Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Tani kurier – jak go znaleźć?

Zamierzasz nadać przesyłkę i potrzebujesz kuriera, ale nie chcesz przepłacać? A do tego zależy Ci, żeby paczka doszła szybko i bezpiecznie?  Zadajesz sobie pytanie „Tani kurier- jak go znaleźć?” Wiadomo, że na rynku kurierskim istnieje bardzo dużo firm. Wystarczy wpisać proste hasło w wyszukiwarkę internetową, żeby znaleźć wiele różnych ofert. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – nie każdy z nas ma czas, aby „wertować” strony w poszukiwaniu najbardziej odpowiedniej usługi. Jak zatem wybrać, spośród wielu, nie tylko tą najtańszą, ale i najlepszą? Warto zapoznać się z usługami platform usług kurierskich.

Platforma usług kurierskich

Platforma usług kurierskich pośredniczy w zamawianiu kuriera, ułatwia wysyłkę i oferuje dodatkowo szereg innych przydatnych opcji. Ktoś mógłby pomyśleć, że skoro pośredniczy, to usługi będą znacznie droższe niż u samego producenta. Nic bardziej mylnego. W tym przypadku pośrednictwo nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a wręcz przeciwnie. Dlaczego?

Takie platformy mają podpisane umowy z kilkoma lub nawet kilkunastoma firmami kurierskimi. Realizują dla nich bardzo dużą ilość zleceń i dzięki tej skali mogą wynegocjować bardzo dobre warunki. W konsekwencji firmy kurierskie są w stanie udzielić im wysokich rabatów na przesyłki krajowe oraz międzynarodowe.

Ponadto wybierając usługi bezpośrednio u przewoźnika, bardzo rzadko mamy możliwość skorzystania z dodatkowych promocji i rabatów. Platformy usług kurierskich oferują je znacznie częściej. Na przykład na Facebooku Furgonetka.pl raz w tygodniu można znaleźć kod promocyjny na wybrane usługi, dostępny dla kilkuset pierwszych użytkowników, którzy go wykorzystają.

Kolejnym udogodnieniem jest to, że platformy usług kurierskich nie wymagają podpisywania żadnych umów (a taką musimy zawrzeć, decydując się na wysyłkę bezpośrednio u firmy kurierskiej). By skorzystać z usługi, wystarczy zaakceptować regulamin.

Kto może skorzystać z ich usług? Każdy. Zarówno klient prywatny, jak i firma, niezależnie od ilości i częstotliwości wysyłek. Warto też pamiętać o tym, że zamawiając kuriera za pośrednictwem platformy, korzystamy z usług wybranego przewoźnika, np. UPS, DHL, DPD, FedEX czy K-EX. Co więcej, niektóre z nich posiadają swoje aplikacje mobilne, np. furgonetka.pl, która umożliwia sprawdzenie statusu przesyłki w dowolnej chwili. Aplikacja wysyła także powiadomienia o ich zmianie.

Jeśli zdecydujemy się na platformę usług kurierskich, to wybierajmy tych, którzy działają transparentnie. Co to oznacza? Przede wszystkim na ich stronach powinny znajdować się przejrzyste cenniki oraz jasno opisane usługi. Zwracajmy uwagę na firmy, które nie mają ukrytych kosztów, czyli nigdzie nie ukrywają opłaty drogowej lub paliwowej, czy też kosztów magazynowania przesyłek. Uczciwe platformy nie będą wymagać od nas podpisywania żadnych umów i wymuszać na nas dostarczania dokumentów, które nie są potrzebne w procesie logistycznym.

Tanio czy dobrze?

Każdy z nas nieraz spotkał się z sytuacją, w której jakość nie szła w parze z ceną. Bardzo często nie chcemy ryzykować, szczególnie wtedy, kiedy nie znamy dobrze konkretnej marki. Na koniec warto pamiętać także o tym, że cena przesyłki zależy od wielkości oraz wagi i może wzrastać wraz z dodatkowymi usługami, m.in. dostarczeniem przesyłki do konkretnej godziny lub w sobotę, czy niestandardowymi wymiarami paczek. Zdarza się, że u jednego kuriera taniej wyślemy dokumenty, a u drugiego paczki o dużych rozmiarach. Dlatego szukając najlepszego rozwiązania, warto zapoznać się z ofertami platform usług kurierskich, na których możemy porównać i wybrać oferty wielu przewoźników, a następnie podjąć decyzję, które z nich są dla nas najbardziej korzystne.

W dobie Internetu znalezienie tanich firm kurierskich wydaje się bardzo proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “tani kurier” i otrzymamy ponad dwa miliony wyników. Nie możemy jednak kierować się w wyborze jedynie ceną przesyłki, gdyż niejednokrotnie “tanie” nie idzie w parze z “dobre”. Wybierajmy sprawdzonych przewoźników, którym można zaufać i którzy dostarczą naszą paczkę szybko i bezpiecznie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos