Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/03/31

Jak wysłać paczkę UPS?

Każdy czasami potrzebuje wysłać paczkę do znajomych, rodziny, czy zrobić zwrot do sklepu internetowego na terenie kraju lub za granicą. Wtedy zastanawiamy się, jak najlepiej i najszybciej to zrobić. W tych i podobnych przypadkach warto wiedzieć, jak tanio nadać przesyłkę UPS i oszczędzić czas.

Jak wysłać paczkę UPS?

Paczkę przez UPS można nadać online poprzez platformę usług kurierskich. Po uzupełnieniu potrzebnych danych przesyłkę opłacisz online i wydrukujesz dokumenty przewozowe, a następnie przekażesz paczkę kurierowi. Powinna być ona wcześniej przygotowana wedle wskazówek firmy – należy zadbać o jej odpowiednią wagę, wymiary i sposób zabezpieczenia. Firma kurierska UPS w ramach podstawowych usług krajowych doręcza koperty z dokumentami oraz paczki o wadze do 70 kg, za granicę można natomiast wysłać je o wadze do 30 kg.

Przesyłki UPS najlepiej pakować w kartony, gdyż paczki zabezpieczone stretchem są traktowane, jako przesyłki niestandardowe. Dodatkowo tym kurierem nie można nadawać substancji płynnych w opakowaniach o pojemności powyżej 8,5 litra.

Oferta usług kurierskich UPS

Firma UPS świadczy krajowe i międzynarodowe usługi kurierskie. W ofercie firmy dostępna jest też usługa UPS Express Saver polegająca na doręczeniu przesyłki – koperty lub paczki już następnego dnia roboczego na terenie całego kraju. Firma dostarcza przesyłki do państw europejskich, takich jak Grecja, Hiszpania czy Irlandia oraz do tych znajdujących się na innych kontynentach, np. USA, Chin czy Australii.

Firma daje możliwość skorzystania z licznych usług dodatkowych. Umożliwia zamówienie przesyłki pobraniowej (płatnej przy doręczeniu), ubezpieczenia przedmiotów, przeadresowania czy powiadomienia SMS. Duży wybór opcji dodatkowych i niestandardowych pozwala dopasować sposób doręczenia do indywidualnych preferencji. 

Jak tanio wysłać paczkę przez UPS?

Paczkę możesz nadać tanio za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wysyłce, wystarczy zarejestrować się na stronie, zalogować i wypełnić prosty formularz nadania. Następne kroki to opłacenie zamówienia, wydrukowanie etykiety do naklejenia na przesyłce i oczekiwanie na kuriera, który odbierze paczkę. Dzięki Furgonetka oszczędzasz pieniądze i czas. Procedura nadania przesyłki jest bardzo prosta.

Jak wysłać paczkę UPS?

Z oferty kuriera UPS warto skorzystać przede wszystkim wtedy, kiedy zależy Ci na czasie i kiedy chcesz przekazać przesyłkę do nadania w swoim domu, w firmie lub pod innym dowolnym adresem. Z oferty tego kuriera mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne. Prywatni klienci często wybierają usługi UPS podczas nadawania przesyłek do swoich bliskich lub wysyłania rzeczy sprzedawanych przez serwisy aukcyjne. Natomiast klienci firmowi nadają zwykle paczki z produktami sprzedawanymi w swoich sklepach online.

Ceny przesyłek krajowych zaczynają się u tego kuriera już od 18,68 zł brutto.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com