Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/01

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Chcesz nadać paczkę w drodze do pracy, szkoły lub na zakupy? Przez natłok obowiązków nie możesz sobie pozwolić na czekanie w domu na kuriera, a mimo to potrzebujesz pilnie wysłać przesyłkę? W takim przypadku najlepiej wybrać nadanie poprzez InPost Paczkomaty. Dowiedz się, jak nadać paczkę w Paczkomacie.

Jak wysłać paczkę Paczkomatem?

Przesyłkę obsługiwaną przez Paczkomaty można nadać wygodnie online. Wystarczy tylko wypełnić formularz nadania, opłacić ją przez internet, wydrukować etykietę przewozową i nakleić ją na paczkę, a następnie zanieść ją do wybranego automatu. W Paczkomatach InPost możesz nadawać przesyłki o różnych gabarytach, a ich maksymalna waga to 25 kg. Paczki mogą być nadawane w 3 różnych gabarytach – A (64 x 38 x 8 cm), B (64 x 38 x 19 cm) i C 64 x 38 x 41 cm. Urządzenia są zbudowane ze skrytek o różnej wielkości, więc przy nadawaniu przesyłki konieczne jest rzetelne określenie jej wagi i gabarytów, gdyż tylko to gwarantuje otwarcie się odpowiednio dużej skrytki.

Oferta usług kurierskich InPost Paczkomaty

InPost Paczkomaty to sieć maszyn dysponujących specjalnymi skrytkami pocztowymi. Służą zarówno do nadawania, jak i odbierania przesyłek kurierskich w dogodnych momentach. Obecnie można znaleźć ponad 6000 automatów na terenie polski. W ramach oferty można wysyłać wyłącznie przesyłki krajowe.

Paczkomaty pozwalają skorzystać też z usług dodatkowych i niestandardowych. Wśród nich są ubezpieczenie przesyłki do kwoty nawet 19 999,00 zł, pobranie przy doręczeniu, przesyłka ponadgabarytowa czy element niestandardowy. Przy nadawaniu paczki można też skorzystać z usługi niestandardowej, jaką jest powiadomienie SMS. 

Jak tanio wysłać paczkę przez InPost Paczkomaty?

Klient, który chce wysłać paczkę przez Paczkomat, może skorzystać z platformy usług kurierskich Furgonetka, która gwarantuje niskie ceny nadań. Dzięki serwisowi możesz dopełnić wszystkie formalności przez internet – zaadresować przesyłkę, opłacić ją i wydrukować etykietę. W tym celu należy się zarejestrować i zalogować na stronie Furgonetka.pl, a następnie wypełnić formularz nadawania przesyłki i wybrać dogodną formę zapłaty. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz stosowne dokumenty przewozowe, nakleisz etykietę na paczkę i zaniesiesz ją do Paczkomatu.

Jak tanio wysłać paczkę przez InPost Paczkomaty?

Z takiej opcji wysyłki mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą mieć pełną kontrolę nad momentem przekazania przesyłki i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Przede wszystkim jednak takie, które cenią sobie swobodę, nie mają czasu siedzieć w domu i czekać na kuriera. Paczkomaty InPost są zlokalizowane nie tylko w dużych miastach, ale też w małych miejscowościach, dzięki czemu paczki można w nich nadawać przy okazji. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że urządzenia są dostępne przez całą dobę, więc nadasz przesyłkę wtedy, kiedy będziesz mieć czas.

Ceny przesyłek zaczynają się już od 10,61 zł brutto, więc jest to bardzo korzystna cenowo opcja.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com