Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/01

Jak wysłać paczkę DHL?

Otwierasz sklep internetowy i chcesz nadawać paczki za pośrednictwem kuriera, a może od czasu do czasu wysyłasz coś do znajomych i szukasz taniej opcji wysyłki? W takich sytuacjach warto wiedzieć, jak wysłać paczkę DHL i zaoszczędzić.

Jak wysłać paczkę DHL?

Paczkę kurierem DHL można nadać wygodnie bez wychodzenia z domu – przez internet. Nadanie online trwa zaledwie kilka chwil i pozwala Ci zamówić przyjazd kuriera pod swoje swoje drzwi, a dodatkowo nadać paczkę w niskiej cenie. Usługę zamówisz z poziomu serwisu internetowego, na którym dostępny jest specjalny formularz. 

Najważniejszą kwestią przed wydaniem przesyłki kurierowi jest jej odpowiednie przygotowanie. Paczka wysyłana kurierem DHL musi mieć właściwe rozmiary i wagę, a dodatkowo powinna być dokładnie zabezpieczona. Waga standardowej przesyłki nie może przekraczać 50 kg. Ważne są też sumy długości jej poszczególnych boków, czyli najdłuższy bok paczki nie może przekraczać 120 cm (max 200 cm) lub, któryś z pozostałych boków być dłuższy niż 60 cm. 

Firma DHL rekomenduje pakowanie przedmiotów przeznaczonych do wysyłki w grube wielowarstwowe kartony, wypełnianie pustych przestrzeni i zaklejanie opakowań taśmą klejącą. W razie potrzeby, jeżeli przesyłka jest delikatna warto oznaczyć ją naklejką „Góra-Dół”.

Oferta usług kurierskich DHL

Kurier DHL to jeden z najczęściej wybieranych kurierów. Firma ta doręcza przesyłki krajowe – koperty, paczki i palety. Gwarantuje ona niskie ceny przesyłek, a dodatkowo liczne usługi dodatkowe. W cenie standardowego nadania przesyłki jest ubezpieczenie do kwoty 1000 zł, ale klient może skorzystać też z szeregu płatnych usług takich jak np. pobranie przy doręczeniu, ubezpieczenie na wyższą kwotę, powiadomienie SMS czy przeadresowanie przesyłki.

Jak tanio wysłać paczkę przez DHL?

Paczkę możesz łatwo nadać, korzystając z oferty serwisu Furgonetka. W tym celu należy się zarejestrować i zalogować na stronie, wybrać opcję „Dodaj przesyłkę” oraz wpisać dane nadawcy i odbiorcy. Formularz zawiera też rubryki wymagające określenia szczegółów przesyłki – wagi i wymiarów, a na samym dole znajduje się pole wyboru firmy kurierskiej. To właśnie tam przy zamawianiu kuriera wybieramy ofertę DHL. Nadanie jest bardzo proste, a intuicyjny formularz wypełnisz w zaledwie 3 minuty. Później wystarczy już tylko opłacić usługę, wydrukować etykietę przewozową i poczekać na kuriera. Największą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Jak wysłać paczkę DHL?

Oferta DHL będzie przydatna przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz wysłać paczkę szybko i mieć pewność, że dojdzie do odbiorcy w krótkim terminie. Rozbudowana sieć punktów przeładunkowych gwarantuje szybkie doręczenie – nawet w ciągu 1 dnia roboczego. Z oferty DHL korzystają zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Klienci firmowi często wybierają tę usługę kurierską do obsługi zamówień produktów sprzedawanych przez internet, natomiast osoby prywatne zazwyczaj wysyłają prezenty do swoich bliskich lub sporadycznie sprzedawane osobiste przedmioty. W każdym przypadku DHL gwarantuje wygodę i możliwość doboru opcji nadania dostosowanej do aktualnych możliwości i potrzeb.

Koszt nadania przesyłki w DHL jest stosunkowo niski. Ceny przesyłek DHL zaczynają się już od 15,85 zł brutto.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com