Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/08/31

Jak wysłać zabawki kurierem?

Chcesz sprzedać zabawki po swoich dzieciach? Masz w domu sporo maskotek, lalek, klocków i innych przedmiotów, które mogą z powodzeniem posłużyć jeszcze innym dzieciom? A może oddajesz zabawki za darmo swojej rodzinie lub przyjaciółce w innym mieście i chcesz, żeby przesyłka dotarła na miejsce nie tylko szybko, ale też bezpiecznie? Sprawdź, jak zapakować i wysłać zabawki dosłownie w jeden dzień i z gwarancją szybkiej dostawy.

Co zrobić z nieużywanymi zabawkami?

Dzieciństwo nierozerwalnie kojarzy nam się z zabawkami. Każdy z nas miał swoje ulubione misie, pozytywki lub puzzle, ale z biegiem czasu te przedmioty po prostu przestają interesować dorastające dziecko i przychodzi moment, w którym są całkowicie zbędne. Z racji wysokich standardów produkcji, dzisiejsze zabawki cechują się solidnością i często po kilku miesiącach, a nawet kilku latach zabawy nadal pozostają w dobrym stanie. Większość rodziców zachowuje te przedmioty przez wzgląd na sentymenty czy poniesione wcześniej koszty, ale praktyka pokazuje, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nieużywane zabawki najlepiej sprzedać – w ten sposób uporządkujesz dziecięcy pokój, a dodatkowo zarobisz trochę pieniędzy. Sprzedaż zabawek nie jest trudna, bo wielu rodziców chętnie korzysta z okazji i kupuje zabawki „z drugiej ręki”. Alternatywnym rozwiązaniem jest też oddanie zabawek za darmo innym rodzicom lub do domu dziecka, a nawet wymiana, np. klocki Lego za stolik interaktywny czy lalka za zestaw małego lekarza.

Jak wysłać zabawki?

Najszybszą i najtańszą opcją wysyłki zabawek jest nadanie ich kurierem. Zrobisz to łatwo bez wychodzenia z domu i bez konieczności przerywania swojego normalnego rytmu dnia. Wysyłka zabawek może się odbyć z pomocą serwisu Furgonetka agregującego oferty najpopularniejszych firm kurierskich lub na własną rękę w punkcie nadań kurierskich, ale dla wygody zalecamy to pierwsze rozwiązanie, które jest zresztą najszybsze. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu w serwisie Furgonetka wypełnisz formularz nadania przesyłki i opłacisz ją wygodnie przez internet, a następnie poczekasz, aż kurier przyjedzie po paczkę. Przesyłkę z zabawkami możesz też samodzielnie dostarczyć do wybranego punktu nadań w swojej miejscowości – w tym przypadku zawsze masz dowolność wyboru, ale konkretne rozwiązanie trzeba określić już na etapie składania zamówienie.

Skorzystanie z serwisu Furgonetka przyspieszy proces nadania, znacznie go ułatwi i przede wszystkim pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Ogromną zaletą nadania paczki tą metodą jest możliwość porównania ofert aż 12 firm kurierskich i wybór najtańszej usługi, a następnie monitorowanie paczki do momentu jej doręczenia. Furgonetka umożliwia Ci nadawanie paczek krajowych i międzynarodowych, więc możesz wysłać zabawki zarówno do kupującego z innego miasta, jak i do rodziny mieszkającej za granicą.

Jak zapakować zabawki?

Wymiana lub oddanie zabawek nie wchodzi w grę i decydujesz się je sprzedać, ale nie wiesz, jak zapakować zabawki, żeby kurier ich nie uszkodził? Sposób pakowania będzie zależał od materiału konstrukcyjnego i wielkości poszczególnych przedmiotów. W każdym przypadku musisz uwzględnić cechy charakterystyczne zabawek i ich podatność na uszkodzenia. Wszystkie rzeczy przeznaczone do wysyłki muszą być też odpowiednio przygotowane.

  • Maskotki najlepiej wyprać w temperaturze do 30 stopni i wypłukać w płynie minimalizującym elektryzowanie. Wybór środka piorącego jest dowolny, ale najlepszy będzie delikatny proszek lub płyn przeznaczony do prania dziecięcych ubranek. Na koniec oczywiście dokładnie wysusz wszystkie misie.
  • Plastikowe zabawki umyj w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń, a dodatkowo możesz je zdezynfekować preparatem w postaci sprayu.
  • Wieloelementowe zabawki (zestawy klocków, puzzle itp.) trzeba przede wszystkim skompletować, upewniając się, że nie brakuje ani jednego elementu, a o ewentualnych brakach poinformować nowego właściciela.
  • Jeśli konkretne zabawki są zasilane bateriami, trzeba wyjąć akumulatorki i szczelnie spakować je w strunowe woreczki lub w folię, żeby zapobiec rozlaniu baterii i uszkodzeniu przesyłki.

Większość firm kurierskich zaleca pakowanie przedmiotów przeznaczonych do transportu w kartonowe pudełka i nie inaczej jest w tym przypadku. Opakowanie o regularnych kształtach jest najlepszym zabezpieczeniem przesyłki sortowanej w sposób mechaniczny. Należy w ten sposób pakować zarówno twarde zabawki, jak i maskotki. Sama folia lub foliopak kurierski nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia, a dodatkowo tego typu opakowanie może wygenerować dodatkowe koszty w postaci dopłaty za przesyłkę niestandardową.

W momencie pakowania zabawek ważne są przede wszystkim ostrożność i dokładność. Część wysyłanych przedmiotów jest delikatna – zbudowana z cienkiego plastiku, który niestety nie wykazuje odporności na naprężenia czy na znaczny nacisk. Poszczególne zabawki najlepiej owinąć folią, gazetami lub papierem pakowym i umieścić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz już tych opakowań (co jest całkiem zrozumiałe, bo większość z nas od razu wyrzuca wszystkie kartony), to należy przygotować opakowania zastępcze zbliżone rozmiarami do oryginalnych. Wolne miejsce w kartonie wypełniamy miękkim materiałem, a opakowanie zaklejamy taśmą klejącą.

Wyjątek stanowią tutaj duże zabawki – takie przedmioty trzeba rozłożyć na części i każdą z nich spakować osobno, a kiedy zabawka jest szczególnie delikatna, nie zaszkodzi umieścić na opakowaniu naklejki z napisem „Ostrożnie”. Celem jest zawsze osiągnięcie całkowitego unieruchomienia wszystkich części w opakowaniu. Jeśli nie masz pewności, czy zabawka jest dobrze zabezpieczona, zamknij pudełko bez jego zaklejania i potrząśnij nim. Nic się nie rusza? O taki rezultat właśnie chodzi, a jeżeli zawartość przemieszcza się w kartonie, trzeba skorygować jego wypełnienie i zrobić „test wstrząsów” jeszcze raz.

Podsumowując

Wysyłka nieużywanych już zabawek to naprawdę prosta i tania sprawa. Jeśli chcesz je komuś oddać lub sprzedać, to nie zwlekaj. Szkoda, aby zalegały w piwnicy lub w kartonach w szafie, jeśli mogą się jeszcze komuś przydać.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos