Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/08/10

Jak zamówić kuriera do domu?

Chcesz zwrócić do sklepu produkty kupione przez internet bez chodzenia na pocztę? Albo wysłać paczkę do rodziny w prosty sposób bez wychodzenia z domu? Czasami chcemy lub nawet musimy nadać przesyłkę kurierską, ale nie do końca wiemy, jak to zrobić. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest zamówienie kuriera do domu. Zobacz, jak to zrobić i jednocześnie oszczędzać czas.

Jak zamówić kuriera do domu?

Jeżeli planujesz zamówienie kuriera do domu, nadaj paczkę poprzez serwis Furgonetka. W formularzu nadania zaznacz opcję „Kurier przyjedzie po przesyłkę”, a wtedy Twoja paczka zostanie odebrana pod wskazanym w formularzu adresem (dokładnie pod adresem Nadawcy, bo to właśnie tam przyjedzie kurier). 

Cała procedura zamawiania kuriera do domu jest bardzo prosta. W formularzu określasz rodzaj przesyłki (koperta, paczka, paleta lub przesyłka nietypowa), podajesz dane Nadawcy i Odbiorcy, określasz szczegóły przesyłki i jej zawartość, a następnie wybierasz z listy firmę kurierską, która zajmie się doręczeniem przesyłki. Po wypełnieniu formularza należy opłacić nadanie przez internet i wydrukować dokumenty przewozowe.

Zanim zamówisz kuriera, odpowiednio się przygotuj

Kurier do domu może przyjechać jeszcze tego samego lub następnego dnia, więc zawczasu przygotuj się na jego wizytę. Zanim zlecisz nadanie, spakuj przedmioty w kartonowe pudełko i odpowiednio je zabezpiecz. Im delikatniejsza będzie zwartość, tym więcej staranności musisz włożyć w przygotowanie paczki. Przedmioty znajdujące się wewnątrz pudełka powinny być unieruchomione wypełniaczem lub specjalnymi styropianowymi wkładkami, a pudełko dokładnie zaklejone. Wcześniejsze spakowanie przesyłki jest wymagane ze względu na konieczność podania w formularzu zamawiania wymiarów i wagi paczki. Jeśli w danym momencie nie masz czasu spakować przesyłki, wstępnie zważ wysyłane przedmioty i zmierz przygotowany dla nich karton. Pomiar musi być wykonany w trzech płaszczyznach: potrzebujesz informacji o długości, szerokości i wysokości przesyłki. Ważenie paczki możesz przeprowadzić na zwyczajnej wadze łazienkowej lub wadze kuchennej.

Nigdy nie wpisuj wagi i rozmiarów „na oko”, bo jeśli informacje zawarte w formularzu nadania będą inne niż te w rzeczywistości, to może się pojawić konieczność dopłaty do nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem. 

Jakie są korzyści z nadawania przesyłek z domu?

Zamówienie kuriera do domu jest niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić czas. Wybór takiej opcji sprawia, że nie musisz zmieniać swojego planu dnia i szukać sposobu na nadanie paczki. Jeśli spędzasz czas w domu i nie chcesz się odrywać od swoich zajęć, najlepiej zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę na miejscu. Takie rozwiązanie jest najlepsze również wtedy, kiedy nie masz własnego samochodu i problematyczne byłoby dla Ciebie przewożenie paczki transportem publicznym lub w momencie, kiedy przesyłka ma sporą wagę, a dostęp do najbliższego punktu nadań jest utrudniony. Kurier dojedzie po przesyłkę zarówno do mieszkania znajdującego się w centrum dużego miasta, jak i do domu zlokalizowanego w małej miejscowości. Z takiej opcji z powodzeniem skorzystają również przedsiębiorcy wysyłający paczki z zamówieniami do klientów. 

Podsumowanie

Zamówienie kuriera do domu (lub do firmy) to wygodne rozwiązanie wybierane przez coraz większą grupę ludzi. Koszt nadania przesyłki z domu jest naprawdę niski, a formalności ograniczone do minimum. Zamawiając kuriera do domu, oszczędzasz czas, nie musisz siłować się z ciężkimi paczkami ani zwalniać wcześniej z pracy, by zdążyć przed zamknięciem punktu nadań. Przesyłkę przekażesz dosłownie w swoich drzwiach na takiej samej zasadzie, jak odbierasz paczki dostarczane przez kurierów.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos