Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/23

Jak sprzedać używane zabawki i ubranka dziecięce?

Twoje dziecko wyrosło już z części ubranek, a dotychczasowe zabawki przestały je interesować? Są one w dość dobrym stanie i nie chcesz ich wyrzucać? W takiej sytuacji najlepiej sprzedać odzież oraz zabawki i odzyskać część wydanych wcześniej pieniędzy. Nie jest to wcale trudne. Dowiedz się, jak sprzedać używane zabawki i ubranka dziecięce.

Gdzie sprzedawać używane rzeczy?

Zastanawiasz się, gdzie sprzedać używane ubrania i zabawki? Możesz je odsprzedać zaprzyjaźnionej mamie lub wystawić w internecie na portalu ogłoszeniowym – lokalnym lub ogólnokrajowym. Druga opcja z pewnością zwiększa szanse na sprzedaż, dlatego że Twoja oferta może trafić do większego grona potencjalnych kupujących. Rodzice doskonale wiedzą, że w internecie można znaleźć używane ubranka dziecięce i zabawki w bardzo korzystnych cenach. Zainteresowani chętnie odpowiadają na ogłoszenia i często kupują na serwisach, np. OLX, Gumtree czy Allegro lokalnie całe pakiety używanych rzeczy.

Jak wysłać używane rzeczy do nowego właściciela?

Najłatwiej sprzedaje się zawsze w swojej okolicy i z odbiorem osobistym, ale czasami istnieje konieczność wysyłki. Jeśli zainteresowany chce kupić cały karton zabawek lub reklamówkę ubrań, to warto udostępnić mu za dodatkową opłatą taką opcję. Paczkę kurierską lub pocztową możesz nadać za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Wystarczy tylko zarejestrować się i zalogować na stronie, a następnie wypełnić dane dostawy, wybrać firmę kurierską, opłacić przesyłkę online i przekazać ją kurierowi.

Jak sprzedawać używane zabawki i ubranka?

Kiedy sprzedawać ubranka i zabawki?

Moment sprzedaży jest uzależniony od kilku czynników. Wszystkie sezonowe rzeczy warto wystawić w internecie nawet na miesiąc przed rozpoczęciem konkretnego sezonu. Wtedy mogą liczyć się największym zainteresowaniem. Zabawki warto wystawić na sprzedaż na początku grudnia – kiedy rodzice kupują dla swoich dzieci prezenty świąteczne lub przed Dniem Dziecka. Jeśli w grę wchodzą zabawki do wykorzystania na dworze oraz huśtawka, trampolina czy basen, to możesz je przeznaczyć na sprzedaż już wiosną.

 

Jak sprzedać używane zabawki i ubranka dziecięce? 

Jeśli chcesz szybko sprzedać zabawki i używane ubranka dla dzieci, to przede wszystkim musisz mądrze wybrać rzeczy do wystawienia. Jeśli ubranko ma dziurę, plamę lub jest bardzo zmechacone czy rozciągnięte, to nie ma sensu szukać chętnych, bo najprawdopodobniej nigdy ich nie znajdziesz. Do sprzedaży wystaw wyłącznie te rzeczy, które są w przynajmniej dobrym stanie – bez zabrudzeń, dziur, brakujących guzików itd. Ubranka wypierz, wyprasuj i sfotografuj – najlepiej na białym tle, bo wtedy zdjęcia będą bardziej czytelne. Maskotki wypierz i dokładnie wysusz, a plastikowe i drewniane zabawki wyczyść w miarę możliwości. Sprzedając paczkę rzeczy, wykonaj kilka zdjęć całego zestawu lub sfotografuj każde ubranko z osobna. Im dokładniejsza będzie „dokumentacja” zdjęciowa, tym większe szanse na sprzedaż. 

Ubranka warto też opisać – dodać informacje o marce oraz rozmiarze. Nie zaszkodzi (a nawet pomoże), jeśli w ogłoszeniu umieścisz skład materiałowy. Pamiętaj, że część dzieci ma alergię na niektóre materiały, a ich rodzice będą chcieli wiedzieć, z czego wykonane są konkretne ciuchy. Ważny jest też dokładny tytuł ogłoszenia – najlepiej zawrzeć w nim markę i rozmiar ubrania, a w przypadku zabawek producenta i docelową grupę wiekową. Twoje ogłoszenie powinno być rzetelne i zgodne z prawdą – zawsze opisuj zabawki i ubranka zgodnie ze stanem faktycznym.

Pamiętaj też o ustaleniu odpowiednich cen. Cena używanych rzeczy powinna wynosić najwyżej 50% wartości nowych. Jeśli będzie wyższa, zainteresowani mogą się nie pojawić. Wyjątek stanowią tu rzeczy luksusowe lub nieużywane, a jedynie z zerwanymi metkami. Takie ubranka i używane zabawki dla dzieci możesz sprzedać za 60, a nawet 70% ceny nowych. Dla kupujących i tak będzie to spora oszczędność. Dla zwiększenia zainteresowania ofertą możesz też utworzyć pakiety ubranek w konkretnych przedziałach rozmiarowych lub zestawy zabawek i nieco obniżyć cenę takich dużych zakupów.

Jeśli masz zamiar wysłać sprzedawane rzeczy kurierem, to zadbaj o ich odpowiednie opakowanie. Ubranka powinny być zabezpieczone folią w celu ochrony przed ewentualnym zamoczeniem, natomiast zabawki należy zapakować w karton i wypełnić wolne przestrzenie.

Czy opłaca się sprzedać nieużywane dziecięce rzeczy?

Koszt dziecięcej bluzy, sukienki czy spodni to przynajmniej kilkadziesiąt złotych, ale są też takie ubrania, które kosztują nawet kilkaset złotych. Ceny zabawek również nie należą do najniższych – za najprostszą matę edukacyjną trzeba zapłacić nawet 150 zł, natomiast domek dla lalek może kosztować nawet ponad 1000 zł. Dzieci szybko rosną, a ubranka przestają na nie pasować nawet po kilku tygodniach. Podobnie jest z zabawkami, które mogą się znudzić nawet po kilku dniach, a po paru miesiącach przestają interesować rozwijającego się malucha. Tych rzeczy z pewnością nie opłaca się wyrzucać, bo w końcu zainwestowaliśmy w nie sporo pieniędzy. Znacznie bardziej opłacalna jest ich sprzedaż, a za zarobioną kwotę możesz kupić dziecku nowe rzeczy.

Używane ubranka dla dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem, bo są dostępne znacznie taniej, niż nowe. Dodatkowo w wielu przypadkach nie są one w ogóle zniszczone – dzieci rosną tak szybko, że zwykle nie zdążą ich zniszczyć. Oczywiście część rzeczy może zostać poplamiona i tym samym trafić na śmietnik, ale często większość garderoby malucha jest w bardzo dobrej lub przynajmniej dobrej kondycji. Z zabawkami wygląda to analogicznie – statystycznie większość będzie wyglądała prawie idealnie. Sprzedając używane rzeczy, możesz zagwarantować sobie poważny zastrzyk gotówki na kolejne zakupy i dodatkowo pozbyć się zbędnych rzeczy i bałaganu. Jeśli za kilka sprzedanych ubrań uda Ci się kupić chociaż jedno nowe, to i tak wyjdziesz „na plus”.

Wyślij sprzedawane ubranka i zabawki z pomocą serwisu https://furgonetka.pl/. Załóż konto i wybierz najtańszą opcję wysyłki.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com