Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/02

Punkty nadania i odbioru przesyłek - jak znaleźć punkt blisko domu?

Chciałbyś nadać przesyłkę, ale nie możesz czekać na kuriera w domu? A może zależy Ci na niskiej cenie dostawy i dlatego wolisz odebrać paczkę ze sklepu, stacji lub z paczkomatu? Punkty nadania i odbioru przesyłek kurierskich ma teraz w ofercie praktycznie każda firma. Sprawdź, jak możesz je łatwo znaleźć za pośrednictwem naszej wyszukiwarki. 

Coraz więcej Polaków decyduje się na odbiór lub nadanie swoich przesyłek w punktach. Tego typu rozwiązania są w naszym kraju bardzo popularne. Wyróżnia je wygoda, możliwość dopasowania czasu i miejsca odbioru do własnych preferencji czy trybu życia oraz przede wszystkim stosunkowo niska cena takiej usługi. Zastanawiasz się, jakie firmy oferują tego typu usługi i jak znaleźć najbliższy punkt w okolicach Twojego domu lub pracy? Podpowiadamy Ci poniżej, jak to łatwo i szybko zrobić. 

Punkty nadania i odbioru przesyłek kurierskich – jak je znaleźć?

Wiele firm kurierskich oferuje możliwość nadania i odbioru paczki w punkcie. Najbardziej znane tego typu usługi to Paczkomaty, Paczka w RUCHu czy Poczta Polska. Jednak w swojej ofercie dostawę do punktów ma również DPD czy UPS. Sieć DPD Pickup posiada już ponad 2 tysiące punktów w całej Polsce, a wysyłki za pośrednictwem UPS Access Point mogą być realizowane nie tylko kraju, ale również za granicę. 

Zobacz także: Jak nadawać paczki w punkcie?

Aby łatwo zlokalizować najbliższy punkt nadania i odbioru przesyłek wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki dostępnej pod tym adresem – https://furgonetka.pl/punkty. W pasku wyszukiwarki należy podać miasto zamieszkania lub konkretny adres, a system znajdzie pobliskie punkty i wskaże je na mapie. Jeśli interesuje Cię skorzystanie z usług konkretnej firmy, to możesz zaznaczyć jej nazwę i wtedy otrzymasz informacje jedynie o punktach należących do jej sieci. Klikając w konkretny punkt, sprawdzisz jego dokładny adres oraz godziny otwarcia. Jeśli będziesz chciał skorzystać z opcji nadania przesyłki w tym punkcie, to wystarczy że klikniesz w button “Wybierz”. Tak jak to widać na poniższym obrazku. 

Jak wyszukać punk nadania i odbioru na Furgonetka?

Źródło: materiały własne

Zostaniesz wtedy automatycznie przekierowany do formularza nadania, a system zapamięta wybrany przez Ciebie punkt. Będziesz musiał jedynie uzupełnić brakujące informacje dotyczące odbiorcy i wymiarów przesyłki, a następnie opłacić paczkę i zanieść ją do wybranego punktu. 

Nadawaj przesyłki w punkcie

Punkty nadania i odbioru przesyłek

Nadanie i odbiór w punkcie – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Korzystanie z opcji wysyłki przesyłki w punkcie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz czekać na kuriera w domu. Sam decydujesz kiedy i gdzie nadajesz swoją paczkę. Możesz to zrobić wracając z pracy, idąc na zakupy czy wychodząc na spacer. Wiele z tych punktów jest otwarta do późnych godzin, a paczkomaty działają całodobowo. Nie musisz zatem martwić się, że nie znajdziesz czasu na nadanie czy odbiór przesyłki. Możesz to zrobić przy okazji załatwiania innych spraw.

Skorzystanie z punktu często też przyśpiesza cały proces nadania przesyłki. Drukujesz etykiety samodzielnie w domu, naklejasz je na przesyłkę i zanosisz już gotową paczkę do punktu. Nie musisz stać w długich kolejach i załatwiać dodatkowe formalności na miejscu, tylko przekazujesz paczkę obsłudze i możesz zająć się innymi sprawami.

Dodatkowo usługi nadania w punkcie są zazwyczaj tańsze od standardowych wysyłek kurierskich. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest? Dostawy do punktów ograniczają bowiem koszty tzw. ostatniej mili, czyli doręczenia przesyłki do klienta końcowego. Kurier zamiast podjeżdżać pod każdy adres osobno, zostawia kilka przesyłek w jednym miejscu. Spala się wtedy mniej paliwa i oszczędza sporo czasu. To powoduje, że dostawy do punktów są też bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. 

Podsumowując

Jak widzisz znalezienie punktu w okolicach swojego domu czy pracy jest naprawdę proste i szybkie. Jeśli zatem planujesz nadać swoją przesyłkę w punkcie, rekomendujemy Ci skorzystanie z naszej wyszukiwarki, która pozwoli Ci wybrać najbliższą i najbardziej dostosowaną do Twoich preferencji lokalizację.  

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com