Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/01

Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

Chcesz tanio wysłać prezent do koleżanki mieszkającej w innym mieście? Sprzedajesz swoje nieużywane ubrania przez internet kupującemu z drugiego końca Polski lub potrzebujesz pilnie wysłać kopertę z dokumentami? W tych i podobnych przypadkach warto wiedzieć, jak wysłać paczkę kurierem InPost.

Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

Przesyłkę wysyłaną firmą InPost można nadać łatwo bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza nadania online. Kurier może przyjechać po paczkę do Twojego domu lub biura. Wszystkie przesyłki InPost powinny być dokładnie zabezpieczone przy pomocy kartonowych opakowań lub folii stretch, a poszczególne elementy całkowicie osłonięte. Dodatkowo paczka musi być spakowana w taki sposób, by nie uszkadzała innych przesyłek i uniemożliwiała dostęp do zawartości. Naklejka z danymi adresowymi powinna być przyklejona równo, by można ją było łatwo zeskanować. Jeśli chcesz umieścić na przesyłce własną taśmę, naklejkę z logo czy inne tego typu materiały, to nie mogą one utrudniać odczytania danych znajdujących się na etykiecie przewozowej.

Oferta usług kurierskich InPost Kurierem

W odróżnieniu od InPost Paczkomaty, w usłudze InPost Kurier przesyłki są doręczane przez pracowników firmy bezpośrednio do adresatów. Doręcza ona wyłącznie przesyłki krajowe – zarówno koperty z dokumentami, jak i paczki. Maksymalna waga przesyłki doręczanej za pośrednictwem InPost wynosi 50 kg.

W ramach oferty tego kuriera można wyszczególnić nie tylko podstawową usługę doręczenia, ale też wiele dodatkowych usług takich jak: ubezpieczenie przesyłki (do kwoty 4999,99 zł, 9999,99 zł lub 19 999,00 zł), pobranie przy doręczeniu Standard lub Express, e-mailowa lub SMS-owa awizacja przesyłki, doręczenie w sobotę oraz dokumenty zwrotne. Zamówienie kuriera dla 1-4 paczek jest dodatkowo płatne, ale od 5 paczek wzwyż kurier odbierze je bez dodatkowych opłat.

Jak tanio wysłać paczkę przez InPost Kurier?

Paczkę InPost możesz wysłać tanio i wygodnie przez serwis Furgonetka. Jest to firma, która zrzesza usługi najlepszych kurierów i w jednym miejscu oferuje je w niskich cenach. Korzystanie z Furgonetki jest bardzo proste. Dostęp do serwisu otrzymujesz po założeniu konta i zalogowaniu. Żeby nadać przesyłkę, wystarczy kliknąć „Dodaj przesyłkę” i wypełnić formularz, w którym podajesz dane nadawcy i odbiorcy paczki. Na koniec należy wybrać ofertę InPost Kurier i przejść do finalizacji zamówienia. Na karcie „Do wysłania” zaznaczysz wybraną przesyłkę i klikniesz „Zapłać i zamów”, a następnie wygodnie opłacisz zamówienie przez internet ze swojego konta prepaid lub szybkim przelewem bankowym. Później wystarczy już tylko wydrukować etykietę przewozową.

Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

InPost Kurier to usługa skierowana do tych osób, które cenią sobie oszczędność pieniędzy i czasu. Serwis Furgonetka  obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych, więc możesz nadać zarówno jednorazowy upominek dla kogoś bliskiego, jak i wiele paczek z produktami sprzedawanymi w swoim sklepie internetowym. W przypadku wysyłki większej liczby paczek nie musisz też dopłacać za przyjazd kuriera, więc dostawa sprzedanych produktów jest jeszcze korzystniejsza. 

Ceny paczek kurierskich w usłudze InPost Kurier zaczynają się już od kwoty 12,90 zł brutto, więc oszczędność widać jak na dłoni.