Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/04/06

Jak wysłać paczkę Meest?

Chcesz wysłać paczkę na Ukrainie? Planujesz nadanie drobnego upominku swojemu znajomemu za granicą, a może wysyłasz dokumenty do ukraińskiego urzędu? W takich i podobnych przypadkach najlepiej skorzystać z oferty kuriera Meest doręczającego przesyłki na Ukrainę.

Jak wysłać paczkę Meest?

Paczkę na Ukrainę można wysłać za pośrednictwem firmy Meest w wygodny sposób przez internet. Wystarczy, że zalogujesz się w serwisie i  wypełnisz formularz nadania, podając między innymi miejsce nadania i doręczenia przesyłki oraz wagę paczki. Następnie należy wybrać sposób jej przekazania – do paczkomatu lub bezpośrednio kurierowi. Meest oferuje możliwość wysyłki koperty z dokumentami o wymiarach 40 cm x 23 cm x 3 cm lub paczki kurierskiej, a jej maksymalne wymiary to 41x38x64 cm.. Ten operator umożliwia nadanie przesyłki u kuriera (do 30 kg) lub w punkcie (do 20 kg). Sposoby nadania i doręczenia przesyłek na Ukrainę realizowane są w następujących wariantach:

WARIANT KURIERSKI 

Drzwi – Drzwi

Drzwi – Punkt

WARIANT NADANIA / ODBIORU W PUNKCIE

Punkt – Punkt

Punkt – Drzwi

Przed wydaniem paczki należy upewnić się, że ma ona odpowiednią wagę i wymiary oraz dokładnie ją zabezpieczyć. Ważne, by upewnić się, że wszystkie elementy przesyłki są całkowicie osłonięte. Paczka musi być zabezpieczona też w taki sposób, by nie zasłaniała etykiety z danymi wysyłki. Jeśli przesyłka tego wymaga, warto oznaczyć naklejkami „Góra-Dół”, „Szkło” lub „Ostrożnie” – kurier będzie wtedy na nią bardziej uważał.

Oferta usług kurierskich Meest

Meest to operator przesyłek zagranicznych doręczający paczki na Ukrainę. Przesyłki Meest można dostarczać do wybranych punktów lub przekazywać kurierom, Średni czas doręczenia to do 5 dni, ale może potrwać od 5 do 10 dni. Termin jest każdorazowo zależny od miejsca nadania i dostarczenia przesyłki oraz procedur celnych. Firma realizuje usługi we współpracy z InPost (w przypadku nadania przesyłki do paczkomatu) i GLS (w przypadku zamówienia kuriera). 

Jak tanio wysłać paczkę przez Meest?

Paczkę za pośrednictwem Meest możesz nadać tanio przez serwis Furgonetka. Wystarczy się zarejestrować i zalogować na stronie, a następnie wypełnić prosty formularz. Znajdują się w nim miejsca na dane nadawcy i odbiorcy, wagę i wymiary przesyłki oraz jej rodzaj (koperta lub paczka). Należy również zaznaczyć, czy chcesz przekazać przesyłkę do punktu, czy zamówić kuriera oraz wskazać ewentualne usługi dodatkowe. Nadanie jest bardzo proste. Po zalogowaniu należy kliknąć „Dodaj przesyłkę” i wypełnić wszystkie pola, a następnie na dole strony wybrać kuriera Meest i przejść do realizacji zamówienia. Za usługę możesz zapłacić szybkim przelewem internetowym lub ze swojego konta prepaid w serwisie Furgonetka. Efektem poprawnie złożonego zamówienia będzie otrzymanie etykiety przewozowej do naklejenia na przesyłce.

Jak wysłać paczkę Meest?

Oferta kuriera Meest jest skierowana do każdego, kto chce wysyłać tanie przesyłki na Ukrainę i oszczędzać pieniądze. Może on przewieźć prezenty lub przedmioty niepodlegające sprzedaży – takie przesyłki przechodzą uproszczoną kontrolę celną.

Cena nadania przesyłki za pośrednictwem Meest jest bardzo korzystna i zaczyna się już od 43,04 zł brutto. Trzeba jednak pamiętać, że Ukraina nie jest w Unii Europejskiej, więc nadawanie paczek do tego kraju wiąże się z nieco odmiennymi zasadami. W przypadku takich wysyłek mają miejsce kontrole celne, a zwolnione z opłat celno-podatkowych są wyłącznie przesyłki o wartości do 100 euro.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com