Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/24

Jak wysłać paczkę GLS?

Zakładasz sklep internetowy i szukasz informacji dotyczącej wysyłki większej liczby paczek? Udało Ci się korzystnie sprzedać używany komputer i chcesz go dostarczyć do kupującego? Bez względu na to, czy wysyłasz przesyłki systematycznie, czy nadajesz tylko jedną paczkę, warto skorzystać z oferty firmy kurierskiej GLS.

Jak wysłać paczkę GLS?

Paczkę za pośrednictwem GLS można nadać przez internet. Korzystając z tej metody najpierw należy podać wszystkie dane dotyczące przesyłki i opłacić ją z góry przelewem bankowym lub kartą, a następnie wydrukować etykietę przewozową, spakować paczkę i przekazać kurierowi. Przed zapakowaniem przesyłki warto zapoznać się z wytycznymi firmy GLS dotyczącymi wagi i wymiarów paczek. W GLS przesyłka kopertowa może mieć wymiary 40 cm x 23 cm x 3 cm i wagę do dwóch kilogramów, natomiast paczka może ważyć maksymalnie 40 kg.

Konieczne jest też zadbanie o gabaryty przesyłki, by uniknąć naliczania dodatkowych opłat. Najlepiej umieścić przedmioty w możliwie jak najmniejsze opakowanie. W każdym przypadku paczkę przed nadaniem trzeba dokładnie zabezpieczyć. Do pakowania najlepiej wykorzystać kartonowe pudełka, ale część przedmiotów można też owinąć folią stretch i dokładnie zakleić taśmą. Ważne tylko, by wszystkie elementy były dobrze zabezpieczone, a w przesyłce nie znalazły się przedmioty wyłączone z przewozu przez firmę GLS.

Oferta usług kurierskich GLS

To jedna z największych firm kurierskich na świecie. Świadczy ona międzynarodowe usługi i dostarcza przesyłki o maksymalnej wadze 40kg. Kurier GLS oferuje doręczenie zarówno w krajach ościennych, jak i bardziej oddalonych. W Europie dostarcza przesyłki do, np.  Austrii, Bułgarii, Hiszpanii czy Słowenii .

Oprócz podstawowego zakresu usługi doręczenia przesyłki klient może w GLS skorzystać też z szeregu usług dodatkowych i niestandardowych. Do usług dodatkowych należą darmowe ubezpieczenie przesyłki do kwoty 4000 zł, anulowanie przesyłki oraz ręczne sortowanie, natomiast wśród usług niestandardowych znajduje się między innymi przeadresowanie oraz powiadomienie SMS. 

Jak tanio wysłać paczkę przez GLS?

W wysyłce za pośrednictwem kuriera GLS za granicę pomoże serwis Furgonetka. Specjalizuje się on w pośredniczeniu wysyłki kurierskiej i oferuje bardzo korzystne ceny nadań. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu w serwisie wystarczy kliknąć „Dodaj przesyłkę” i wypełnić formularz nadania paczki, a następnie zatwierdzić zlecenie i opłacić je przez internet. Cała procedura trwa dosłownie 3 minuty, a dzięki wygodnej płatności online nie musisz się martwić koniecznością posiadania wystarczającej ilości gotówki. Paczkę możesz przekazać kurierowi w swoim domu lub w pracy – z adresu, jaki jest dla Ciebie najwygodniejszy. 

Jak wysłać paczkę GLS?

Z oferty kuriera GLS warto skorzystać przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz wygodnie nadać nawet dużą paczkę i nie przejmować się koniecznością dostarczania jej do punktu lub na pocztę. To rozwiązanie przydaje się wtedy, gdy wysyłasz za granicę prezenty do bliskich lub sprzedajesz przez internet i chcesz nadać przedmioty do odbiorców w innych krajach. Oferta jest skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych, a szybkie terminy doręczeń sprawiają, że usługi firmy GLS są bardzo chętnie wybierane przez wymagających klientów.

Ceny międzynarodowych przesyłek kurierskich w GLS zaczynają się już od 67,98 zł brutto, więc oszczędność jest znacząca.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com