Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/07/03

Sprzedaż na Allegro Lokalnie dla użytkowników prywatnych

Masz w domu nieużywane rzeczy w dobrym stanie i zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest ich sprzedanie i zrobisz to łatwo na Allegro Lokalnie. Ten portal działa w ramach serwisu Allegro.pl i jest przeznaczony dla osób, które chcą sprzedać coś okazjonalnie, a dodatkowo szybciej niż na Allegro.pl. Zobacz, jak wygląda sprzedaż na Allegro Lokalnie dla użytkowników prywatnych.

Czym jest Allegro Lokalnie i co różni serwis od Allegro.pl?

Allegro Lokalnie jest specjalnym miejscem stworzonym przez grupę Allegro dla osób, które sprzedają swoje produkty okazjonalnie oraz dla wszystkich kupujących. Na Allegro Lokalnie możesz zaoferować zarówno towary, jak i usługi, a do wyboru masz wiele kategorii. Dzięki Allegro Lokalnie można sprzedawać na uproszczonych zasadach, a w dodatku bez konieczności ponoszenia opłat za wystawienie produktu i za jego sprzedaż. Darmowe ogłoszenia lokalne są stworzone dla osób, które chcą sprzedać coś jednorazowo lub raz na jakiś czas i bez opłat.

Porównanie Allegro Lokalnie i Allegro.pl

Allegro LokalnieAllegro.pl
Oferta wystawiona na Allegro Lokalnie jest widoczna również na Allegro.pl.Oferta wystawiona na Allegro.pl nie pokazuje się w wynikach Allegro Lokalnie.
Dostępne są 3 rodzaje ofert: kup teraz, licytacja i darmowe ogłoszenie.Dostępne są 3 rodzaje ofert: kup teraz, licytacja oraz ogłoszenia nietransakcyjne i usługi.
Użytkownik korzysta z uproszczonego formularza wystawiania ofert.Użytkownik korzysta z profesjonalnego formularza wystawiania ofert.
Posiadacz konta może mieć maksymalnie 200 aktywnych ogłoszeń (w dziale Motoryzacja 10).Użytkownika nie obowiązuje żaden limit aktywnych ogłoszeń.
Sprzedający może się kontaktować z kupującymi poprzez czat, a kupujący mogą rezerwować produkty. Sprzedający kontaktuje się z kupującymi e-mailowo lub telefonicznie, a możliwość rezerwacji nie występuje.
Oceny sprzedaży są niedostępne.Kupujący mogą wystawiać oceny.
Dostępna jest oferta Allegro Smart!Brakuje oferty Allegro Smart!
Brak możliwości promowania ofert Monetami.Oferty mogą być promowane Monetami.
Sprzedający nie musi dodawać opisu ogłoszenia.Zasady dotyczące opisu oraz zdjęć są sztywno określone.
Nie można kupować na raty.Istnieje możliwość zakupu ratalnego.

Co można sprzedawać na Allegro Lokalnie?

Serwis Allegro Lokalnie umożliwia sprzedawanie takich samych przedmiotów jak Allegro.pl, a do wyboru są m.in. takie kategorie:

 • elektronika – komputery, telefony i akcesoria, RTV i AGD, sprzęt fotograficzny;
 • moda – odzież, obuwie, biżuteria, zegarki i galanteria;
 • dom i ogród – wyposażenie domu, meble, produkty do ogrodu i oświetlenie;
 • dziecko – odzież, zabawki, wózki, książki, artykuły szkolne;
 • zdrowie i uroda – produkty do pielęgnacji i makijażu, perfumy, suplementy diety;
 • kultura i rozrywka – filmy, gry, książki, płyty, instrumenty, e-bilety;
 • sport i turystyka – rowery, produkty militarne, asortyment do piłki nożnej;
 • motoryzacja – opony i felgi, części samochodowe i motocyklowe, narzędzia;
 • kolekcje i sztuka – antyki, rękodzieło i kolekcje;
 • zwierzęta – artykuły dla zwierząt oraz żywe zwierzęta.

Na Allegro Lokalnie obowiązują jednak ograniczenia dotyczące sprzedaży konkretnych towarów. Nie można sprzedawać przedmiotów zdobytych w sposób nielegalny (pochodzących z kradzieży), podrobionych i niezgodnych z obowiązującym prawem lub zakazanych regulaminem Allegro, a wśród nich znajdują się m.in.:

 • alkohol;
 • broń i amunicja;
 • materiały wybuchowe i pirotechniczne;
 • narkotyki i substancje psychotropowe;
 • dokumenty takie jak świadectwa szkolne, karty gwarancyjne, licencje, prace magisterskie i licencjackie oraz dowody rejestracyjne;
 • niebezpieczne substancje chemiczne;
 • tytoń i wyroby tytoniowe;
 • złoto, srebro i złote monety.

Pełna lista produktów zakazanych znajduje się na stronie: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/abc-sprzedazy/jakich-przedmiotow-nie-mozna-wystawiac-na-allegro-Gdeq5WEVqig. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące sprzedaży konkretnego przedmiotu, sprawdź, czy nie ma go na liście wyłączeń.

Jak wystawić ogłoszenie na Allegro Lokalnie?

Na Allegro Lokalnie możesz korzystać z uproszczonego formularza wystawiania aukcji, ale w przypadku oferty dotyczącej pojazdu lub nieruchomości strona przekieruje Cię na Allegro.pl. Na stronie formularza oznaczasz odpowiednią kategorię i dodajesz nazwę przedmiotu, opis aukcji, cenę produktu, zdjęcia, informacje o stanie sprzedawanego towaru (używany, bardzo dobry, nowy), lokalizację oraz metodę dostawy. Ostatnim krokiem jest wybór rodzaju oferty: kup teraz, licytacja lub darmowe ogłoszenie. To wszystko – teraz wystarczy już tylko kliknąć „Wystaw jako …” i ogłoszenie pojawi się zarówno na Allegro Lokalnie, jak i na Allegro.pl. W formularzu możesz też zaznaczyć opcję wyróżnienia swojej aukcji tylko na Allegro Lokalnie lub na Allegro Lokalnie i na Allegro.pl. 

Jak wysłać przedmioty sprzedane na Allegro Lokalnie?

Towary sprzedane za pośrednictwem Allegro Lokalnie możesz wysłać do kupujących przesyłką pocztową lub kurierską. Na stronie dodawania produktu znajduje się spis metod dostawy wraz z sugerowanymi cenami (możesz je zmienić). Dla każdej aukcji określisz dowolną liczbę oferowanych metod dostawy, np. list polecony priorytetowy, paczkę pocztową ekonomiczną, odbiór w punkcie Żabka lub przesyłkę kurierską.

Sprzedany przedmiot wyślij taką metodą, jaką wybierze kupujący i przede wszystkim zadbaj o dobre zabezpieczenie zawartości paczki. Każdy rodzaj przesyłki możesz nadać wygodnie za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Wystarczy się zarejestrować, wypełnić formularz nadania przesyłki i opłacić ją przez internet.

Podsumowanie

Allegro Lokalnie umożliwia okazjonalne sprzedawanie produktów z wielu kategorii. W odróżnieniu od swojego starszego brata, Allegro Lokalnie nie wymaga od sprzedających opłat za wystawienie czy sprzedaż przedmiotów, ale za to ogranicza liczbę aktywnych aukcji do 200. Sprzedawanie na Allegro Lokalnie to fantastyczny sposób na szybkie pozbycie się z domu zbędnych rzeczy, a łatwość obsługi serwisu i jego renoma pozwalają sprzedawać wygodnie i bezpiecznie.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com