać paczki do Anglii?

Paczki do Anglii mogą być wysyłane tak samo łatwo, jak te na terenie Polski, a dodatkowo w niskich cenach. Szczególnie łatwo jest wysyłać paczki z pomocą naszego serwisu. Nadawać przesyłki mogą zarówno klienci indywidualni, jak i firmy – np. sklepy internetowe, które chcą wysyłać swoje towary do osób mieszkających na terenie UK.

Paczki Polska - Anglia wysłane kurierem są tańsze i docierają szybciej niż te wysyłane pocztą lub przekazywane prywatnym doręczycielom.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kuriera, ale i tutaj są dwa rozwiązania. Możesz zamówić wysyłkę bezpośrednio w wybranej firmie kurierskiej lub skorzystać z usług Furgonetki i zapłacić za paczkę do Anglii mniej. Jeśli wybierasz metodę oszczędności, to jedyne, co musisz zrobić, by wysłać tanio paczkę, to zarejestrować się na stronie Furgonetka.pl, zamówić kuriera i przekazać mu przesyłkę. Na początku konieczne jest zarejestrowanie się w serwisie, a później dodanie informacji dotyczących przesyłki – jej rodzaju, danych nadawcy i odbiorcy, informacji o wadze paczki i jej gabarytach. Później wybierasz konkretną firmę kurierską, zatwierdzasz zamówienie kuriera, drukujesz dokumenty przewozowe i przekazujesz przesyłkę kurierowi. W przypadku przesyłek międzynarodowych (na terenie UE) jest dostępny przewoźnik GLS, który nie wymaga drukowania dokumentów przewozowych. Dostarczy je kurier, który ma odebrać przesyłkę. Możesz też osobiście dostarczyć paczkę do punktu odbioru (jeśli dany kurier udostępnia taką opcję).

Ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii?

Paczka do Anglii może mieć różną cenę – zawsze zależy to od kilku czynników i trudno jednoznacznie określić, ile będzie kosztowała Twoja paczka do UK, bo będzie to uzależnione od jej typu, wagi, gabarytów, wartości oraz miejsca, do jakiego ma dotrzeć. Im większa i cięższa będzie paczka, tym wyższy będzie jej koszt. To samo tyczy się wartości przesyłki. Jeśli zawartość będzie cenna i wykupisz ubezpieczenie przesyłki, podniesie to koszt nadania. Cena wysyłki jest też zależna od jej rodzaju – listy są tańsze niż paczki. Ponadto ostateczny koszt nadania zawsze jest zależny od cennika danej firmy kurierskiej oraz od sposobu pracy kuriera – tego, czy korzysta on z podwykonawców, ile ma magazynów i sortowni oraz gdzie są zlokalizowane. Na pewne czynniki nadawca nie ma żadnego wpływu, ale z pewnością warto porównać oferty różnych kurierów, bo ceny podobnych usług mogą się znacznie różnić.

Cennik poszczególnych przesyłek międzynarodowych można sprawdzić na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy. Wysyłkę do Anglii oferują firmy kurierskie DPD, FedEx, GLS i UPS, a ceny przesyłek zaczynają się już od 48,10 zł netto.

Tanie przesyłki do Anglii

Jeśli interesuje Cię przede wszystkim tani kurier, pamiętaj o tym, że musisz zadbać o właściwe wymiary paczki.

Dzięki serwisowi Furgonetka.pl możesz wysyłać tanio przesyłki z prezentami dla rodziny czy znajomych, a także towary sprzedawane w swoim sklepie, przy czym zawsze trzeba sprawdzić w regulaminie danego kuriera, jakie są dozwolone zawartości paczek. Niektórych towarów nie można przewozić kurierem, bo nie zezwala na to prawo, a w innych przypadkach wyłączenia są spowodowane warunkami świadczenia usług w danej firmie.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Anglii?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jak szybko dojdzie paczka wysłana do Anglii. Zwykle jest to czas od 3 do 4 dni, ale na ostateczny termin doręczenia wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jest to moment nadania paczki. Jeśli przekażesz kurierowi paczkę w poniedziałek, to najprawdopodobniej dojdzie do odbiorcy do końca tygodnia. Jeśli przekażesz ją w piątek, dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu, przy czym czas doręczenia może się wydłużyć o 2 dni (weekend). Zawsze przyjmuje się w takim przypadku czas liczony w dniach roboczych.

Na czas doręczenia przesyłki wpływa także adres docelowy. Jeśli odbiorca mieszka w jednym z większych miast, np. w Londynie, Leeds, Bradford, Liverpoolu czy Birmingham, może otrzymać paczkę nieco szybciej niż osoba mieszkająca na prowincji. Jest to związane z odległością najbliższej sortowni, stanem dróg czy w ogóle charakterystyką infrastruktury drogowej w danym regionie. Dopuszczalny czas transportu drogowego nie powinien przekroczyć 5 dni roboczych.

Jeśli chcesz nadać paczkę do Anglii, zrób to tanio za pośrednictwem serwisu https://furgonetka.pl. Zarejestruj się na stronie i zamów kuriera w kilka chwil.

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Meet our Customer Service team

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dominika
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept