Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Jak wysłać paczkę UPS Access Point?

Chcesz sprzedać swoje nieużywane ubrania, książki lub sprzęt RTV? A może odwrotnie – to Ty kupujesz coś przez internet, ale sprzedający nie gwarantuje wysyłki? Zdarza się tak, że chcemy wysłać paczkę, ale nie możemy czekać aż kurier przyjedzie ją odebrać. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak wysłać paczkę UPS Access Point. Nadanie takiej przesyłki jest bardzo proste.

Jak wysłać paczkę UPS Access Point?

Paczkę przez Access Point można nadać przez internet. Należy jedynie wypełnić elektroniczny formularz, opłacić ją przez internet i wydrukować etykietę przewozową do naklejenia na przesyłce.

Zanim nadasz paczkę przez Access Point, sprawdź jej rozmiary i wagę oraz upewnij się, że jest odpowiednio zabezpieczona. Wysyłka tą metodą dotyczy paczek o maksymalnej wadze 20 kg i długości do 97 cm. W razie potrzeby przylep na przesyłkę naklejkę z napisem „Szkło” lub „Ostrożnie” i upewnij się, że zawartość paczki nie przemieszcza się. Przesyłki nadawane za pośrednictwem UPS Access Point powinny być zapakowane w kartonowe pudełka. Paczki zabezpieczone stretchem są w tej usłudze traktowane, jako przesyłki niestandardowe.

Oferta usług kurierskich Access Point

Access Point to usługa kurierska znanej firmy kurierskiej UPS. W ramach tej usługi przynajmniej jedna ze stron transportu jest punktem, a klient może wybrać dowolny sposób nadania i doręczenia:

  • P2D (point to door) – nadawca dostarcza przesyłkę do punktu, a kurier doręcza ją pod adres odbiorcy, czyli pod drzwi;
  • D2P (door to point) – nadawca przekazuje paczkę kurierowi, który przyjeżdża pod wskazany adres, a odbiorca odbiera ją w punkcie;
  • P2P (point to point) – nadawca dostarcza przesyłkę do punktu oraz odbiorca udaje się po nią do punktu.

Paczkę przez Access Point możesz nadać nie tylko do innego dedykowanego punktu na terenie całego kraju, ale też za granicę do krajów takich jak Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Niderlandy, Luksemburg, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy. Jest ich aż 1180 na całym świecie.

Doręczenie przesyłki za pośrednictwem tej firmy może być też wzbogacone o usługi dodatkowe takie jak ubezpieczenie przesyłki i pobranie przy doręczeniu. W tej usłudze za odpowiednią dopłatą można też wysłać element niestandardowy.

Jak tanio wysłać paczkę korzystając z UPS Access Point?

Paczkę nadasz tanio i wygodnie za pośrednictwem firmy Furgonetka. Serwis ten pozwala Ci zaoszczędzić na wysyłce, a wszystkie formalności dopełnisz online – bez potrzeby czekania w kolejce i wypełniania dokumentów na miejscu w punkcie. Wystarczy tylko zarejestrować się i zalogować na stronie, wypełnić krótki formularz, wygodnie opłacić zamówienie przez internet, wydrukować etykietę przewozową i przekazać przesyłkę kurierowi lub zanieść ją do punktu UPS Access Point. W ten sposób możesz nadawać przesyłki z wybranego miejsca – wszędzie, gdzie masz tylko dostęp do internetu.

Jak wysłać paczkę UPS Access Point?

Wysyłka za pośrednictwem Access Point jest odpowiednia dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad sposobem nadawania i doręczania przesyłek. W jednym przypadku możesz przecież poczekać w domu na przyjazd kuriera, natomiast w innym czas nagli, więc wolisz samodzielnie nadać przesyłkę „przy okazji” i w dogodnym miejscu. 

Ceny nadań zaczynają się już od 9,99 zł, więc na wysyłce można sporo zaoszczędzić. Skorzystanie z możliwości, jakie daje Access Point będzie odpowiednie, przede wszystkim dla osób, które chciałyby wysyłać paczki jak najtaniej – np. dla studentów, którzy mogą nadać lub odebrać przesyłkę w drodze na uczelnię czy w czasie powrotu do domu. To nowoczesne i przejrzyste usługi kurierskie dla każdego, komu zależy na czasie i niskiej cenie nadania.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com