Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/01

Jak nadać paczkę w DPD Pickup?

Sprzedajesz rzeczy na serwisach aukcyjnych, a może chcesz oddać do sklepu internetowego nietrafione zakupy? Wysyłasz prezent przyjaciółce lub kuzynce z innego miasta? Niestety okazuje się, że nie masz czasu, aby czekać aż kurier przyjedzie po odbiór przesyłki. W takim przypadku najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest zaniesienie paczki do punktu. Sprawdź, jak nadać paczkę w DPD Pickup.

Jak wysłać paczkę DPD Pickup?

Z usługi można korzystać na trzy sposoby. Przesyłka może być:

  • nadana w punkcie i dostarczona do punktu,
  • nadana w punkcie i dostarczona pod odpowiedni adres,
  • odebrana przez kuriera i dostarczona do punktu.

Zlecenie wysyłki online wykonujesz wtedy, kiedy jest to dla Ciebie wygodne – dowolnego dnia i o dogodnej godzinie. Jeżeli wybierzesz nadanie w punkcie oraz odbiór w punkcie możesz nadawać koperty z dokumentami oraz paczki o wadze do 20 kg. Natomiast, jeżeli chcesz nadać przesyłkę w punkcie, ale z dostawą pod wskazany adres, możesz wysyłać je o wadze do 31,5 kg.

Przesyłkę trzeba oczywiście odpowiednio spakować i zadbać o to, by miała właściwe wymiary. Rodzaj opakowania musisz dobrać do wagi i charakteru przedmiotu. W przypadku delikatnych zawartości warto nakleić na paczkę etykietę z napisem „Ostrożnie” lub „Uwaga, szkło”, jako dodatkową informację dla kuriera realizującego zlecenie.

Oferta usług kurierskich DPD Pickup

DPD Pickup to sieć punktów nadań i odbiorów. W Polsce jest ponad 2400 tego typu miejsc zlokalizowanych w dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Nie służą one jednak tylko do odbierania i nadawania paczek. Do takich punktów trafiają też wszystkie standardowe przesyłki DPD po dwóch nieudanych próbach doręczenia i oczekują tam na odbiorców przez 3 dni. Paczki wysyłane typowo w ramach usługi DPD Pickup czekają na odbiór aż przez 7 dni, więc można się po nie zgłaszać w dogodnych momentach.

W DPD Pickup można też wykupić usługi dodatkowe takie jak powiadomienie SMS, przeadresowanie przesyłki czy pobranie przy doręczeniu. Wszystkie paczki są ubezpieczone w standardzie do kwoty 1000 zł, ale klient może wykupić dodatkowe ubezpieczenie do kwoty 19 999,00 zł.

Jak tanio wysłać paczkę przez DPD Pickup?

Wysyłka przez DPD Pickup może być tańsza, jeśli skorzystasz z możliwości, jakie daje serwis Furgonetka. Po zarejestrowaniu na stronie wypełnisz specjalny formularz, zapłacisz za nadanie online i wydrukujesz dokumenty przewozowe. Na koniec wystarczy nakleić pobraną etykietę na przesyłkę i zanieść paczkę do punktu. To wszystko – paczka zostanie wprowadzona do systemu i pojedzie do wybranego miejsca, a Ty możesz śledzić jej drogę w dedykowanej aplikacji. Punkt tej firmy znajdziesz w sąsiedztwie i samodzielnie zdecydujesz, kiedy przekażesz przesyłkę do nadania.

Jak nadać paczkę w DPD Pickup?

Opcja wysyłki DPD Pickup jest przydatna wtedy, gdy chcesz samodzielnie dostarczyć przesyłkę do punktu w wybranym przez siebie czasie i miejscu oraz umożliwić adresatowi odebranie przesyłki wtedy, kiedy będzie to dla niego wygodne. Taka opcja może być doskonała, kiedy spieszysz się do pracy i nie możesz czekać na kuriera lub w momencie, gdy chcesz doręczyć przesyłkę „przy okazji”, np. w drodze do pracy.

Ceny nadań w DPD Pickup zaczynają się już od 10,91 zł brutto, więc przesyłkę można nadać bardzo tanio. Wysyłka przez serwis Furgonetka jest szybka, a dodatkowo w każdej chwili możesz się zalogować na swoje konto i sprawdzić historię wcześniejszych nadań.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com