Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/25

Gdzie sprzedać używane ubrania?

Masz w domu masę niepotrzebnych ubrań, które zajmują tylko miejsce? Być może wśród nich znajduje się sukienka kupiona na wesele i włożona tylko raz lub za ciasne jeansy? Większość z nas ma w szafach masę nieużywanych ciuchów, czy to swoich, czy dziecięcych. Kiedy garderoba przestaje się domykać, warto zrobić z tymi rzeczami porządek i odzyskać część zainwestowanych w nie pieniędzy. Dowiedz się, jak i gdzie sprzedać używane ubrania.

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Nowe ubrania cieszą zawsze, ale zwykle dość krótko. Rzecz, która podoba nam się na zdjęciach w sklepie internetowym, niekoniecznie dobrze wygląda na naszej sylwetce, a ubrania modne dwa sezony temu teraz nie są już szczytem marzeń. W szafach większości z nas znajdują się ubrania, w których nie chodzimy z różnych względów, czy to dlatego, że zmienił się nasz rozmiar, czy po prostu z braku stosownej okazji. Większość tych rzeczy zajmuje tylko miejsce i powoduje frustrację, dlatego, że co sezon trzeba je przekładać z półki na półkę, co jakiś czas wypadałoby je wyprać i oczywiście ciężko nam znaleźć w tym odzieżowym natłoku te rzeczy, które naprawdę chcemy nosić.

Wszystkie niepotrzebne używane ubrania warto raz na zawsze usunąć ze swojej szafy i zrobić miejsce na nowe lub po prostu „odgruzować” półki i cieszyć się większą przejrzystością. W celu oczyszczenia garderoby z niepotrzebnych ubrań najlepiej wyjąć wszystkie rzeczy i zastanowić się dokładnie nad każdą z nich. Najlepszą metodą na porządkowanie szafy jest podzielenie wszystkich ubrań na kilka kategorii.

  • Do oddania lub wymiany – w tej kategorii powinny się znaleźć ciuchy, które mogą posłużyć komuś z naszej rodziny lub przyjaciół. Używane ubrania dziecięce możesz oddać siostrze lub koleżance, a na te fantastyczne jeansy, które już na Ciebie nie pasują, warto poszukać chętnych w miejscu pracy lub w gronie znajomych z siłowni.
  • Na sprzedaż – rzeczy o większej wartości i w bardzo dobrym stanie najlepiej sprzedać. Używane ubrania są nieustannie poszukiwane nie tylko ze względu na niższą cenę, ale często też przez ich unikalność.
  • Do wyrzucenia – jeśli w Twojej szafie znajdują się rzeczy rozciągnięte, mocno znoszone, zmechacone lub poplamione to najlepiej rozstać się z nimi bez żadnych sentymentów i po prostu spakować je do worków na śmieci. Takie ubrania nikomu już nie posłużą i nie warto też zachowywać ich jako „rzeczy do sprzątania”. 

Gdzie sprzedać używane ubrania?

Po wyselekcjonowaniu konkretnej grupy ubrań na sprzedaż zapewne zadasz sobie pytanie: gdzie sprzedać ubrania? Miejsc godnych polecenia jest przynajmniej kilka, a należy wśród nich wymienić Allegro i Allegro Lokalnie, portal OLX oraz serwisy eBay, szafa.pl czy vinted.pl. Duże grono potencjalnych kupujących znajdziesz też na grupach sprzedażowych na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Na Allegro Lokalnie i na OLX możesz oferować ubrania ludziom z Twojej okolicy i umówić się z kupującymi na odbiór osobisty. W przypadku sprzedaży przez internet trzeba będzie wysłać ubrania kurierem.

Jak wysłać ubrania do nowego właściciela?

Ubrania sprzedane przez internet możesz wysłać nowemu właścicielowi firmą kurierską. Rozwiązanie te jest bardzo bezpieczne, a żeby nadać przesyłkę, wystarczy tylko dysponować danymi adresowymi odbiorcy. W celu obniżenia kosztów nadania możesz skorzystać z oferty serwisu Furgonetka umożliwiającego wysyłanie tanich przesyłek kurierskich. Będziesz mógł skorzystać z usług jednej z 10 firm kurierskich i jeszcze przed nadaniem sprawdzić koszt wysyłki przesyłki u konkretnego pośrednika. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu w serwisie zyskasz dostęp do prostego w obsłudze formularza nadawania paczki i określisz w nim sposób przekazania przesyłki do doręczenia. Możesz zamówić kuriera do domu lub zdecydować się na zaniesienie przesyłki z ubraniami do paczkomatu bądź do jednego z punktów wybranej firmy kurierskiej.

Jak przygotować ogłoszenie, żeby zwiększyć szanse na sprzedaż?

W internecie kupujemy przede wszystkim oczami. Nie mamy możliwości dotknięcia materiału, z jakiego wykonane jest ubranie, nie możemy też go przymierzyć i stwierdzić, czy czujemy się w nim dobrze. Jedyne, na czym bazują potencjalni kupujący, to informacje podane przez sprzedających oraz zdjęcia i tym dwóm kwestiom należy się szczególna uwaga.

Przede wszystkim Twoje ogłoszenie powinno mieć odpowiedni tytuł. Jeśli chcesz sprzedać sukienkę, nie tytułuj aukcji jedynie słowem „sukienka”, dlatego że znacznie ograniczysz liczbę potencjalnych wyszukań swojego produktu. Maksymalnie wykorzystaj liczbę znaków przypadających na tytuł i nazwij aukcje na przykład: Sukienka koronkowa New Look rozmiar S z podszewką. Im więcej szczegółów w tytule, tym lepiej.

Dzięki tak precyzyjnemu tytułowi więcej osób trafi na Twoje ogłoszenie, a tym samym wzrośnie szansa sprzedaży. Oczywiście ubranie musisz też dobrze opisać. Najlepiej będzie podać wszystkie ważne dane znajdujące się na metce, tj. markę, rozmiar oraz skład. Dobrze wiesz z doświadczenia, że rozmiar rozmiarowi nierówny i dla oceny wielkości ubrania najlepiej znać jego wymiary. Szansa sprzedaży będzie zdecydowanie większa, jeśli zmierzysz długość i szerokość rękawów, nogawek itd.

Ostatnim elementem są zdjęcia, które powinny być przede wszystkim szczegółowe i atrakcyjne. Ubranie najlepiej prezentować na białym tle lub na sobie, by potencjalny kupujący mógł zobaczyć, jak prezentuje się na sylwetce. Zanim sfotografujesz ciuchy, wyprasuj je, bo dopiero wtedy widać prawdziwą fakturę materiału i stan konkretnej rzeczy.

Podsumowanie

Używane ubrania mogą otrzymać drugie życie. Wcale nie musisz ich wyrzucać, bo z pewnością znajdzie się ktoś, to uzna te rzeczy za prawdziwe perełki i zechce za nie zapłacić. Sprzedaż używanych ubrań pozwoli Ci zrobić porządek w szafie, a dodatkowo odzyskać część pieniędzy. Warunkiem powodzenia jest wystawienie rzeczy w popularnych serwisach oraz szybka i tania wysyłka.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com